[ zole_ @ 19.04.2012. 08:09 ] @
Presao u VIP.
Za sada bez ugovora. Minimum je 3 meseca pre nego se moze ponovo menjati operater.
Videcu kakvi su pa se mozda odlucim i za neki fon na ugovor.
Sama promena nije bash tekla kako je obecano.
Trebalo je da se tehnicki deo promene obavi jutros izmedju 2 - 6. Sada je 9 sati jos uvek nista.
Odjavljen mi broj sa Telenora a jos nije "zakacen" na VIP...

EDIT 14.35 i dalje nista... zvao sam ih 2 puta. Imaju "malih" tehnickih problema...
Da mi je znati kod koga je zapelo, kod telenora ili kod njih...

[Ovu poruku je menjao zole_ dana 19.04.2012. u 14:36 GMT+1]
[ Mr One @ 21.04.2012. 04:31 ] @
Citat:
bakara: Ako ovo pricas za VIP postapaid nista od ovog nije tacno i pricas napamet.

A šta to nije tačno?
1. Govorna pošta je aktivirana podrazumevano (po defaultu) za neodgovorene pozive (posle 5-6 zvonjenja), u slučaju nedostupnosti. Govorna pošta istog trenutka kada se "javi" počinje tarifiranje razgovora, naravno da bi se uzele pare od interkonekcije.
OVO JE TAČNO.

2. Vip je prvi počeo da zaokružuje minute. Zbog čega? Da bi davao prividno više minuta i nižu cenu za pripejd, koja se kompenzuje ovim zaokruživanjem. Naravno i ostali su ovo ispratili kad su videli da prlazi.
Tu ne računam Mobtel koji je ranije tako tarifirao (devedesetih), pa je u određenom trenutku prestao.
Šta u vezi ovog nije tačno?

3. Zaokružuju internet na 100KB: "Obračunski interval za prenos podataka je 100 Kb." (I na Postpaid i na Smart paketima.
Je l' i ovo netačno? I za ovo govorim napamet? Linkovi nisu dovoljni?

4. Što se otkaznog roka od 3 meseca tiče imaš više tema na ovom forumu u kojima se to spominje - npr. ova. Ako je sadržaj ugovora izmenjen u međuvremenu, onda priznajem grešku.

5. Ljubaznost osoblja. Pa ne znam šta tu može da bude pričanje napamet i netačno, to je sve subjektivno. Ali kada bih počeo da pišem SVA svoja iskustva za šta sad nemam vremena, a nije ni tema shvatio bih zašto sam to prokomentarisao u prethodnom postu. Mogu recimo da navedem jedno: Raspitivao sam se u vezi određenog telefona i pošto ga nije bilo na lageru jednostavno su (nezainteresovano) rekli da ga nema, da ne znaju da li ga ima u drugim prodavnicama, niti postoji mogućnost to da provere i da ne može da se rezerviše, niti mogu da jave kada ga budu dobili! Poređenja radi u Telenoru bi odmah pogledali u kojoj prodavnici ga ima, rekli okvirno kada stiže na lager, uzeli podatke i javili kad stigne u prodavnicu. Eto čisto za poređenje... i ne kažem da je Telenor sjajan zbog toga, nego smatram da bi tako nešto trebalo da se podrazumeva.

[ aquazx @ 21.04.2012. 05:14 ] @
-Na VIP postpaid obracunska jedinica je 1kb a na VIPSmart je 100kb.
-Otkazni rok je najvise 1 obracunski period. Ako se najavi raskid 30 dana pre isteka ugovora onda se ugovor raskida bas na dan isteka.
-Obzirom da je kod nas kartelizacija na delu, potpuno je nebitno "ko je prvi uveo 60+60" jer se sve planira unapred i zajednicki.
-Govorna posta naravno da moze da se iskljuci, preko automata ili SMSom.
[ bakara @ 21.04.2012. 09:55 ] @
Za pocetak bilo bi lepo da cujemo za tvoj izvor ovih neproverenih informacija:

Citat:
Mr One: A šta to nije tačno?
1. Govorna pošta je aktivirana podrazumevano (po defaultu) za neodgovorene pozive (posle 5-6 zvonjenja), u slučaju nedostupnosti. Govorna pošta istog trenutka kada se "javi" počinje tarifiranje razgovora, naravno da bi se uzele pare od interkonekcije.
OVO JE TAČNO.

Govorna posta se iskljucuje kao i kod bilo kog drugog operatera iz menija, ponistis preusmeravanje i to je to.

Citat:
Mr One

2. Vip je prvi počeo da zaokružuje minute. Zbog čega? Da bi davao prividno više minuta i nižu cenu za pripejd, koja se kompenzuje ovim zaokruživanjem. Naravno i ostali su ovo ispratili kad su videli da prlazi.
Tu ne računam Mobtel koji je ranije tako tarifirao (devedesetih), pa je u određenom trenutku prestao.
Šta u vezi ovog nije tačno?

Ne zaokruzuju se minuti, pogledaj sliku dole.

Citat:
Mr One:
3. Zaokružuju internet na 100KB: "Obračunski interval za prenos podataka je 100 Kb." (I na Postpaid i na Smart paketima.
Je l' i ovo netačno? I za ovo govorim napamet? Linkovi nisu dovoljni?

Ja ne vidim gde to pise na datim linkovima?
Da li si procitao sta tamo pise?

U ostalom i za ovo pogledaj jedan Vip racun na slici dole.

Citat:
Mr One
4. Što se otkaznog roka od 3 meseca tiče imaš više tema na ovom forumu u kojima se to spominje - npr. ova. Ako je sadržaj ugovora izmenjen u međuvremenu, onda priznajem grešku.


Ovo je iznad objasnjeno:
Citat:
aquazx:
-Otkazni rok je najvise 1 obracunski period. Ako se najavi raskid 30 dana pre isteka ugovora onda se ugovor raskida bas na dan isteka.


Citat:
Mr One
5. Ljubaznost osoblja. Pa ne znam šta tu može da bude pričanje napamet i netačno, to je sve subjektivno. Ali kada bih počeo da pišem SVA svoja iskustva za šta sad nemam vremena, a nije ni tema shvatio bih zašto sam to prokomentarisao u prethodnom postu. Mogu recimo da navedem jedno: Raspitivao sam se u vezi određenog telefona i pošto ga nije bilo na lageru jednostavno su (nezainteresovano) rekli da ga nema, da ne znaju da li ga ima u drugim prodavnicama, niti postoji mogućnost to da provere i da ne može da se rezerviše, niti mogu da jave kada ga budu dobili! Poređenja radi u Telenoru bi odmah pogledali u kojoj prodavnici ga ima, rekli okvirno kada stiže na lager, uzeli podatke i javili kad stigne u prodavnicu. Eto čisto za poređenje... i ne kažem da je Telenor sjajan zbog toga, nego smatram da bi tako nešto trebalo da se podrazumeva.

Po tebi se podrazumeva da rezervises nesto cega nema?
Onda se ovde slazem sa tobom.



[ pitikovski @ 21.04.2012. 11:42 ] @
Sve cene su sa PDV-om. Razgovori se posle prvog minuta tarifiraju na 60 sekundi. Obračunski interval za prenos podataka je 100 Kb.

http://www.vipmobile.rs/privat.../tarifa/smart-postpaid.33.html


[ aquazx @ 21.04.2012. 13:18 ] @
-Smart je na 100kb a standardan VIP postpaid je na 1kb.
-Za smart su napisali na sajtu, za obican pp nisu ali je provereno jer koristim oba.
-60+60 se vidi pri proveri stanja a na listingu se vidi realno trajanje razgovora (bez zaokruzivanja)
-U Knez Mihajlovoj sam pre mesec ipo rezervisao telefon koga nije bilo a trebalo je da stigne iduce sedmice. To vazi samo u poslovnicama jer mogu da provere stanje dok preko call centra 060/1234 ne mogu da provere stanje lagera. Rezervacije samo u poslovnicama.
[ Mr One @ 21.04.2012. 19:58 ] @
Citat:
bakara: Za pocetak bilo bi lepo da cujemo za tvoj izvor ovih neproverenih informacija:

Uh očigledno nisi zalazio u ove potforume toliko često? Pročešljaj malo VIPov potforum i shvatićeš o čemu pričam. Sasvim je jasno da je govorna pošta po "defaultu" ukljlučena iz razloga koji sam naveo. A ako se ne varam na pripejdu ona NE može da se isključi. Možda je to promenjeno sada, ali u svakom slučaju ono što sam napisao u prethodnom postu je tačno. Naravno gomila ljudi ni ne zna kako to da isključi, zato VIPu curi od interkonekcije na nedostupnim i neodogovorenim pozivima... Kažem ti pročešljam malo potforum VIPa pa ćeš shvatiti. :-)

Citat:
bakara
Po tebi se podrazumeva da rezervises nesto cega nema?
Onda se ovde slazem sa tobom.

Da podrazumeva se ako mi prethodno kažu DA OČEKUJU DA STIGNU NOVE KOLIČINE NA LAGER. U tom slučaju naravno da se podrazumeva da može da se rezerviše komad koji stigne ili bar da jave da je stigao. Zaboga ja sam njihov potencijalni korisnik, a ne oni moj pa da ja treba da idem na svakih par dana da proveravam da li su stigle nove količine telefona ili obilazim ostale VIP poslovnice da vidim da nekom negde nije ostao koji komad, pogotovo uzimajući u obzir to da su rekli da ne mogu čak ni okvirno vreme da mi kažu kada će stići i da ne postoji mogućnost da provere da li ga ima u drugim poslovnicama. Naveo sam Telenor kao primer suprotnosti ovakvom Vipovom poslovanju, ali bilo šta da kupuješ, neki tehnički uređaj, garderobu itd... u nekom lancu prodavnica uvek će ti proveriti da li ga ima na lageru u nekoj drugoj prodavnici ili bar uzeti podatke pa javiti kad stigne ako se planira nabavka novih količina.
U svakom slučaju kao političar si se uhvatio za to rezervisanje ignorišući ostatak koji sam napisao na tu temu. :-)

Što se zaokruživanja minuta tiče aquazx ti je već dao odgovor. U listingu se prikazuje realno trajanje poziva, a pozivi se zaokružuju na minute i tako naplaćuju u računu NA SVIM VIPOVIM TARIFAMA. I da! Tačno je to da je VIP prvi počeo da zaokružuje iz razloga koje sam, takođe, već naveo.

Što se zaokruživanje KB tiče pitikovski ti je ostavio link, mogu da napravim i snimak ekrana ali valjda ćeš naći na toj stranici. Eto zaokružuju se na SMART tarifama, pošto sam se interesovao za Smart 1100 video sam to. A za običan Postpaid s obzirom da nije bilo napisano pretpostavio sam da se i tu zaokružuju KB, ali eto objašnjeno je da se za taj paket ipak ne zaokružuje PRIZNAJEM GREŠKU!

P.S. Eto da znaš za ubuduće da se na tvojoj SMART 300 tarifi internet saobraćaj zaokružuje na 100KB (a govorni na minute), u listingu ti se prikazuje realna potrošnja i za KB i za razgovore (minuti), ali se u naplati/računu ona zaokružuje na 100KB i minute!

Hoćeš li sad ponovo da mi kažeš da govorim napamet ili smo zaključili da si bio nedovoljno informisan o uslugama koje koristiš? :-)



[Ovu poruku je menjao Mr One dana 21.04.2012. u 21:13 GMT+1]
[ bakara @ 21.04.2012. 20:27 ] @
Citat:
Mr One:
P.S. Eto da znaš za ubuduće da se na tvojoj SMART 300 tarifi internet saobraćaj zaokružuje na 100KB (a govorni na minute), u listingu ti se prikazuje realna potrošnja i za KB i za razgovore (minuti), ali se u naplati/računu ona zaokružuje na 100KB i minute!

Hoćeš li sad ponovo da mi kažeš da govorim napamet ili smo zaključili da si bio nedovoljno informisan o uslugama koje koristiš? :-)


Zaokruzuje se kada prekoracis paket koji koristis:



[ Mr One @ 21.04.2012. 23:02 ] @
Još jednom da ponovim: U Smart postpaid paketima se pozivi tarifiraju zaokruživanjem na minut (60+60), a internet se tarifira zaokruživanjem na 100 KB bilo dok si u kvoti Smartova, bilo nakon njihove potrošnje.

Zbog čega ti u stanju piše: "Smartovi: 26.44"? (što je usput rečeno nepravilno jer se u srpskom decimale odvajaju zapetom)

Baš zato što se internet saobraćaj zaokružuje na 100 KB! Kako?
Tako što je 1 Smart = 1 MB = 1024 KB

Tako kada potrošiš npr 400 KB (zaokruženo) u jednoj sesiji to se tarifira:
400 KB/1024 KB = 0,39 Smarta (baš zato što je 1 Smart = 1024 KB)

ako potrošiš 700 KB u sesiji to je:
700 KB/1024 KB = 0,68 Smarta

ako potrošiš 1800 KB u sesiji to je:
1800 KB/1024 KB = 1,76 Smarta

Nadam se da je sad konačno jasno!
Ako i dalje ne razumeš ili mi ne veruješ zovi 060/1234 pa nek ti i oni to potvrde!

Pozdrav!
[ Mr One @ 21.04.2012. 23:30 ] @
Pošto vidim da nisi upućen eto da ti objasnim kako i zašto je VIP prvi počeo da zaokružuje prvi minut (kasnije kad je to prošlo sve minute), a ne sekunde na postpaidu (na pripejdu je iz sličnog razloga to još ranije uradio):

U vreme kada je to počelo Telenor i MTS su imali sledeću ponudu - uzeću samo jedan paket za primer da ne pišem sve:

Telenor:
Prenesi 125:
Minuti ka svim mrežama: 125
SMS ka svim mrežama: 125
Cena: 590 dinara mesečno
Obračunski interval: 1 sekund

MTS:
MIX 500
Minuti ka svim mrežama 125
SMS ka svim mrežama: 125
Obračunski interval: 1 sekund

Vip je tada izašao sa sledećom ponudom:

Postpaid 150:
Minuti ka svim mrežama: 150
SMS ka svim mrežama: 150
Cena: 590 dinara mesečno
Obračunski interval 60+1

Znači na osnovu ove ponude prividno se dolazi do zaključka da VIP za iste pare daje 20% minuta više. U stvari upravo iz razloga što su PRVI* uveli obračun 60+1 svaki kratak razgovor od 5, 10, 20..34..41 sekunde biva tarifiran zaokruženo kao ceo utrošen minut. A s obzirom na to da je u to vreme, 2007. godine, navika ljudi bila takva da je većina imala puno razgovora kraćih od minut jer do tada nisu postojali nešto posebno povoljni paketi i telefoniranje je bilo relativno skupo na osnovu toga je kompenzovano tih 20% više. Tj. zaokruživanjem minuta, naravno u zavisnosti od navika pojedinačnog korisnika, realan broj utrošenih minuta se kretao u proseku upravo oko 125, iako je prividan broj minuta bio 150.

Kada su ostali operateri videli da to prolazi uveli su to i oni. Kasnije su uveli 60+60, pa su opet to svi ispratili.


*Pod prvi mislim na noviju istoriju, kao što sam već napomenuo na svom početku Mobtel je devedesetih takođe zaokruživao prvi minut, ali je kasnije prestao to da radi.


Je l' i dalje smatraš da pričam napamet? :-)
[ zole_ @ 24.04.2012. 07:56 ] @
Ode tema.... :)

Prelaz je odradjen tek kasno uvece onog dana.
Al zato sam ih zvao 5-6 puta i gnjavio ih.
Sledeci dan mi je zezao sms sa Raifeisen bankom. Mislim da je to resheno.
Videcu kakvi su. Najvise sam presao zbog tarife koja mi vise odgovara. Videcemo dal ima nekih zezalica koje to ponistavaju.
Anyway, nisam vezan ugovorom tako da idem ako mi se ne svidjaju.
[ zvezdasbg @ 24.04.2012. 12:33 ] @
Ideš ideš, al ne kad ti hoćeš, već kad te oni puste. Uostalom videćeš.
[ aquazx @ 24.04.2012. 16:46 ] @
Najaviti raskid 30 dana pre isteka ugovora i bice raskinut na dan isteka ugovora. Broj (po zelji) prelazi na prepaid.

Poz
[ samo_da_pitam @ 24.04.2012. 23:14 ] @
^ kada vec pisete offtopic navedite da se NE radi o Telenoru. Mozda Bakara pomisli drugacije.
@aquazx to znaci da ugovorna klauzula ima klauzulu! Nidje veze!
Da li je moguce za ugovor koji se potpisuje na dve godine kod tog pokusaja mobilnog operatora najaviti raskid 24 meseca (7200 dana) ranije? Tako bi imalo vise smisla
[ zole_ @ 25.04.2012. 07:55 ] @
3 meseca je propisani minimum za ostanak kod nekog operatera. Po isteku ta 3 meseca, ili 5 ili 7 sve jedno, ostati kod njih jos mesec dana ako treba (zbog obaveze najave raskida ugovora) mi ne znaci nista. A realno tj., prakticno znaci malo kome.


Btw. Ovo ima veze samo sa mojom situacijom. Posto mi je signal u stanu mnogo bolji na VIP-u nego na Telenoru baterija mi na androidu (Huawei) ladno sljaka evo treci dan. Sad je na 30%. Pre mi jedva izvukla dan, dan i po.
[ samo_da_pitam @ 25.04.2012. 10:29 ] @
Citat:
zole_: 3 meseca je propisani minimum za ostanak kod nekog operatera. Po isteku ta 3 meseca, ili 5 ili 7 sve jedno, ostati kod njih jos mesec dana ako treba (zbog obaveze najave raskida ugovora) mi ne znaci nista. A realno tj., prakticno znaci malo kome.

Jedno je propisano od strane Ratela, a drugo samovolja firmice sa kojom si sklopio ugovor. Poenta je u tome, kako ti kazes ako treba; --> ne treba! a to koliko drugima to znaci ili ne znaci, mozes naci u odgovrajucoj temi za to gde su i ranije ljudi pljuvali po takvoj odluci.
[ aquazx @ 26.04.2012. 08:19 ] @
MTS isto ima foru:

Citat:
"MTS: Ukoliko Korisnik ne otkaže dalje važenje ovog ugovora najkasnije 15 (petnaest) dana pre isteka ugovorenog perioda, ugovor se obnavlja na neodređeno vreme."
[ calexx @ 26.04.2012. 08:52 ] @
Šta je ovde fora? Da li bi trebalo da ugase paket ako se korisnik ne javi i produži? Ovo znači samo to da ako neko ne otkaže, ugovor ide dalje na neodređeno vreme, sve dok korisnik ne otkaže. Ne znam koji su otkazni rokovi, do sada još nisam otkazao nijednu postpejd karticu ali ovo nije nikakva fora.