[ VolimShopping @ 25.04.2012. 17:08 ] @
Zdravo svima. Procitala sam slicne teme, ali su sve od pre nekoliko godina, postovi su takodje od pre par godina, nema nista novo na ovu temu. Jesu li prestali da vas kradu ili je nesto drugo u pitanju?
Ja vec oko godinu dana narucujem iz inostranstva najvise garderobu, potom kozmetiku. Podrazumeva se, sa sajtova koji dostavljaju u Srbiju. U proseku svaki treci paket ne stigne do mene, preko 30% stvari koje narucim i platim, do mene ne stigne. Taj prosek bi bio i veci da pojedini vredniji paketi na sebi nisu imali zastitni kod za pracenje. Rado bih doplatila za taj kod kod svih paketa, ali se radi o tome da ta opcija ne postoji za medjunarodni saobracaj kod pojedinih sajtova, vec da taj kod stavi sama posta preko koje salju za neke vrednije pakete samo.
E, sad.. znate i sami da smo mi imali nizak limit za carinjenje, odnosno da se samo roba do 25e vrednosti nije carinila pa iz tog razloga u pocetku, dok to nije promenjeno nisam ni narucivala neke vrednije stvari, jer ne zelim lopovima da placam harac. Da li se krade na posti, postari, ili carinici na carini (aerodrom ili tamo kod zeleznicke stanice) ne znam, a i ne zanima me, jer je jedino bitno da neko krade pakete. Znam samo da mi gomila posiljki ne stigne. Kozmetiku su mi dosta krali. Pred kraj prosle godine su mi nestala 3 paketa narucena sa po par dana razlike. Ti sajtovi nadoknade ili posalju ponovo ako paket ne stigne, zato sam sigurna da nije do njih, nego do nasih lopova. Kap koja je prelila casu kod mene bilo je kada su mi ukrali Redken balzam. Kontaktirala sam sajt i oni su poslali ponovo i ni tad mi nije doslo, jer je ponovo neko sa carine/poste to ukrao! Zamislite moju sramotu da im za svaki treci paket pisem da nije stigao, a tek kad sam im javila da ni ovaj drugi paket sa Redkenom nije stigao mogu misliti sta su pomislili mozda o meni, i o nasoj zemlji svakako. Zbog neprijatnosti u koju su me lopovi sa carine doveli, ja sam bila prinudjena da prestanem sa tog sajta da kupujem, jer ne zelim da ispadnem lopov. Sad mi kasni jedan paket narucen i poslat 21. marta, i jos jedan 28. marta. U pitanju je garderoba, u svakom po jedna majica, sto znaci lagani paketi, lako za strpati ispod jakne i ukrasti da niko ne primeti. I opet me dovode u neprijatnu situaciju da ponovo pisem kako mi nije stiglo. I ne samo to, ova druga majica je kupljena na rasprodaji i vise se ne moze naruciti, to mi je najzalije od svega. Veoma sam besna, posebno nakon sto sam pronasla dosta clanaka i foruma u kojima sam citala koliko je to masovno, koliko kradu ljudima cele pakete ili nesto iz paketa pa se posle prave ludi kad im se osteceni gradjanin pozali. Zar je moguce da to niko ne resava i nema zelju da resi? Zar ih nije sramota sto primaju platu i kradu? Ima toliko ljudi koji su bez posla i koji bi radili posteno taj posao! I kako ih na kraju krajeva nije sramota sto nam zemlja ulazi na sve moguce crne liste za dostavu?? Ja se cudim kako i dalje ima sajtova koji se usudjuju da dostavljaju kod nas. Nasla sam jedan sajt koji vrsi isporuku u BiH, cak i Albaniju, a na listi nema Srbije. Ja ne budem lenja pa im se javim i pitam zasto nemaju Srbiju i hoce li je ubaciti u skorijoj buducnosti i dobijem odgovor koji me nije iznenadio uopste nakon iskustva koje ja imam. Rekli su mi da su dostavljali robu u Srbiju, ali da su prestali zato sto se veliki broj kupaca zalio da im roba ne stize. Pa pitam nasu pametnu carinu kako je moguce da se pravite ludi na cinjenicu da nestaju bas paketi za nasu zemlju??
Ljudi, kome ja da se zalim? Ako znate recite mi. I sta mislite da se svi skupimo, ako treba i peticiju da pravimo da se carina dovede u red, a lopovi odstrane sa posla i pohapse. Ima nas dovoljno (previse) ostecenih, veliki bi to broj bio da se zanemari, a pritisak javnosti je bitan. Mozemo i zajednicku tuzbu da podignemo, jer lakse je u grupi nego kao pojedinci da delujemo. Da probamo da aktuelizujemo temu u novinama, na televiziji, da se o ovome prica, a ne da se zataskava.


[Ovu poruku je menjao bakara dana 25.04.2012. u 18:36 GMT+1]
[ tdjokic @ 25.04.2012. 17:56 ] @
Priority mail International, preko USPS je prilicno povoljne cene, ima solidno pracenje - da, dobijes kod odmah kad ga posiljaoc preda USPS-u i meni prosle godine od prilike 1,5 paketa mesecno prosecno svi stigli, ni jedan nije nestao. Nije bila kozmetika, vise hrana, sitan alat, neke krpe i slicno.

U svakom slucaju, ako imas pracenje onda im je frka. Ne znam kako to da za ovamo nema kad ja na svakom paketu imam kod. Ovaj Priority mail je skoro najjeftiniji nacin slanja, ima samo jos jedan jeftiniji, taj nema pracenje, te prema tome za svaki skuplji skoro da ne mogu da verujem da nema kod. Tu nesto ne stimuje.

[ VolimShopping @ 25.04.2012. 18:04 ] @
Ne znam odakle ti uzimas, tj. sa kojih sajtova? Ja iz Britanije sve, salju roayal mailom, ne postoji izbor na koji nacin zelim da mi se salje, nego oni valjda imaju ugovor sa njima posto ja samo platim 5 funti postarinu, bez ikakve druge opcije recimo za pracenje. Sajt za kozmetiku ima od skoro opciju za pracenje, ali kosta bas dosta pa se i ne isplati osim na veliko da se uzima, ali tad ce da ocarine pa se svakako ne isplati.
[ bakara @ 25.04.2012. 18:10 ] @
Pa trazi da platis tracking code, royal mail to svakako ima samo se placa ako je neka manja vrednost.
Sa kog sajta porucujes, bas da vidim opcije koje nude?
[ VolimShopping @ 25.04.2012. 18:25 ] @
Poslala sam ti PP.
Da li neko mozda poznaje carinike sa aerodroma ili ima neku vezu tamo? Mislim na ove koji pregledaju robu, ne putnike. Oni su mi najsumnjiviji pre svega zato sto roba stize avionom pa tu prvo prolazi pregled, a citajuci tudja iskustva sve sam ubedjenija da prvo njih treba prekontrolisati.
A ni oni sa poste carinjenja nisu nista bolji. Evo procitajte ovo: http://blog.blic.rs/271/Bauk-internet-kartice

Tu je neko ocigledno upucen napisao odlican komentar za kradju i ko je uhvacen u kradji. Jedina zalost je sto pise da je ta stranka imala vezu. Ovde sve mora preko nekih veza, bez veze su ti vezane ruke izgleda. Nemamo pravnu drzavu, sve je mrtvo slovo na papiru i svako radi kako hoce, uzas.
[ tdjokic @ 25.04.2012. 18:33 ] @
Pardon - ja kupujem iz SAD. Onda je moguce da za UK nema istog nacina.
[ anon157690 @ 09.05.2012. 14:00 ] @
Ja sam jedno 7-8 paketa naručio preko neta u zadnjih 6 meseci i svi su stigli! Tehnika uglavnom... Ali svi (osim jednog) su imali broj za praćenje koji inače košta manje od 2 dolara i najčešće ga dobijem za dž pošto pošiljka pređe izvesnu vrednost a može i da se dokupi...
Probaj da nađeš sajt koji ti daje mogućnost praćenja pošiljke, ako već plaćaš slanje/transport paketa onda mislim da bi taj broj trebao da bude uključen u cenu!!!
[ tdjokic @ 09.05.2012. 16:21 ] @
Citat:
Fliz: Ali svi (osim jednog) su imali broj za praćenje koji inače košta manje od 2 dolara
Posto spominjes cenu u dolarima, odakle si kupovao te pakete? Ja sam poceo pricu pa sam posle video da se tema odnosi na kupovinu iz UK, sa kojom nemam skroro nikakvih iskustava (jedan paket svega, odavno).
[ anon157690 @ 09.05.2012. 17:23 ] @
^pa iz kine naravno nisam ja toliko bogat da bi naručivao iz USA ili UK osim toga za UK je glavni Amazon a oni neće ni da čuju za slanje u ovu našu crnu rupu...
[ VolimShopping @ 10.05.2012. 08:39 ] @
Drago mi je da se pise na ovoj temi, volela bih da cujem jos iskustava i jos misljenja, saveta ma bilo sta, samo pisite.
Pre nego sto odgovorim, samo da kazem da mi ona dva paketa koja su kasnila (iz marta, pisala sam u postu gore o njima) nisu dosla. Javila sam se sajtu i cekam odgovor od njih. Ponovo cu morati da popunjavam neku potvrdu da nisam primila paket pa da im saljem, ali pre toga cekam odgovor od njih, tako je barem bilo prethodni put. Idem na razgovor sa carinom i necu odustati od ovoga, dosta je bilo, prevrsili su svaku meru vise. Bude li mi nestao jos jedan jedini paket, platicu nekog da im polomi lopovske ruke. Kada bi kod nas uveli onaj zakon da se za kradju odsecaju udovi, sta mislite da li bi neko od njih imao ruke?
P.S. Narucila sam jos jednu majicu, proslo je 4 dana od kako su je poslali, bas da vidim hoce li i ona biti ukradena. Samo neka se usude, meni malo fali da odem tamo i da im **** ***** bukvalno.


E, sad da odgovorim Fliz-u.

Ja ne narucujem sa vise sajtova, zapravo narucujem samo sa jednog garderobu, jer sam pronasla kvalitetan brend kojeg nema kod nas i to mi je sasvim dovoljno. Prezadovoljna sam njihovom robom jos samo kad je ne bi krali na carini.. Kao da im je neko dao zeleno svetlo da nam drpaju pakete samo da nas na taj nacin odbiju od narucivanja kako bi nas novac ostavljali ovim tajkunima u njihovim sitijima i fransiznim radnjama sa 50% skupljim cenama i skart robom.
Za sada nema opcije da platim pracenje, a veruj mi da bih platila. Napisala sam im sada da li postoji sansa da uvedu to, to bi bilo idealno jer vise ne bi mogli da me kradu, a platila bih pracenje svakako bez razmisljanja. Htela sam da im napisem da je to potrebno zato sto nasa carina i posta kradu ljudima pakete, ali to za sada necu pisati jer se plasim da nas ne izbace iz dostave kad to cuju. Ali ako se ponovi jos koji put da ukradu, napisacu i to, nema druge. Ne znam mogu li da odem u ambasadu Engleske da ih oni pritisnu. Ipak im mi ostavljamo pare kupujuci od njih, ali ne znam hoce li se cimati oni zbog toga. Znam da se kupuje dosta kozmetike sa engleskih sajtova, i da se ta kozmetika takodje masovno krade. Da mi je da se zaposlim na carini, a to ce mi biti cilj i dacu sve od sebe da ga ostvarim kad tad i da uhvatim te lopove. Da li je to nesto do naseg mentaliteta, ili ovde svi vole da kraduckaju kad vec imaju priliku, o cemu se radi? Meni nije jasno :S
[ VolimShopping @ 10.05.2012. 08:42 ] @
Zaboravih da napisem da sam samo jednom narucila nesto iz Kine. Bilo je sa pracenjem pa nisu mogli da ukradu, ali ja ne volim kinesku robu pa je to bio prvi i poslednji put da uzmem nesto. Kineza ima i ovde, a ne kupujem ni od njih, a ni od njihovim sunarodnika. Gledam da kupujem samo kvalitetno. Jedino jos da resimo taj problem sa lopovima na nasoj carini i posti, i da nagovorim ove da ubace mogucnost doplate za paket koji bih pratila.
[ Lavlja_Jazbina @ 10.05.2012. 10:17 ] @
Citat:
jos misljenja, saveta ma bilo sta, samo pisite.

Citat:
platicu nekog da im polomi lopovske ruke.


Savet da nepretis javno.Dama a tako pise.CCCC.Zamisli sad,neko cita od njih ovo.I I I namerno nadje tu tvoju posiljku sa majcom i svu je
u inat rasflonca i krenu da brisu prasinu a onako izdrljanu je okace na ofinger pa kad dodjes,a ono zakrvavile okice i sva narogusena i ljuta,ljuta mmm evo
da te oraspolozim.

Bio jednom jedan lav…
Kakav lav?
Strašan lav,
narogušen i ljut sav!

Strašno, strašno!

Išao je na tri noge,
gledao je na tri oka,
slušao je na tri uva…

Strašno, strašno!

Ne pitajte šta je jeo.
Taj je jeo šta je hteo
- tramvaj ceo
i oblaka jedan deo!

Strašno, strašno!

Zubi oštri, pogled zao,
on za milost nije znao!

Strašno, strašno!

Dok ga Brana
jednog dana
nije gumom izbrisao.

Strašno, strašno!

Dušan Radović
[ bakara @ 10.05.2012. 10:41 ] @
Citat:
VolimShopping: Poslala sam ti PP.

Ja tvoj pp jos nisam dobio :)

I dalje mi nije jasno kakav je to engleski sajt a da nema opcije za pracenje posiljke, pa to imaju i kinezi.
[ VolimShopping @ 10.05.2012. 10:51 ] @
Lavlja Jazbina ako nemas nista pametno da kazes onda nemoj ni da pises. Ima sigurno na ovom forumu i tema za salu i zezanje pa tamo se javi slobodno, a mene preskoci.

bakara ne znam kako ti nije stigao PP, sad cu pokusati ponovo da posaljem
[ Lavlja_Jazbina @ 10.05.2012. 10:56 ] @
Bi rado,ali mi neda djavo mira.Hteo bi nesto da porucim pa proucavam,ali ovakva pitanja nemogu da ignorisem pa sam se nasalio.
Da li je tebo ovo normalno pitanje ili si sa neke druge planete.

Citat:
Da li neko mozda poznaje carinike sa aerodroma ili ima neku vezu tamo?
[ VolimShopping @ 10.05.2012. 11:09 ] @
Pitanje je sasvim normalno, nego si ti izgleda ustao na levu nogu jutros, a ja ti tu ne mogu pomoci. :)

Da si citao sve sto je napisano, konkretno mislim na onaj link koji sam ostavila, tu si mogao da procitas komentar radnika iz poste, odnosno carinika koji je napisao da su kod jednog postara nasli oko 14 ukradenih paketa kad je bio neki pretres 2008. godine. I da se raspita ko ne veruje, ako ima neku vezu u posti carinjenja.

Ima i medju njima postenih koji posteno rade i zaradjuju i zele da se spere ljaga sa te profesije, pa ne znam zasto te onda cudi pitanje. Ako neko poznaje nekoga sa carine mozda zna nesto sto bi nam bilo od koristi. Ili je mozda cuo od tog koga poznaje neke slicne price pa da i nama isprica.
U svakom slucaju, ova tema nije za salu. Mozda je smesno lopovima sa carine jer misle da im niko ne moze nista. Ili je smesno nekome ko nije porucivao do sada i imao iskustvo sa nasom carinom. Niti je za temu bitno da se odgovara na takva pitanja kao ovo koje si ti postavio. Tema je kradja paketa od strane nase carine i poste.
[ VolimShopping @ 10.05.2012. 11:29 ] @
GRESKA!
Flood control: mora proci minimum 3750 sec izmedju slanja 2 poruke

Da nije ovo malo preterano? Ovoliko da se ceka da odgovorim nekome na poruku?
Bakara posto ne mogu da ti posaljem PP, odnosno ne mogu ovoliko da cekam, jer moram da idem, evo ovde odgovora, pa mi ti posalji PP ako mozes.

Da, za UK ima, ali worldwide nema pracenje.
Pisala sam im, rekli su da ne postoji takva opcija i da oni ne mogu da mi pomognu jer nije do njih. Oni samo pakuju i proslede posti, ostalo je do njih. To je odgovor koji sam dobila, ali pisacu im svakako ponovo i pokusati da im objasnim da je ovo ipak Srbija i da se krade (to jos nisam napisala, jer se plasim da ne izbace nasu zemlju iz dostave).
[ ironman @ 10.05.2012. 11:41 ] @
Naručivao sam jedno 10-ak puta u poslednje 2-3 godine, vrednosti do 150€ i nikada mi ništa nije nestalo, čak prolazim i bez carine.
[ bakara @ 10.05.2012. 12:38 ] @
Citat:
VolimShopping: pokusati da im objasnim da je ovo ipak Srbija i da se krade (to jos nisam napisala, jer se plasim da ne izbace nasu zemlju iz dostave).

Ovo definitivno nije uobicajeno cak ni u Srbiji.
[ nibugmail @ 10.05.2012. 13:35 ] @
Meni je postar koji donosi pisma/pakete u zgradu redovno krao pisma iz inostranstva. Ja sam presao na to da svu postu primam u glavnoj posti, napisem "IME PREZIME, POST RESTANT, 11000 BEOGRAD" i onda mi ne kradu.

Kada sam shvatio da to mora biti on, ja sam ga pitao, a on se obrecnu recima "kako ja da znam da vi tu zivite" iako su stizali na istu adresu i racuni za struju, telefon itd.

Drugi put sam stavio kovertu u postansko sanduce (ono zuto za slanje pisama) i nikad nije bilo isporucena. Pitam ja postara da nije slucajno video jedno pismo tog i tog oblika... "jesam, pa ne milis valjda da cu ti ga ja nositi"??? Iako sam stavio markice i sve. Nece da nosi pismo jer je isuvise blizu (u istoj opstini - nosi ga sam).

Mislim da je cela Posta jedna disfunkcionalna zaostavstina starog sistema koju i dalje odrzavaju u zivotu.
[ anon157690 @ 10.05.2012. 14:12 ] @
Ja nemam iskustva sa evropskim sajtovima ali koliko sam čeprkao po netu, uglavnom izvan EU, "svi" imaju opciju opciju slanja sa praćenjem, ne mogu decidno da tvrdim da to imaju apsolutno svi ali ono što sam ja gledao i što sam razmišljao da naručim ti su imali, najjeftinija opcija je bez praćenja (nekad i besplatna) pa onda slanje sa praćenjem, doplaćuje se (koliko, zavisi od prodavca i odakle se šalje) a onda idu one expres skupe varijante tipa DHL i FedEX... Stvarno mi nije jasno kako ne mogu da šalju sa praćenjem, jedino ako ne žele da se cimaju s tim, verovatno bi onda paket bilo potrebno odvojeno hendlovati, odneti na poštu, tražiti "posebnu uslugu" (posebnu u smislu da to nije nešto što redovno koriste) a možda i nemaju opciju u sistemu da ti to naplate pa nemaju načina da to kasnije provuku kroz njihove "knjige" i da opravdaju razliku, jeste u pitanju smešan iznos tipa 2-5 eventuaono do 7 dolara ali opet... Veći sajtovi ili veći prodavci na primer na ebaju čak unapred za/kupe od pošte određenu količinu brojeva za praćenje pa onda imaš situaciju da npr. kupiš nešto na ebaju i u roku od nekoliko sati prodavac ti pošalje broj za praćenje, ti pogledaš odma na sajtu pošte i tu ti piše da je prodavac elektronski najavio predaju pošiljke sa tim brojem, tako da paket još nije predat pošti od prodavca a oni već imaju info o tome da očekuju paket...
Hajde ako ti nije problem pošalji i meni na PP link koji je to sajt gde kupuješ, prosto mi neverovatno da nemaju opciju praćenja!!!

Ne znam koliko ti je izvodljivo ili isplativo da ako imaš nekog u engleskoj gde kupuješ, pošalješ paket tamo pa nek ti taj neko ponovo upakuje i pošalje sa opcijom praćenja, to mu dođe kao post expres kod nas recimo, barem ja tako mislim, a ne bi trebalo ni da te košta nešto puno pošto je isporuka u okviru iste države (engleska za englesku) besplatno, uglavnom/većinom...
Verujem doduše, da bi ti već isprobala ovu opciju da si imala mogućnost za to...

Postoji takođe i opcija da naručiš preko onih sajtova koji služe kao posrednici, za robu koja se inače ne šalje kod nas, pa ti platiš njima, oni ti kupe i pošalju a ima i domaćih varijanti, mislim da se ekurir zove ili tako nešto!!! Naravno većina ovih varijanti taman toliko poskupi celu stvar da postane besmisleno uopšte kupovati ali možeš jednom da probaš da vidiš da li funkcioniše...

U principu je prilično teško to sve srediti, mislim "ispraviti" naše carinike i poštare pošto iza njih stoji država i ti tu ne možeš ništa, nemožemo ništa ni svi ovde sa foruma pa i da nas se skupi 100.000 opet ništa ne bi bilo, seti se samo kako je prošla peticija za ukidanje poreza na opremu za bebe, potpisala gomila ljudi, cene otišle gore, vlada ovu meru još nije usvojila i šta smo dobili, ništa, samo veći udar po džepu roditeljima (sva sreća nemam dete, ovo je inače rečenica na koju bi čovek/žena trebao da bude tužan a ne srećan pa ti vidi u kakvoj banana državi živimo, zato ja kažem, Anđelina Džoli, molim te, usvoji me... )

Pošto kupuješ kozmetiku, ja bi recimo, kada bi imao mogućnosti i dobru saradnju sa prodavcem uradio ovako nešto: stavio bi u neku kremu GPS traker (uređaj koji u svakom trenutku prati gde se nalazi), on ne može da radi previše dugo na bateriji ali verujem da bi se našla neka verzija koja bi radila nedelju ili dve dana (barem neki koji šalje par puta dnevno informaciju), taman toliko da vidiš gde se paket nalazi, to jeste extra varijanta ali je jako teško izvodljiva, treba ti saradnja pošiljaoca a i policije a možda bi morala i više puta da pokušavaš!!! Kada bi postojala volja države da pronađe lopove u svojim redovima (mada, ako pitaš mene svi su do reda na svim nivoima i svim funkcijama lopovi, što višlja funkcija to veći lopovi, pogledaj samo vladu i poslanike) ovaj sistem bi bio odličan za istrebljivanje gamadi, pa ko krade lepo otkaz, ima nas koji ne možemo da nađemo posao jer nismo u stranci ili nemamo veze a radili bi pošteno....

P.S. Danas mi je drugar javio da mi je stigao paket i da su ga rasturili na carini, vudeću sutra kad mi stigne na šta će da liči i da li će nešto da fali!!! (naručbina je išla preko drugara pošto je moralo da se plati putem pej pala a ja ga nemam tako da je išlo kod njega...).
[ tdjokic @ 10.05.2012. 15:03 ] @
Uglavnom kupujem iz SAD (pardon - lazem - poslednji paket mi je poslao brat, besplatno, ogrebao sam se i za robu i za postarinu) i moram da kazem da sam zadovoljan nasom postom.

Ljubazni su i predusretljivi. Covek koji razvozi pakete posebnim vozilom je prvo bio iznenadjen kad smo ga cekali ispred zgrade ("Kako ste znali kad cu doci?") pa sam mu ja objasnio crno na belo princip pracenja i dao mu neki sitan poklon, cokoladicu, i sad nas uvek pozove kad krene otuda, da kaze koliko novca da pripremimo i kad stize. Desi se kao juce da je na odmoru i mi ga pozvali pa nas prebacio na kolegu i opet smo tacno znali gde je paket i podigli ga popodne u nasoj posti. Ni jedan nije nestao, nista iz paketa nije ukradeno.

Jednom se desila komicna situacija da se neko potpisao pogresno u nasu rubriku i kad smo trazili paket koji je tom prilikom bas bio ostavljen u posti sluzbenica uporno tvrdi da ga nema, da ga je neko podigao. Na srecu, paket je stajao pored nje i "metodom ociglednog prepoznavanja" smo joj ga pokazali i onda je ipak prihvatila da je tu i dala nam ga.

Jednom prilikom, mislim da je bilo pred neke dugacke praznike, stigao mi paket do te poste koja ih razvozi, u petak. Sta sad? Cekacu nekoliko dana a paket tamo i zanima me sta je i kako je? Odemo u subotu i kukaj moli one koji su tamo ali subotom ne razvoze i oni se smiluju i ipak nam dadu paket, u duhu praznika i ljubaznosti. Eto, cak su i propis prekrsili da bi izasli u suset stranki.

Dalje, pracenje je nekad bilo ... pa, nije ga bilo. Postepeno su poceli i stalno ga usavrsavaju i poboljsavaju. Sada vec dobijem na nasem sajtu datum kad ga je poslao onaj iz Amerike, sto je nekad moglo samo da se sanja.

U svakom zitu ima kukolja, to je cinjenica. Ipak, mislim da vecina radi posteno, i svako treba da dobije sto mu sleduje - posteni pohvalu, neposteni istragu i kaznu. Valjda ce i ova tema nesto doprineti tome.
[ anon157690 @ 10.05.2012. 16:07 ] @
Citat:
VolimShopping: Zaboravih da napisem da sam samo jednom narucila nesto iz Kine. Bilo je sa pracenjem pa nisu mogli da ukradu, ali ja ne volim kinesku robu pa je to bio prvi i poslednji put da uzmem nesto. Kineza ima i ovde, a ne kupujem ni od njih, a ni od njihovim sunarodnika. Gledam da kupujem samo kvalitetno.

Da odgovorim i na ovo:
naravno sve zavisi šta si uzela ali to da je kineska roba nekvalitetna je čista zabluda i predrasuda, kao i kod nas što imaš domaću kvalitetnu robu i domaću dž robu isto je tako i u kini a "naši domaći" kinezi uglavnom donose i prodaju ono najgore i najjeftinije pa su zato ljudi povezali kinesku robu sa lošim kvalitetom. Uglavnom ja uzimam stvari kojih nema kod nas i veoma sam zadovoljan kvalitetom, takođe sam siguran da bi se iste te stvari kod nas prodavala za barem 3 puta veći iznos, samo primer, pre par meseci sam kolegi sa foruma naručio dijagnostiku za auto, plaćena je oko 17 dolara, identična dijagnostika kod nas košta 40-50 evra!!! ja je nisam ni video ni koristio ali on kaže da radi extra... Tako da, sve zavisi šta uzimaš...
Ne znam na koga si tačno mislila pod "a ni od njihovim sunarodnika" ali ako su u pitanju Japan-ci onda opet vesti za tebe: japanci su u oblasti tehnike recimo jedan od najkvalitetnijih proizvođača na svetu (a i cene su im čista suprotnost od Kine) prave jedne od najkvalitetnijih automobila na svetu, najkvalitetniju audio opremu na svetu, imaju najkvalitetnije baterije na svetu, sva ona oprema koju koristi tvoj zubar (kavo turbine recimo) je najverovatnije japanskog porekla i kod njih je najkvalitetnija i najnovija tehnika raspoloživa minimum mesec dana ranije nego bilo gde dalje na svetu a da ti ne pričam šta su u oblasti robotike, mama i tata, prvo mesto, onda jedno 4 prazna mesta pa slede ostali...

@thjokic: budi srećan što imaš brata u SAD, nemaš pojma koliku prednost ti to daje...
[ wity @ 10.05.2012. 17:49 ] @
Citat:
Volim Shopping: Ja ne narucujem sa vise sajtova, zapravo narucujem samo sa jednog garderobu, jer sam pronasla kvalitetan brend kojeg nema kod nas i to mi je sasvim dovoljno. Prezadovoljna sam njihovom robom jos samo kad je ne bi krali na carini.. Kao da im je neko dao zeleno svetlo da nam drpaju pakete samo da nas na taj nacin odbiju od narucivanja kako bi nas novac ostavljali ovim tajkunima u njihovim sitijima i fransiznim radnjama sa 50% skupljim cenama i skart robom.



Ved dugo narucujem sve i svasta sa interneta(kinezi,usa,ebay).Svaki put mi je stigao paket, bio sa pracenjem ili ne.Naravno to zavisi od poste do poste, ali meni vise tu "smrdi" taj tvoj sajt. Svaki iole ozbliljan sajt ima opciju za pracenje, a ako nemaju nije im problem staviti ako ih lepo zamolis.
Ovako kad nema pracenja, niko ne zna dali je paket poslat pa se posta pravi luda, ili se taj prodavac pravi lud i tvrdi da ti je poslao paket.

Moj savet ti je da probas neki drugi sajt.Ako i tada ti ne stigne paket, onda znas ko je krivac.
[ tdjokic @ 10.05.2012. 18:13 ] @
Citat:
Fliz: @thjokic: budi srećan što imaš brata u SAD, nemaš pojma koliku prednost ti to daje...
On je dosta zauzet, nekakav naucnik je, pa ga nisam do skoro opterecivao time. Sad se nekako odobrovoljio i ovo mu je tek prvi paket u skorije vreme. Slao mi je par puta nesto odavno, pre vise od 10 godina, inace ne. Oni otuda cesto donose po nesto jedni za druge kad dolaze ovamo u posete - ti mojim rodjacima, ja tvojim - ali je to neodredjeno i nejasno, pa sam ja prethodnih par godina koristio jednog tamosnjeg posrednika radje nego da "davim" brata za cca $9,9 koliko je honorar posrednika po jednom sajtu. Buduci da narucujem uglavnom sa amazon com, to i nije bio neki veliki trosak a brata sam oslobodio zafrkancije. Sad mu to dodje kao neka vrsta hobija, relaksacije od njegove nauke, tako sam ja shvatio njegovu novu volju da mi salje pakete.

Tu realno postoji samo jedna prednost - moze nesto da mi kupi u prvoj samoposluzi, ne mora uvek da se narucuje sa sajtova, i onda tamo moze robu cisto fizicki da vidi - da li je tegla staklena ili plasticna, sta tacno pise o sastojcima i slicno, sto on line cesto ili nije moguce ili zaborave da napisu.
[ VolimShopping @ 10.05.2012. 19:31 ] @
Evo da odgovorim na sva pitanja redom.
Na pitanje da li sam mislila o japancima, ne nisam mislila na njih jer oni imaju odlicnu tehnologiju i uopste odlicnu robu. Mislila sam na robu iz Kine, Koreje (ima sajt koji prodaje takvu robu) mada meni je to isto. Znam da kod njih postoji i losija i bolja roba, ali meni je dovoljno sto se kod nas uvozi roba slabijeg kvaliteta (takvo smo trziste) pa ako vec imam mogucnost da porucujem ja sam izabrala da porucujem kvalitetne stvari, i nikako kinesku robu.
Neko rece da mu je sajt sumnjiv. Nije do njih veruj mi. Oni su brend tj. firma i imaju svoj sajt gde prodaju svoju robu. Objasnite mi koja je logika da nesto ne posalju kada ce svejedno morati da refundiraju? Mislite da ne zele da zarade? I uz sve to imaju i svoj profil gde mozete pisati primedbe koje drugi ljudi mogu citati. Njima nije u interesu nezadovoljan kupac, niti da ne prodaju svoju robu. Idem nekim sistemom logike pa sam njih eliminisala. Ne znam zasto nemaju opciju za pracenje, ne postoji na sajtu da se izabere, ali se nadam da cu uspeti da ih ubedim da ubace u buducnosti.
I da napomenem, to nije jedini sajt sa kog sam porucivala i da paketi nisu stizali. Narucivala sam kozmetiku sa drugog sajta i paketi su takodje kradeni. Kad kazem kradeni to znaci da nisu meni stigli, a nisu se ni posiljaocu vratili. Pa gde su onda zavrsili nego da je to neko ukrao? Ni njima se takodje iz vec pomenutog razloga nije isplatilo da ne salju pakete jer su mi sve do poslednjeg dinara vratili. Prestala sam da kupujem od njih vec par meseci, a nastavicu kad utvrdim ko krade. U mog postara imam poverenja, njega cak i castim i znam da nije on.
I jos nesto da naglasim, to nije jedini sajt sa kog se moze poruciti kozmetika, ima ih jos, a upoznala sam ljude koji su takodje narucivali i kojima su nestajali paketi kao i meni, sa raznih sajtova. Da li svi ti sajtovi namerno ne salju pakete i koja je njihova korist od toga? Ili ce pre biti da neko to krade kod nas. Neko je pohvalio postu da su izasli u susret kad je praznik, i to je lepo, ali ja od njih ne ocekujem da budu ekstra ljubazni i da mi izlaze u susret. Ja samo zelim da me ne kradu i da rade svoj posao.
Znam i za jedan slucaj kada je fizicko lice iz Engleske poslalo paket fizickom licu ovde. Kada je paket stigao i kada je otvoren, konstatovano je da fali par stvari. Paket je otvaran i pregledan na carini, oblepljen onom trakom. O tome sam citala po netu, dosta se ljudi na to zalilo, i uopste na nestanak robe i to najvise kozmetike i garderobe.
I kao sto rekoh http://www.schuh.co.uk/delivery/?icid=1045 ovde mozete videti da ima Albanije npr. a nema Srbije kao zemlje za dostavu. Meni su na pitanje zasto nema Srbije i hoce li je ubaciti odgovorili da su dostavljali ranije, ali da zbog problema sa isporukom kupcima, Srbija je iskljucena u zemlje za dostavu. Mora da namerno nisu slali pakete kod nas, samo da bi nas iskljucili i ostali bez profita. Naravno ovo je ironican komentar.
[ anon157690 @ 10.05.2012. 20:09 ] @
Sve u svemu nema razloga da se sad prepucavamo i ne verujemo jedni drugima, stvar je prosta:
PRODAVAC <----pošta prodavca-----prevoz-----naša carina-----naša pošta-----> KUPAC
a može i ovako: PRODAVAC <---službe dostave---> KUPAC
negde u ovom lancu između prodavca i kupca nastane "vakuum" i roba nestane, pitanje je šta uraditi da se to ne bi dešavalo, koje su opcije raspoložive, koncentrišimo se na to...

Reci ti meni, kod onih paketa sa garderobom i onih sa kozmetikom koje si dobila da li je na paketu bila zalepljena carinska deklaracija, to je mali obrazac na kom prodavac upiše šta ti je tačno poslao, koliko komada, koja je jedinična cena, ukupan iznos i još šta treba da bi carina znala šta je unutra, ima oznaku nešto tipa CN22 ili CN23. Odnosno ono što je bitnije (pošto obrazac mora biti zalepljen) da li su na njom upisani tačni podaci, tačno piše šta dobijaš i koliko si tačno platila. Pitam ovo zato što recimo kinezi obavezno a i neki prodavci sa ebaja mogu da ti lupe nešto bezveze da šalju i još pride smanje vrednost paketa i napišu da je poklon u pitanju
Otprilike neko u lancu isporuke pročita šta ima u paketu i ako mu je to interesantno paket nestane bez traga & glasa pa možda bi mogla da pokušaš i zamoli prodavca da napiše kako je u paketu nešto bezbeze, tipa ti kupiš neku kremu a oni napišu da je wc osveživač :d jeste bezveze predlog ali očigledno ovde nema baš puno načina za borbu!!!
[ Flo33 @ 10.05.2012. 20:13 ] @
Meni je stizalo i iz Kine od futrola za telefon, do USA komplet kocionog sistema od 20ak kg. Jesu davili na carini sta ce mi to, da donesem potvrdu od majstora WTF? :D ali nije nestalo nista.
[ VolimShopping @ 10.05.2012. 20:22 ] @
Fliz, ima carinska deklaracija. Pise CN 22 a u opisu uvek napisu fashion garments, tezinu i cenu. Prvi put kad su poslali paket su napisali pravu vrednost, svaki sledeci put stave 0. Govorim o ovom sajtu koji prodaje garderobu.
Ima jos jedan sajt sa garderobom i tu sam par puta narucila, mislim da mi samo jednom od njih nije stiglo, ali se ne secam jer kupujem od ovog gore pomenutog sajta, samo me oni interesuju sto se mode tice.
Probacu i tako da ih zamolim, ali to su sajtovi koji vrse isporuku po celom svetu, nemaju par porudzbina dnevno nego stotine mozda i hiljadu pa pretpostavljam da im je cimanje da pamte kome treba da pisu da li salju wc osvezivac i ostalo :))
Ovaj sajt sa garderobom salje svoje stvari u ambalazi na kojoj se nalazi njihov print, logo, cak i adresa sajta. Pretpostavljam da taj ili ti koji kradu vec znaju da prepoznaju njihove pakete i da znaju da je garderoba i to odlicnog kvaliteta, pa sve i da napisu da je krpa, tesko da bi neko slao krpe u tako lepom pakovanju. :)

Znam da se treba fokusirati na to sto si rekao, ali kako kad ovde niko nema volje da to resi, cak se i zataskava.
[ anon157690 @ 10.05.2012. 20:41 ] @
Onda jedino da vidiš/probaš preko nekog posrednika ili nađeš nekoga ko ima nekoga u engleskoj ili preko neke firme da paket ode kod njih, oni ga prepakuju (zapravo dodatno zapakuju) i pošalju tebi. Ovde gde ja kupujem postoji mogućnost da ti pošalju paket kao poklon, nešto simbolično se plaća a svodi se na to da se na koverti ne štampa nikakav logo prodavca tako da ako hoćeš nekome da kupiš nešto za poklon i direktno šalješ na njegovu adresu taj neko ne može da zna gde si ti to kupila jer nigde (ni u koverti) nema nikakav podatak o prodavcu...

Stvarno ne znam ne pametan nego nikakav način da im doskočiš, ja, kad bi mi tako nestajali paketi redovno, našao bi načina da u nekom lux pakovanju naručim bombu (malecku slatku, da bude mali paket koji obično odma oslobode carinjenja) pa kad otvore paket da im explodira u facu ali da ne ubije, odma bi znao ko je kriv
[ Veš Mašina @ 10.05.2012. 21:46 ] @
Paket iz Australije, najobicnija majica, nije kupovina vec poklon, nikad nije stiglo.

Paket iz USA, majica takodje, isto nije kupovina, nikad nije stiglo.

Posiljka iz Kine, TinyDeals, mp3 player i neki konektor, poslato pre 2 meseca, jos nije stiglo.
[ Lavlja_Jazbina @ 10.05.2012. 23:19 ] @
Ova tema je jedna rupa u obecanjima koju su poklipicari uspeli da propuste u animiranju gradjana.Verovatno bi bio veliki procenat za promenu na bolje.
Ima DHL i dosta slicnih sluzbi pa ko voli sigurnost dostave moze je imati.
Na putu za tajvan cesljaju ti kofere u voznji dok ti dzonjas u autobusu,tako da je posta malo dete.
[ anon157690 @ 10.05.2012. 23:35 ] @
Što imaju pik na odeću naročito majic pa to ti je čudo sad sam se setio da sam i ja daaaaaaavno davno dobio majicu kao nagradu od domaćeg časopisa Digital -> nikad stigla, baš mi bilo žao...
[ Lavlja_Jazbina @ 10.05.2012. 23:42 ] @
Ma imaju oni pik oduvek.I u vreme slobe je bilo kupovine sa generisanim brojevima kartica i stizalo je od benetona do najtvizn i knjiga
medicine.CD,ma pali.Prvo selekcija pa ako nesto stigne.Sve sto namirisu da se nema traga od posiljioca cao.Pa bilo je u to vreme,kazu soba sa lampom
i trazenju para u koverti koju su rodjaci slali u vreme inflacije.Tu se stvarno nista nije pomenilo niti ce.To je drzava u drzavi,mislim taj carinski deo.
[ anon157690 @ 10.05.2012. 23:58 ] @
ne zove se džaba to odeljenje: "carinska mafija"
[ VolimShopping @ 11.05.2012. 14:00 ] @
Svaki paket koji nema kod za pracenje moze biti njihov pik. Posebno oni laganiji paketi sa po jednom stvarcicom, bas npr. majica. Te lagane pakete mogu da strpaju ispod svoje odece i da iznesu neprimetno. One vece pakete bi malo teze uspeli da iznesu.
Znam da su se masovno krale koverte sa parama i cula sam da je uveden video nadzor, cak i psiholog koji radi sa radnicima. A kradje se mogu spreciti i svakodnevnim pretresom od glave do pete. Nacin se moze naci, samo kad bi bilo volje.
[ technotize @ 12.05.2012. 01:35 ] @
Da li moze posiljalac nesto da zalepi na paket da oni misle da je tracking nalepnica, a da je ustvari falsh i da se ne plati dodatna cena tracking usluge, a da opet drzi te klosare na carini dalje od paketa?

pozdrav
[ VolimShopping @ 13.05.2012. 07:08 ] @
To je dobra ideja i odlicno pitanje. Kad bi moglo bilo bi idealno.
Sad cu vam pokazati sta sam ja morala da popunjavam kod onih nestalih paketa prosli put. Smanjila sam malo font kako bi stalo sve sto treba, samo sam precrtala ime sajta i moje ime. To se odstampa, popuni pa skenira i posalje im se. I opet cu izgleda morati. Ima da odstampam ovo u nekoliko primeraka i da nahranim gladna usta sa carine. Mora da ne dobijaju platu cim kradu. :@@@@@@

[ as82 @ 13.05.2012. 16:50 ] @
Meni isto maznuli predzadnji. Ma kradu ko ludi! Svaki cetvrti ispari. Kakve lopovcine, na svu srecu paketic je bio oko 20 evra.
Od svih paketa koji su mi ukradeni 99% je kozmetika, "nakit". Znaci stvari za siroke mase.
Zivim za dan kad ce i nasa retardirana posta krenuti da unosi u sistem LX, LJ, LN, LG etc. (obicne posiljke). Vecina normalnih drzava ima bilateralne sporazume pa unose i te pakete.
Kad budi i nasi, smanjice se kradje. Znace se ko je zadnja karika...
[ Olujche @ 12.06.2012. 16:45 ] @
Da li neko zna postupak dokle moze da se ide prilikom pretrage posiljke? Meni je sestra poslala neke majice is UK (koje vise nigde ne mogu da se kupe), ali naravno trag im se izgubio u SRBIJI... Spreman sam da tuzim drzavu i postu i sve (zbog majci koje su placene 2 evra), ali nisam siguran kako i odakle da pocnem. Da li neko zna koja je adresa gde se posiljke salju na carinu? Otisao bih tamo licno.. Nisam ni siguran da ja kao primalac uopste imam ikakva prava da potrazujem posiljku ili to mora onaj ko salje.
[ anon157690 @ 12.06.2012. 16:57 ] @
Hajd da ovako odgovorim: ti kao državljanin Srbije nemaš nikakva prava. Tačka. Ovde možeš samo da zviždiš u vetar i svi će se praviti da te ne čuju.
Ako slučajno nisi državljanin srbije onda kreni od matične ambasade...
[ VolimShopping @ 12.06.2012. 17:06 ] @
Olujche posalji mi PP sa mailom, ja sam isla do carine da se zalim pa ti mozda pomogne moje iskustvo.
Istina je da ili imaju u ugovoru obavezu da cute ili se prave ludi, nesto od toga jeste, jer meni su pokusali da prodaju pricu kako uopste nema toliko kradja koliko ja mislim (i tvrdim) i da se sve snima. Za deo gde se pregledaju paketi sam sigurna da se snima, ali transport od aerodroma ili luke do carine se sigurno ne snima, kao i transport pregledanih paketa od carine do dostavnih posti pa dalje. I tu moze da se desi kradja kao sto se, uverena sam 100% i desava. Takodje, slusajuci njih neko bi pomislio sve sami bezgresni i posteni rade na tom poslu :D i tu se sigurno ne krade, nego kradu oni iz inostranstva, na njihovim aerodromima posebno kad vide posiljku za Srbiju ih to se samo tako krade (njihove reci).

[Ovu poruku je menjao VolimShopping dana 12.06.2012. u 21:10 GMT+1]
[ Olujche @ 12.06.2012. 17:13 ] @
Pametni forum mi ne da da saljem privatne poruke prvih 7 dana :( Jedino ti meni da posaljes PP sa iskustvom, realno voleo bih i ja da odem licno tamo da popricam sa njima. Mada meni ne mogu bas prodavati takve price.. Al kao sto Fliz kaze, verovatno cu dzabe gubiti vreme i mlatiti praznu slamu.. Uzas kad ti neko ukrade bedu koja njemu nista ne znaci a tebi znaci mnogo.. Kretenizam...

EDIT. Mada mozda ima jos nade da se pojavi (iako je tamo receno da je posiljka davno napustila UK i da joj se izgubio trag u Srbiji) koliko je maksimalno vreme koje je bilo potrebno da dobijete neki paket iz UK?
[ VolimShopping @ 12.06.2012. 17:24 ] @
Napisacu ti onda kasnije PP pa da vidis kako su mene hteli da ubede kako se ovde ne krade, taman posla. Ovde? Sve posteni. :))

Pre koliko je poslata posiljka? Ako je preko royal mail treba da stigne za oko 10 radnih dana najkasnije. Ako za mesec i po dana najkasnije ne stigne, mislim da ti nece ni stici. Iz mog iskustva sve sto nije doslo na vreme ili par dana posle standardnog termina, na kraju uopste nije ni doslo. Nije se vratilo ni posiljaocu.

Pa nisu ni meni mogli da prodaju price, nisam ja sisala vesla da im poverujem kako ovde sve posteni rade, a tamo u inostranstvu samo cekaju da ugledaju posiljku za Srbiju pa da je ukradu. Kao da ja ne znam ove lopove ovde. Izlanula se jedna o nekom slucaju neke poste na Banovom Brdu, da je stranci ukraden jedan deo paketa (ne ceo sadrzaj) i kao tad oni mogu da reaguju, tad se ima neki dokaz bla, bla, bla. Znaci eto, ipak se krade, samo sto treba da molimo Boga da nam ukradu ne ceo paket nego deo paketa, jer cemo onda kao imati dokaz za kradju. Sad sam jos ja kriva sto mi ukradu ceo paket, a ne deo. :))
A, stvar je u tome sto ja narucim jednu, dve stvari pa jedino da iseku na pola pa ukradu deo. :))

Olujche i svi ostali, zapamtite da UVEK, ali UVEK paket otvarate u posti pred njima! Ako nesto nije u redu onda se na licu mesta odmah zalite, a ako odnesete kuci pa tamo ustanovite da nesto fali, spremite se da vam kazu da oni ne mogu da znaju da niste vi slucajno sami sebi ukrali taj deo, pa dosli onda da se zalite.
[ Olujche @ 12.06.2012. 17:42 ] @
Proslo je mesec dana, a dobio sam informacije da bi u standardnom roku trebalo stici za 5 dana... I kako ja pored ovog iskustva da posaljem neki paket u Hrvatsku a da budem siguran da ce biti bezbedno?
[ VolimShopping @ 12.06.2012. 20:03 ] @
Da, stize za 5 ili 7, najkasnije 10 radnih dana kad se ne krade. Kad se krade onda naravno ne stigne.
Zao mi je, mislim da je tvoj paket doziveo sudbinu mojih paketa. I paketa mnogih drugih koji se nazalost iz raznih razloga ne zale.
Najcesce zato sto im svi kazu da ce samo gubiti vreme. Zbog toga sto vecina odustaje od zalbi stice se lazni privid kako "kradje uopste nisu toliko ucestale".
Kada bismo se svi mi osteceni isli i zalili za apsolutno svaki paket, znate koliko bi nas bilo? Niko ne bi mogao da zmuri na tu cinjenicu o ovoj meri u kojoj sada zmure.

Ako saljes paket u CRO, i uopste moj savet kad fizicko lice salje fizickom licu je da se to radi na dva nacina.

1. Poslati preko poznanika koji putuje u zemlju u koju zelite da posaljete. Ili poslati autobusom, a osoba koja prima da ga saceka na dogovorenom mestu i casti.

2. Poslati paket sa trackingom. Ta opcija malo vise kosta, ali se isplati za vise stvari ili za vrednije stvari. Nazalost zbog lopova koji umesto da odradjuju drustveno-korisni rad, rade sa nasim paketima, mi smo prinudjeni da placamo ovaj skuplji nacin slanja povremeno.
[ Olujche @ 12.06.2012. 20:27 ] @
Slazem se sa tobom, kada bi se svi zalili stvari bi bile bolje al eto takvi smo ljudi.. Ja sam za pocetak poslao mailove upravi carine i posti Srbije a sutra cu otici u postu licno (jos jednom) da vidim sta se to desava. Lako oni nadju ko je ukrao, zna se ko je koju smenu radio i kroz cije ruke su paketi prolazili. Ako iz kine dolazi tehnicka roba za 10 dana ljudima, ne vidim sto bi nama iz EU bilo potrebno toliko dugo. Izgleda da su za kradju interesantne sitne stvari..
A za ovaj paket u HR planiram EMS, to bi trebalo da obidje carinu, ubrza vreme putovanja a pretpostavljam da ima i tracking.. Nije problem ni dati 2000 din za postarinu (pa i za manje vredan predmet), samo da stigne na odrediste.
[ anon157690 @ 12.06.2012. 20:35 ] @
Citat:
VolimShopping: Zao mi je, mislim da je tvoj paket doziveo sudbinu mojih paketa. I paketa mnogih drugih koji se nazalost iz raznih razloga ne zale.
Najcesce zato sto im svi kazu da ce samo gubiti vreme. Zbog toga sto vecina odustaje od zalbi stice se lazni privid kako "kradje uopste nisu toliko ucestale".
Kada bismo se svi mi osteceni isli i zalili za apsolutno svaki paket, znate koliko bi nas bilo? Niko ne bi mogao da zmuri na tu cinjenicu o ovoj meri u kojoj sada zmure.


Činjenica je da se kod nas malo toga radi u korist običnog čoveka (sem ako to nije sin/ćerka nekog ministra isl.) jednostavno ta činjenica je proizišla iz iskustva mnogih ljudi koja možeš pročitati svugde, žalili su se, molili, protestvovali, tražili veze i pokušavali da srede problem na 1000 načina SAMI iako bi to trebalo da odradi neki inspektor/kontrolor/neka služba kojoj predaš šalbu koja se brina da po toj žalbi postupi a umesto toga u svakom takvom slučaju ćeš pročitati kako su ljudi kidali živce, zašto? pa zato što ovo nije normalna država ovo je BANANA država.

Druga stvar zašto većina ljudi na kraju (ili na početku) odustane je što se uglavnom radi o "jeftinijim" stvarima ili o poklonim pa jednostavno ne žele da sami sebe opterećuju, lopovi naravno ovo znaju i koriste to, ako nestane majica ili dve malo ko će to da ganja a ako nestane skup sat naravno da će ga kupac tražiti...

A imaj u vidu i sledeće: ovo nije procedura tipa nazovem ih telefonom (mada koliko mogu da primetim ovde na forumu niko ne zna koga zapravo treba nazvati, gde otići, kome predati žalbu...) pošalješ mailom/faxom žalbu i rešila si stvar, to treba otići barem jedno 5 puta dok im se ne popneš na glavu pa mrdnu dupe i urade nešto a ja ne znam odakle si ti ali ja sam recimo 50 km od Beograda, svi moji paketi idu preko Beogradske carine, dolaze avionom, ali ako me pitaš gde se ta carina nalazi, dal je to kod aerodruma, da li je tu i početna pošta... nemam pojma. I tako bi ja morao da sednem na bus, dođem do BG, onda nađem neki prevoz do aerodruma verovatno, zadržim se tamo jedno 2-3 sata, nađem prevoz do autobuske (predpostavljam da ima nekih linija gradskog prevoza???) i opet sačekam bus za kući kad sve to sabereš ode celo jedno pre podne u NAJboljem slučaju a može lako da se otegne i više, Takođe: 400 dinara kuća -> BG + 100 gradski do aerodruma + 100 za vodu i neku čokoladicu/kiflu barem + 100 za gradski od aerodruma do basa/laste + 400 din BG -> kuća
to je ukupno 1100 din + pola izgubljenog dana i tako recimo 3 puta to je onda 3300 din, ček koliko je koštala ona majica, 2 evra...20 evra???

Sve moje naručbine idu sa kodom za praćenje, probao jednom bez njega i nikad više, nije nestao paket ali je putovao pa valjda jedno 10 puta oko zemljine kugle dok nije došao do mene...
[ Olujche @ 12.06.2012. 20:51 ] @
Ja sam spreman da ulozim vreme i novac da isteram pravdu. Samo trazim evo na sve strane koja ce mi biti pocetna stanica.. Prvo naravno moram da odradim domaci, cekam jos informacije tacno kad je paket stigao u srbiju, pa cu onda pokusati da saznam gde je stigao, ko ga je gledao i sve dalje...
[ VolimShopping @ 12.06.2012. 23:47 ] @
Fliz pa ne odlazi se svaki dan do carine, odnosno nije sve crno kako si ti predstavio. :)
Uostalom to ne mora odmah da se ode, moze i kad te put navede u Beograd. Isto vazi i za sve ostale.
Poenta je lenjost i to sto ljudi unapred dignu ruke od svega, a bas to koriste ti iz poste koji kradu.

Evo ako neko ipak resi da se pokrene, adresa carine je Savska 2. Glavna posta je tu. Tu stizu svi paketi bilo kojim putem da stizu, tu se sve pregleda, otvara, zatvara.
Odete na poslednji sprat, tu je jedna soba za zalbe. Na PP vam mogu dati broj koji su meni dali, a to je valjda broj njima nadredjenog, za taj medjunarodni postanski saobracaj.


[ anon157690 @ 13.06.2012. 00:29 ] @
Naravno da nije i ja ne kažem da sad svi treba da dignu ruke totalno nego jednostavno prikazujem zašto je situacija u
realnosti takva kakva jeste i zašto se malo ljudi odluči da uradi nešto ako im paket dobije noge :)
Neko možda živi 250 km od Beograda ali ide tamo svaki drugi/treći dan pa može da obiđe i carinu a ja sam recimo zadnji put
bio u BG u novembru prošle godine a na 50km sam od njega...
Nije lenjost u pitanju nego nešto što se zove smanjivanje sopstvenih gubitaka, na primer, kupim X proizvod za 15€ i
on ispari, ne dobijem ga, ja ga naručim ponovo ali doplatim za broj za praćenje i izađe me recimo 17€, dakle taj proizvod je
mene koštao 32€ ukupno. Ako bi odlučio da odem da se žalim i tražim svoju robu i ako bi morao samo dva puta da odem
tamo samo za put ja bi potrošio 20€, ako bi to rezultiralo da se moj proizvod X odjednom pojavi onda bi on mene koštao
ukupno 35€ (što je za 3€ više nego da sam ga ponovo naručio, + neminovno živciranje koje vole samo mazohisti) a ako se
moja roba i pored svih intervencija ne pronađe i ja je ponovo naručim onda su moji ukupni troškovi 52€ i naravno živciranje...

Ali kažem, ja, iako samo verbalno, podržavam svakog ko hoće da se bori za svoje pakete iz inostranstva a ako neko bude
pisao pritužbu za način na koji pregledaju pakete i u kakvom stanju ih šalju primaocima može slobodno na mene da računa
pošto sam i ja par puta dobio paket koji kao da je satarom otvaran a ne makazama ili nožem...

poz
[ Olujche @ 13.06.2012. 11:50 ] @
Mislim da je razmisljanje o "smanjivanju sopstvenih troskova" pogresno. Sve dok tako razmisljamo uvek ce nas vuci za nos. Ja sam za sad poslao mailove carini, posti i advokatu. Cekam dalje informacije i od sestre pa cu pokretati zalbe tuzbe itd. Majice su bile 6 evra, al neka kosta i 600 evra nema veze, valjda ima neceg vrednijeg od glupih para.
[ anon157690 @ 13.06.2012. 12:03 ] @
Pa sad, za neke jeste pogrešno za neke nije, da meni ispadaju pare iz džepova i ja bi gledao da isteram svoje jer mi ne bi bilo bitno koliko će sve to koštati, novac nije problem ALI pošto su moji džepovi prazni onda mogu samo da gledam šta će najmanje da me košta.
P.S. taj tvoj advokat, jel to neka besplatna varijanta, jel dobar?
[ Olujche @ 13.06.2012. 12:09 ] @
Komsija mi je, dobar je al za mene je jeftin.. Al rece mi otprilike slicno kao i sto sam dobio odgovor od poste. A to je da je onaj ko salje paket vlasnik paketa do urucivanja, tako da je na posiljaocu da pokrene potrazni postupak i sve ostalo... -.- Sto bi se reklo, nisu oni ludi, znaju lopurde da im nista ne mozemo...

Edit. Ako im pravno ne mogu nista, zvacu cisto ove iz savske i otici tamo cisto da im idem na nerve..
[ ademare @ 13.06.2012. 15:48 ] @
Sve u vezi ovoga , zalbe i slicno, sto bi rekao nas narod " Mrka Kapa". A zasto je tako ? Zato sto je ovo jednostavno Drzavna politika, oni koji kradu pakete imaju cesto ne samo precutnu saglasnost vec i naredbu da se na Svaki moguci nacin Maksimalno oteza i onemoguci primanje paketa.
Kradja naravno nije po zakonu, ali eto na ovu pricu se nadovezuje i Prokleti PeyPal , za koga su navodno svi zakoni ispunjeni, a u stvari u praksi, tumacenjima i podzakonskim aktima ali i ovakvim Kradjama se Sprecava njegov dolazak. Glavni razlog je taj sto bi slobodna trgovina navodno dovela do velikog Deviznog minusa, koji je i ovako ogroman, ali zato treba onemoguciti Gradjane da ga uvecavaju iz svoje fotelje.
Kada jednog dana neka , bilo koja vlast odluci da se trgovina preko paketa obavlja normalno, za par sati prestace i kradja paketa, bez te odluke mozemo samo da kukamo po forumima.

[Ovu poruku je menjao ademare dana 13.06.2012. u 16:58 GMT+1]
[ anon157690 @ 13.06.2012. 16:42 ] @
Citat:
ademare: ...na ovu pricu se nadovezuje i Prokleti PeyPal , za koga su navodno svi zakoni ispunjeni, a u stvari u praksi, tumacenjima i podzakonskim aktima ali i ovakvim Kradjama se Sprecava njegov dolazak. Glavni razlog je taj sto bi slobodna trgovina navodno dovela do velikog Deviznog minusa, koji je i ovako ogroman, ali zato treba onemoguciti Gradjane da ga uvecavaju...


Malo ću da odlutam od teme ali samo ovaj put :)
Nije navodno već bi se to tako i desilo,
zašto?,
zato što je u inostranstvu tj. na netu sve ama baš sve moguće naći jeftinije nego kod nas a često je to mnooooogo jeftinije i narodna banka srbije koja je jedina monetarna ustanova koja može da omogući ili ne paypal vrlo dobro zna da ljudi nisu glupi i da će umesto da plaćaju skupo kod nas kupovati jeftinije u inostranstvu što znači upravo povećanje deviznog deficita ili jednostavno odliv deviznih sredstava.
No, nbs neće dugo moći da zadržava paypal, biće i toga ali kad se to desi garantujem da možeš očekivati smanjenje granice za vrednost robe koja ne podleže carinjenju, znači sa sadašnjih 50€-70€ (u zavisnosti ko i kako šalje paket) to će biti smanjeno na recimo 15€-20€... Nedavno sam slučajno pročitao da po državama EU ovo pitanje nije jedinstveno rešeno već tu grenicu određuje svaka država posebno pa tako recimo u švajcarskoje je to nekih 17€ u engleskoj oko 23€ ... nisam 100% da su cifre tačne jer mi ništa nije značio taj podatak da bi ga pamtio ali sam zapamtio da nigde maltene to nejde preko 30€ jedino je Australija izuzetak pošto kod njih kada robu naručuje fizičko lice i stiže kao gift onda je granica čak 1000$, sve ispod toga ne podleže carinjenju...
[ ademare @ 13.06.2012. 17:59 ] @
A jesi malo promasio temu ;)

Mediji su objavili Zvanicnu analizu da je broj paketa , od kada je povecan novcani Limit za oslobadjane od Carine i PDV-a, na godisnjem nivou smanjen sa 13.000 na 11.000 . Ovo su otprilke cifre, ali je smanjenje oko 2.000 paketa. Znaci povecanje Limita nije dovelo do Povecanja broja paketa nego do smanjenja. Tako je i tumacenje o Navodnom povecanju Deficita, mora imati Predznak Navodno, sve dok ga praksa egzatno ne Potvrdi ili Demantuje.

Tesko je reci da je bas sve jeftinije. Postoji vise vrsta roba koje u Srbiji imaju gotovo Identicnu cenu kao u bilo kojoj Zapadnoj zemlji. Na primer, Kompjuteri, njihovi delovi i Laptopovi . Jednostvno ako u nekom pojedinacnim slucaju i postoji nekakvo odstupanje ne isplati se dovlaciti ga ko zna odakle bez garancija.

Naravno da postoji mnogo togo sto je i jeftinije, i toga je znatno vise od onoga sto nije. Ali ovde nije problem Carina i PDV nego Kradja paketa. Ako se paketi kradu , koliko se vec Kradu, dzaba da se Carina i PDV potpuno ukinu, ako ne dobijes ono sto si platio.
[ VolimShopping @ 13.06.2012. 20:15 ] @
Upravo to i ja mislim. Kradja paketa im je dopustena. Imaju blagoslov nadredjenih, mozda cak i sa vrha vlasti. To sam juce i napisala Olujchetu na PP. Olujche dobio PP? Pogledaj inbox.
Ma ja necu vise Miskovicu ili bilo kojoj drugoj zasticenoj beloj mecki u nasoj drzavi ni dinar da ostavljam, sa tim prenaduvanim cenama i robom loseg kvaliteta! Ne pada mi na pamet! Doci ce vreme kada ce svi ti koji kradu i koji su krali ici u zatvore, neka zapamte to. Nece me to spreciti da prestanem da porucujem. Snasla sam se i uzimam dosta stvari preko nekih osoba koje zive u GB, tako da mogu i sa amazona, i sa ebay i sa njihovih sajtova da uzimam bez bojazni od kradje. Platim malu proziviju, ali sve udje u zemlju bez carine. Tako da LOPOVI vidite i mi se snalazimo. Vi kradete nas, mi se snadjemo da ipak kupimo i ubacimo stvari u zemlju bez placanja carine i poreza.
Takodje, izboricu se da se uvede i tracking tamo gde ga nema, pa da ih onda vidim.
[ newtesla @ 14.06.2012. 06:40 ] @
Ja sam pre par meseci u dva navrata naručivao sa dinodirect-a, i oba su mi stigla - istina, peške su putovali, jer im je bilo potrebno 3+ nedelje, i stiglo je ok, valjda zato što ta elektronika ne izgleda zanimljivo...
[ Olujche @ 14.06.2012. 08:02 ] @
Dobio sam PP al i dalje ne mogu da odgovaram, prokletstvo novog clana :) Mene svi otprilike otkace kada shvate da jurim za robom koja je vredna manje od 10 evra. Al ne mogu lopovi vecno da vladaju ovom drzavom. Sad mi se jos vise svidja predlog nekih drugara i burazera da oformimo politicku stranku. Koliko sam ja shvatio njima su interesantne tako neke sitnije stvarcice za kojima misle da niko nece zaliti.
[ NaciTwo @ 14.06.2012. 09:00 ] @
meni paket iz Portugala nije stigao (hm) par majci koji je drugar poslao ,,,
[ Mr. Bean @ 06.08.2012. 09:12 ] @
meni je paket poslat iz USA 23. Jula i jos nije stigao? Da li to znaci da ga je neko cornuo ili ima i dalje nade ? Da napomenem da je poslat putem First Class International Airmail by way of the US Postal Service.
[ VolimShopping @ 06.08.2012. 09:26 ] @
Ima sanse jos da ti dodje. Ako ne dodje ni posle mesec dana, onda sumnjam da ce stici.

Zadnji put kad sam pisala iscekivala sam jednu majicu koja nije dosla, i ona je ukradena. Ukupno pet uzastopno narucenih paketa (ne mislim dan za danom nego u ovoj godini) mi nije doslo!
Stigao mi je samo jedan sapun, ali garderobu su mi svu redom ukrali. Sad cekam donji deo trenerke poslat 17. jula i jos ga nema. Ako ne dodje tokom ove nedelje znaci da su i to ukrali, to je vec sesti paket koji je nestao. Usput cekam jos jedan sapun, za to se nadam da ce stici. Ako ne stigne trenerka idem do direktora obe poste zaduzene za moj deo, pa i u policiju, jer su PREVRSILI SVAKU MERU!
[ Mr. Bean @ 06.08.2012. 09:29 ] @
nadam se :-/


btw, poslao sam ti PP :)
[ VolimShopping @ 08.08.2012. 13:10 ] @
Ni danas nista od paketa. Ovo stvarno nije normalno koliko se kod nas krade. Od najsitnijih stvari do velikih pljacki. Na svakom mestu u svako vreme. Paraziti uspevaju tamo gde im pogoduju uslovi, a kod su uslovi idealni za lopove. Kada bi uveli zakon da se za svaku kradju odsecaju udovi, razmislili bi dobro da li bi se time bavili. Cekam jos dva dana pa ako ne dodje idem ponovo u carinu, postu, a ovaj put cu pisati i novinama. Mogli bi i ostali da napisu koju rec, sto vise to bolje.
[ Mr. Bean @ 08.08.2012. 13:48 ] @
Mogli bi se nekako organizovati pa da ovo dospe do medija, posto ni mog paketa nema jos uvek.
[ kvaju @ 10.08.2012. 11:58 ] @
Ja sam iz BIH, i srećom od 10ak naručenih paketa koje sam dosad naručio samo 1 nisam dobio.

Moja preporuka ti je da fino napišeš tekst neki, i fino šalji najjačim web stranicama/novinama svoj problem, također ja bi i do policije možda otišao.

Shvaćam tvoj bjes, isto bi se osjećao.
[ candydvd @ 15.12.2012. 23:02 ] @
Meni je poslat Paket iz Kine, obicnom postom i za neverovati stigao je u Srbiju za 9 dana. Dobijam obavestenje od carine da im posaljem fakturu za robu koja se nalazi u paketu radi carinjenja. To i cinim i za tri dana mi brza posta (post expres donosi paket na kucnu adresu). Placam carinu ,porez postarinu otvaram paket i u njemu NEDOSTAJE ROBA.Na paketu uredno stoji napisana tezina (bruto poslata iz Kine) , a na carinskoj dekleraciji tezina 100 GR manje.Nosim paket u postu na merenje -100GR manje.Iz poste kazu kontaktiraj carinu. Kontaktiram carinu i oni kazu kontaktiraj postu.( igra bez granica).Na kraju kontaktiram posaljioca i dobijam odgovor:
Good day.

When you received the parcel, is it in good package condition?

If you found 10 pcs long sheaths and 2 pcs short sheaths less, is it possible that it's because of the customs inspection. We check the quantity carefully before delivery. Anyway, we'll add the sheaths to you together with your next order.

The freight charge was offered by our express and post agancy and the delivery was arranged by them. So about the gross weight you asked for, it may have some measuring difference.

Regards,
i da dodam da mi je u paket ubacena vesalica od decije majce ( velicine 9/10) da bi malo popravila tezinu.
Posiljka je bila sa pracenjem tako da cela nije nestala.
I moj savet: Kada vam postar donese paket OBAVEZNO OTVORITE I PREGLEDAJTE SADRZAJ.
Ako je sitna roba (vise komada) nazad sa postarom u postu pa merite paket i uporedite tezinu sa numerisanom tezinom.
I proverite da u paket nisu ubacili nesto sto povecava tezinu (kartone, plasticnu ambalazu...) a izvadili to sto im treba....
[ VolimShopping @ 22.12.2012. 17:50 ] @
To da kradu deo stvari kad ima vise i ubacuju svasta da nadoknade gramazu nije nista novo. Citala sam svasta o tome. Ljudima su vadili nove stvari i ubacivali stare, kad im paket stigne, naravno niko se ne seti da otvori u posti ili pred postarom nego svi uredno plate pa odnesu kuci i posle ajde ti dokazi da je nesto falilo, da je paket nepotpun. Obavezno otvarajte pred svedokom tj. pred radnicima poste.
[ Freerunner @ 10.04.2013. 21:04 ] @
Da ne otvaram novu temu:


Prijatelj iz Legije stranaca mi je poslao mobilni telefon. 22 marta je telefon primljen u francuski Laposte u Tuluzu (drzavna posta francuske) danas je 10 april i telefon jos nije stigao.

Da bude grdja situacija, ja nemam tracking number jer je covek otisao na terensku obuku i nema pristup internetu vec puno dana, i nece imati jos, a nije mi ga rekao.

Pokusao sam da kontaktiram nasu carinu, ali oni odbijaju da uopste pokusaju da nadju paket, bez tracking number-a, iako sam siguran da digitalna baza mora da ima mogucnost pretrage preko sender/receiver imena. nismo u 70im, nego u 2010tim.

e sad, sta mi je eventualno malo smirilo nervozu danas je to sto mi je prijatelj koji puno narucuje stranih predmeta rekao da francuzi ne salju puno paketa za srbiju, tako da posiljke idu na "buffer" i to ume da odlozi paket na 2-3 nedelje.


vase iskreno misljenje - da odustanem, da se ne nadam da ce stici ... ? sta jos mogu da uradim pre nego sto kontaktiram prijatelja, a i pitanje je dal ce on naci tracking number i kad se vrati, jer mu je put do te poste retka pojava.

[ ademare @ 10.04.2013. 23:48 ] @
U sustini ne mozes nista jer ti pravno nisi vlasnik paketa nego onaj koji ti je paket poslao. Tek kad ga preuzmes ti postajes vlasnik. Samo vlasnik preko poste, carina sa tim se ne bavi moze da podnese zahtev za potragu i to ne nasoj nego po proceduri prvo Francuskoj posti. Mada vlasnik ima broj za pracenje pa na sajtu francuske ili nase poste moze da vidi gde je paket itd. Ako je vlasnik izgubio broj i ne ide u postu da ga trazi , onda mozes samo da sedis i da se nadas da ce stici.

Utesno je da izuzetno retko posiljka sa pracenjem zavrsi tako da je za ovu rubriku, ali ima i toga, pisalo i u novinama, samo nisu bili bas konkretni, kako je posiljka nestala i gde, jer su ljudi dobili paket ali prazan.
[ Freerunner @ 11.04.2013. 01:46 ] @
a vreme cekanja, sobzirom da je iz Fra, je probilo rokove ili ne ... ? 22 marta poslato
[ ademare @ 11.04.2013. 12:15 ] @
Verovatno jeste, 20 dana iz Francuske, je mnogo, posebno ako je Avionska posta, ako nije onda mozda i nije mnogo. Daj im sanse na primer do utorka, jer vikendom ne rade , pa kao ne stigne , do tada onda defitivno nesto nije u redu.
[ bakara @ 11.04.2013. 17:48 ] @
Citat:
Freerunner:
a vreme cekanja, sobzirom da je iz Fra, je probilo rokove ili ne ... ? 22 marta poslato


Sacekaj bar 4 nedelje ili 30 dana, do tada ja ne bih brinuo.
[ Freerunner @ 12.04.2013. 00:09 ] @
jako glupa situacija. prijatelj mi je poslao One X koji je pokvaren, i odprilike ne sumnjam da sam ja jedini koji moze da popravi telefon bez da menja celu plocu (200 evra) jer je otisla Cache particija na memoriji, koju sam pored svih geek-ova sa XDA ja jedini skapirao kako da povratim. tako da onaj sto ga ukrade moze da ga baci, ako ga ukrade :) hvala sot si mi bar smirio strasti, nadam se da ce eventualno da stigne ... sad ovo sto mi ti kazes, i sto mi rece prijatelj za francusku Buffer praksu kad salju u srbiju, nadam se da je jos u putu, a ne u necijem dzepu. u svakom slucaju sledece nedelje cu naci tracking code pa cu da vidim de je.
[ ademare @ 09.09.2013. 21:48 ] @
Citat:
ademare:
Utesno je da izuzetno retko posiljka sa pracenjem zavrsi tako da je za ovu rubriku, ali ima i toga, pisalo i u novinama, samo nisu bili bas konkretni, kako je posiljka nestala i gde, jer su ljudi dobili paket ali prazan.


Posto je ova tema isplivala verovatno jer je neciji post obrisan, da razjasnim ovaj deo iz mog starog posta, jer su kasnije mediji objavili vise detalja, naravno samo uopsteni podaci .

U sustini se radilo da je brat poslao mladjem bratu korisceni Kineski tablet ,koji navodno prodaje navodna SAD firma, ali iz svog skladista iz Hong Konga. Znaci tipicni Kinez i kod njih je cena za novi sa postarinom oko 60 $ tada bila , plus koristen 1-2 godine. Da bi dodatno ustedeo paket je poslat kao Neregistrovan.

Posto se radi o jednom mestu u Vojvodini, gde su tipicne "Svapske" kuce , znaci kuca je na ulici a dvoriste u dubini van ulice, zbog nepostojanja sanduceta i zbog toga sto postar takve posiljke ne izdaje na potpis , on je bukvalno paket ostavio na stepenicama na ulici. Kada je ta gospodja dosla kuci posle X sati primetila je paket na stepenicama i po tezini zakljucila da nije nesto u redu , pa je otisla do poste. To sto je bilo ko mogao da uzme iz paketa bilo sta za tih X sati nju nije zanimalo.

U posti joj je sluzbenica inace njena dobra prijateljica , rekla da odmah napise odstetni zahtev od Poste, plus Strasno se iznenadila kada je ova zatrazila Odstetu od samo 200 $ , ocekivala je Veci zahtev. Koliko vredi polovni Kineski tablet koriscen 1-2 godine kada je takav nov 60 $ ?? Verovatno ni 30 $ , a traziti odstetu od 200 $ je vise nego Bezobrazluk i ukazuje da nista od ovoga bas nije kako izgleda na prvi pogled.

Naravno da je posta odbila da isplati bilo kakvu odstetu jer paket nije bio registrovan. I tako se ova Sramna prica provlacila par puta po novinama, blateci Carinu i Postu bez ikakvih potreba i razloga.

Sam, sam njihov veliki Kriticar ali uvek kada postoji opravdani razlog, dok ovo sve izgleda kao neuspesan pokusaj Prevare od strane navodno ostecenih.
[ AlanFord3 @ 01.11.2013. 12:24 ] @
Narucio sam sa nkon.nl punjac za baterije, prvi put sa tog sajta,
inace mi stizu posiljke sa ebay za 2-3 nedelje
ova posiljka je poslata jos 20. avgusta,
pretpostavljam da mi je posiljka ukradena u posti, da li jos neko ima toliko kasnjenje paketa?
[ 3MAJ86 @ 01.11.2013. 12:29 ] @
Ja sam naručio neke slušalice (bubice) koje nikada nisu stigle...
[ ademare @ 01.11.2013. 14:36 ] @
Citat:
AlanFord3:
Narucio sam sa nkon.nl punjac za baterije, prvi put sa tog sajta,
inace mi stizu posiljke sa ebay za 2-3 nedelje
ova posiljka je poslata jos 20. avgusta,
pretpostavljam da mi je posiljka ukradena u posti, da li jos neko ima toliko kasnjenje paketa?


Jel imas pracenje ?? Ili si narucio u pogresno vreme ? Vidim sada da opet salju bez pracenja. Ja sam narucio negde pocetkom oktobra i postarina sa pracenjem bila 4,5 Eura !!! Mada nisu bili bas brzi , trebalo 10-tak dana da stigne. Tada su slali nekom TNT sporom postom, nesto slicno ima i spori DHL , koji ide kroz infrastrukturu obicne poste.

Ako si platio Paypalom, trebao si da ulozis prigovor u roku od 45 dana. Sada ako vec nisi je kasno. Obicno takvi paketi nestaju u zadnjoj karici, tj. od strane postara.

Ovo za bubice , verovatno Kinez nikada nije ni poslao, jer ipak niko nece da Rizikuje posao za par dolara.
[ AlanFord3 @ 01.11.2013. 14:56 ] @
Bez pracenja. Pretpostavljam da je to otislo na carinu?
Da li postoji bilo kakav trag u carini i posti o paketu?
[ AlanFord3 @ 01.11.2013. 17:32 ] @
Citat:
ademare: Obicno takvi paketi nestaju u zadnjoj karici, tj. od strane postara.


Hvala ti na odgovoru, zasto mislis da je verovatnije da je postar uzeo paket?
Zamolio bih te da napises bilo koju informaciju koja bi mogla da bude korisna jer ovo moze da se desi svakome od nas koji narucujemo pa mislim da je korisno da o tome napisemo sve sto znamo.
Moje misljenje: Ako je postar ukrao, postoji neki trag od carine, na robu koju salje nkon.nl su ljudi vecinom placali bar pdv a neki i pdv i carinu, tako da mora da postoji uplatnica od carine?

Moguce je da je ukrao neki carinik.
Paket mi je poslat 20 avg. prema iskustvima drugih narucilaca vec 22. avgusta je bio u Srbiji.
Zamolio bih sve koji su narucivali od nkon.nl sa trackingom da mi proslede tracking informaciju na mail (naravno mogu da obrisu svoje licne podatke).

Takodje, zamolio bih sve koji su u to vreme primali pakete bilo koje robe na koje je naplacen pdv ili carina da mi posalju imena carinika koji su u to vreme radili,
u svakom resenju koje salje carina ima pecat sa imenom carinika.
posto je bilo leto vreme odmora, moze se pretpostaviti da ih je radio manji broj nego obicno.


[Ovu poruku je menjao bakara dana 01.11.2013. u 19:04 GMT+1]
[ bakara @ 01.11.2013. 18:05 ] @
@AlanFord3

Ne mozes ovde ostavljati svoje kontakt podatke!
[ ademare @ 01.11.2013. 18:37 ] @
MIslim da je u tom lancu , ipak najslabija karika Postar , koji je jedini sam sa sobom , bez ikakvih nadzora. Evo pre neki dan "nestao " postar sa sve Penzijama u Zici. Videcemo jos sta ce od toga biti , ali za sada se vodi kao Nestao. Svi ostali , carina , poste ima pre svega vise ljudi, uvek moze da te vidi pre svega "kolega" , ima i video nadzora, ne svuda ali ima na dosta mesta.

Tako da je nekom logikom , razmisljanja najjednostavnije kada nestane na poslednjoj karici, kojoj apsolutno ne mozes nista da dokazes , jer postar ubacuje paket u postansko sanduce , ako ono postoji, plus ako je paket veci moze bukvalno da ga ostavi i na ulici, bilo je u jednom mom postu, malo iznad, onaj slucaj iz maticne poste Sombor gde je postar ostavio neregistrovani paket na ulicu. Tako da u kranjoj liniji ne mora ni postar da ga Ukrade, vec bilo ko , ko prodje tuda. Ovi iz Nkon-a bas znaju da stave relativno male punjace u ogromne kutije, ispunjene nekim stiroporom.

Tako da sam ja primio ne znam ni ja koliko neregestrovanih posiljki do sada, mada moram priznati da nijedna nije bilo dovoljno atraktivna, kao sto je punjac sa Nkon-a.

Konkretno za Nkon, si delimicno u pravu, ja sam Platio PDV po racunu, ali sam procitao iskustvo sa jednog drugog foruma da je covek od dva puta jednom platio, jednom nije i to kada nije , imao punjac i baterije. Tako da se to ne moze 100 % tvrditi da svaki paket sa Nkon-a na carini bude otvaran i evidentiran radi naplate dazbina, posebno sto je to iskustvo sa drugog foruma, negde vremenski priblizno vremenu tvog paketa i takodje nije bilo registrovano. On je dobio oba. Za jedan platio PDV , za drugi nista.

Moj ti broj sa treckingom iz Oktobra nece nista znaciti, posebno sto uz paketa sa Nkon-a ne samo ja , nego i svi ostali koji su pisali o tome na drugim forumima NIKO nije dobio Carinsku deklaraciju, iako je u dinar naplacen PDV i posti njeni troskovi, NEMA deklaracije , nikakvog papira, nigde ni jedan carinik nije potpisan , NISTA. samo dodje kurir Postekspresa i zatrazi u mom slucaju nesto oko 750 dinara.

Poslacu ti link drugog foruma kao privatnu poruku da ga ne reklamiram ovde.
[ Renegade @ 09.07.2014. 18:58 ] @
Mora da revitalizujem temu, nažalost. Naručio sam sa nkon.nl punjač i baterije. Poslato je, čini mi se, 12. juna bez praćenja i evo do danas nije stiglo. Kakve su mi šanse da izvučem pare nazad ako se žalim preko paypala?
[ bakara @ 09.07.2014. 19:27 ] @
Ako je poslato 12 juna ove godine jos je rano da pravis frku...
[ Renegade @ 09.07.2014. 19:34 ] @
Ok, ja da pitam na vreme :). Vidim na drugom forumu čoveku stiglo još pre 10ak dana a poslato u isto vreme pa zato. A inače kad nema trackinga kako ide to? Ja se žalim na paypal i prodavac mora da mi veruje da bi mi refundirao? Ne greje me sunce nešto...
[ ademare @ 10.07.2014. 01:13 ] @
Koliko su zasticeni kupci , toliko su zasticeni i prodavci. Znaci posten prodavac , a Nkon to jeste nece biti na gubitku, jer njima PP isplacuje onoliko koliko je tebi refund , ukoliko imaju, a verovatno imaju dokaze da su poslali.

Rok za podizanje zalbe je 45 dana od dana uplate, pa ti proracunaj, pa negde 42-43. dana prvo pisi prodavcu, a onda otvaraj postupak. Ne moras ti odmah da trazis novac, i verovatno ti ga niko nece ni dati, vec podizanjem Zalbe, produzavas zastitu, i vreme za koje moze da ti stigne.

Glupo bi i neverovatno bilo da ti neko isplati prvi dan. Ali kad nije registrovano, sve se svodi na poverenje, tako da ako prodavac ne uvazi tvoj zahtev, moraces da ga eskaliras PP na odlucivanje. PP ce odluciti zavisno od iznosa i od tvoje "istorije" .

Oni koji se cesto zale tesko da ce dobiti uvek refund. Ko se ne zali cesto ima mnogo vece sanse.
[ Drivee @ 10.07.2014. 02:42 ] @
Pitanje za prvi post,
vec 3 godine ti kradu min. 30% posiljaka?? I ti tako vec 3 godine...pa ne znam kakvo misljenje da stvorim o tebi
[ Renegade @ 10.07.2014. 11:06 ] @
Hvala, ademare. Sad vidim da sam ja u stvari platio preko skrilla a ne preko paypala. Facepalm za mene. Šta sad?
[ ademare @ 10.07.2014. 11:39 ] @
Onda nazalost nista . Skrill ne nudi nikakvu zastitu. Kao na primer Western Union sto ne nudi nista.

Mozes samo da cekas i da se nadas da ce stici.

Ja kada sam narucivao od Nkona nije bas brzo stiglo, imao sam pracenje. Prvo sam morao da im pisem da ubrzaju slanje, verovatno nisu imali na stanju robu, pa su poslali tek posle 7 dana. Onda paket nije isao direktno Holandiija - Srbija pa da stigne za 2 dana, vec isao prvo za Nemacku , pa odatle za Srbiju, tako da je taj put trajao 15-tak dana i na carini provelo oko 7 dana.

I kad nemas pracenje paket ide na carinu, tako da je mozda i stigao samo ne mozes da znas.
[ Renegade @ 10.07.2014. 11:48 ] @
E jbo me skrill onda. Iskreno ne verujem da je na carini jer se u Nišu ne dešava kao u Bg da nešto stoji više od 1 dana kod njih.
[ Renegade @ 10.07.2014. 13:19 ] @
Prizvali smo ga, upravo doneo poštar! :D
[ ademare @ 10.07.2014. 16:57 ] @
E super :D Ne mora bas uvek sve da bude lose ;)
[ Renegade @ 10.07.2014. 17:07 ] @
Išlo je preko francuske pošte, ko zna kojim sve kanalima. Inače možda nekog zanima, prodavac je poslao odštampan izvod (sve sa poštarinom iznosi 38€), na kutiji je napisao 30€ (vrednost bez poštarine) a pdv su lupili na vrednost od 30 USD. Ne znam zašto ali eto, ne bunim se.
[ VolimShopping @ 03.08.2014. 02:49 ] @
Citat:
Drivee:
Pitanje za prvi post,
vec 3 godine ti kradu min. 30% posiljaka?? I ti tako vec 3 godine...pa ne znam kakvo misljenje da stvorim o tebi



Au decko koliko si ti corav ili glup? Jel ti vidis od kada je post? Datum? I jesi li makar procitao sta pise ili si po prirodi tezak i naporan? Aj da ti odgovorim, dakle ne, ne kradu mi 3 godine, post je od pre 2 godine, a ja sam godinu dana pre toga izvadila karticu i pocela da narucujem. Naravno da sam prestala kada sam videla da je to uzelo maha, a pre toga sam isla licno na carinu da ih pitam zasto toliko paketa nestaje. I posto su mi odgovorili da se prostorija u kojoj se paketi otvaraju i carine snima, i da se tu ne moze krasti, ali da je sve ostalo nebezbedno, pocevsi od dela kad paketi udju u zemlju bilo kojom rutom, recimo od aerodroma do carinske poste, pa od carinske poste dalje do lokalnih posta gde se to distribuira i da tu moze doci do kradje, kao i van zemlje, dakle, shvatila sam da ja tu nista ne mogu osim da ako sajt ima opciju pracenja tako porucim, ali neki nemaju, a kod nekih je preskupa pa se ne isplati za jeftine stvari uzimati.

Drugim recima, godinu dana sam porucivala i nestajalo mi je dosta paketa bez traga, neki su i dolazili, neki ni do mene ni do onih koji su slali i onda sam naravno prestala da narucujem kada su mi u carini rekli da ne mogu nista ni ja a ni oni. Snalazim se tako sto placam proviziju onima koji zive u EU pa odatle kupuju i salju za Srbiju robu pretpostavljam kamionima i sleperima koji prevoze neku drugu robu,koja ulazi bez carine i pdv-a. Ne znam kojim kanalima i kako to ide, ali ide, ja uzmem preko njih sta zelim, njima platim proviziju na to, lopovima ne platim ni carinu ni pdv pa me bas briga, do mene roba uvek dodje.
[ VolimShopping @ 03.08.2014. 23:44 ] @
Citat:
ademare:
MIslim da je u tom lancu , ipak najslabija karika Postar , koji je jedini sam sa sobom , bez ikakvih nadzora. Evo pre neki dan "nestao " postar sa sve Penzijama u Zici. Videcemo jos sta ce od toga biti , ali za sada se vodi kao Nestao. Svi ostali , carina , poste ima pre svega vise ljudi, uvek moze da te vidi pre svega "kolega" , ima i video nadzora, ne svuda ali ima na dosta mesta.

Tako da je nekom logikom , razmisljanja najjednostavnije kada nestane na poslednjoj karici, kojoj apsolutno ne mozes nista da dokazes , jer postar ubacuje paket u postansko sanduce , ako ono postoji, plus ako je paket veci moze bukvalno da ga ostavi i na ulici, bilo je u jednom mom postu, malo iznad, onaj slucaj iz maticne poste Sombor gde je postar ostavio neregistrovani paket na ulicu. Tako da u kranjoj liniji ne mora ni postar da ga Ukrade, vec bilo ko , ko prodje tuda. Ovi iz Nkon-a bas znaju da stave relativno male punjace u ogromne kutije, ispunjene nekim stiroporom.


U mom slucaju nestajanja paketa jedino upravo u postara ne sumnjam. Coveka poznajemo dugi niz godina svi u familiji i kraju. Svi imaju samo reci hvale za njega i kao coveka i radnika.
A sto se tice kradje u postama, na carini su mi rekli za jedan slucaj, mislim na Banovom Brdu da se desilo, kada su posle zalbe zene da je dobila paket u kom su falile neke stvari, slucaj resili tako sto su uhvatili kradljivca. Ne znam kojom metodom, ali lopov je radio u posti, verovatno neko od radnika otvara i uzme ponesto. Zato uvek ako imate vise stvari i odlazite u postu da preuzmete otvorite paket pred njima i na licu mesta proverite. Verujem da oni okruzeni svim tim silnim paketima koji stizu sa raznih strana dobiju zelju da pogledaju sta je unutra, pa tako i uzmu ono sto im se svidi ili sto procene da mogu prodati.
[ žutokljunac @ 24.09.2014. 20:25 ] @
Meni je od 11 paketa, devet stiglo, dva su UKRALI. Sasvim sam siguran da su mi ukrali. Naime, čekao sam mesec i po dana, nisam hteo ništa da se žalim ili da tražim, dok ne budem siguran. Kupio sam putem Ebay-a i platio PayPalom. U pitanju su sitnice od dvadesetak dolara, i slato je u malim kovertama, tj. vrednosnim pismima. Jedan paket je poslat iz Hong Konga, drugi iz Velike Britanije. Pošto je plaćeno PayPalom, kontaktirao sam oba prodavca. Prodavac iz Hong Konga je rekao da je paket poslao i poslao mi je i tracking number, pogledao sam i njegove pozitivne utiske ( u pitanju je firma ), preko 8000 pozitivnih transakcija, i nekoliko negativnih. Dakle, sve je jasno. Javili su mi se odmah i refundirali sav novac. Proverio sam na PayPalu i sve je vraćeno. Očigledno je da su ljudi poslali, pa mi ih je bilo žao i bio sam jako besan. Kada sam gledao da još nešto naručim od njih ( čak sam razmišljao da ponovo kupim isti proizvod, nadajući se da će ovoga puta stići ), vidim da su ljudi crvenim slovima stavili da ne šalju u Srbiju. Tada sam shvatio. Kulturno su mi vratili novac i to odmah i bez pogovora i rekli zbogom srpskoj pošti. Druga firma je takođe poslala ( nema razloga da sumnjam u nekoga ko ima 7000 pozitivnih transakcija i radi više od 6 godina na Ebay-u ), sada čekam da vidim šta će se dalje dešavati. Razmišljam sasvim ozbiljno da angažujem advokatsku kancelariju i da podnesem tužbu. Jako sam besan. Stvarno sam živeo na dosta mesta po svetu, naručivao i NIKADA, ali baš nikada, mi se nije desilo da me neko pokrade.

PUUU!!!!!
[ ademare @ 24.09.2014. 21:28 ] @
Nema tu od tuzbi nikakve vajde. Ako je posiljka registrovana , imas broj za pracenje , onda znas i gde je . I da li je nestalo i gde je nestalo .

Kod Neregistrovanih posiljki bez pracenja , koje nemaju broj za pracenje, tu se ne zna nista i ne moze se reci gde je nestalo i kada . Sasvim je moguce da bez obzira da li je prodavac poslao , da posiljka nikada nije ni stigla u Srbiju. Lopova i kriminalaca ima i u drugim zemljama , ne samo u Srbiji.

Plus postoji previse slucajeva gde i registrovani paket ode negde bezveze , umesto u RS - Srbiju u SR - Surinam itd. Oni koji nisu registrovani imaju najmanji moguci prioritet i o njima niko i ne vodi dovoljno racuna.

Za sve godine narucivanja , meni nisu stigla samo dva paketa Neregistrovana vrednosti po 1 $ i to sto su oba isla preko Malezije , Najgore poste na svetu !!! Citam po netu - da i registrovane posiljke preko Malezije cesto ne stignu ni za tri Meseca , a neke i nikada !!!

Prodavac je poslao to nije sporno , kupovao sam vise puta od njega pa je slao i skuplje a da ne bi te po 1 $ . Jedino sto MY posta nista ne valja . Da ima neka gora i od nase :D

Ako nestane Registrovana posiljka moze se i dobiti nadoknada od Poste , naravno ako se radi o pravoj registraciji, jer postoje mnogi posrednici koji nude Laznu registraciju , narocito u Kini. Ili USPS , gde se posiljka vidi samo na teritoriji SAD , ali nije Medjunarodno registrovana, to se doplacuje.
[ žutokljunac @ 24.09.2014. 22:21 ] @
Ma nemoj, molim te, i šta mene briga za lopove u drugim zemljama. Mnogo se trudiš da opravdaš lopovluk. Jedan od paketa je poslat iz GB. Ma sigurno da su oni ukrali, ili da su poslali u Surinam umesto u Srbiju.

[ ademare @ 24.09.2014. 23:48 ] @
Hahha smesan si.

Misli sta god hoces , imas na to pravo.
[ anon157690 @ 25.09.2014. 01:13 ] @
Ja podržavam čoveka, nek tuži državu, mi ovde smo već previše oguglali na šamaranje, kao da smo na bensedinima, smanjuju nam plate, degradiraju ugovor o radu, kažnjavaju za vožnju bicikla... je** u mozak i mi ništa, trpimo. U normalnoj državi digla bi se buna, 10-20 političara bi zavržilo na kolcima za primer i stvari bi se promenile, ovde melanholija :/
Inače na 10-tak paketa ja odprilike ne dobije 1.5-2...
[ Dejan bg @ 25.09.2014. 09:02 ] @
Citat:
žutokljunac:
Prodavac iz Hong Konga je rekao da je paket poslao i poslao mi je i tracking number

Daj taj tracking number da vidimo da li je uposte stiglo do Srbije ?
Ja sam do sad narucio preko 150 paketa i apsolutno svi kojima je radio tracking su dosli, do sad nisam jedino dobio 5 paketa bez pracenja ili sa laznim brojem za pracenje
[ valjan @ 25.09.2014. 09:04 ] @
Mene nije mrzelo pa sam propitivao kurire, i moj paket sa telefonom je bio nestao između HK i Singapura, odnosno dok je bio u rukama kurira koji je prenosio paket između HK i Singapurske pošte, i od tih malih kurira nisam nikad dobio odgovor, preusmerili su svu prepisku na PandaWill a ovi su samo ponavljali "bez brige, bez brige, stićiće", i na kraju su slali ponovo preko NL pošte. Desilo mi se jednom da je poštar zaturio u pošti pošiljku bez praćenja, a uredno tašti naplatio troškove - inače on ima problema sa alkoholom, a već se dešavalo i da su ga šamarali primaoci pošte nezadovoljni njegovim uslugama, tako da me ni ne čudi da sam morao posle sa otpravnicom da rešavam stvar, čudi me da toga nema više...
[ žutokljunac @ 25.09.2014. 10:42 ] @
Citat:
ademare: Hahha smesan si.


Nisam smešan, već besan i ljut. Naime, sasvim ozbiljno mislim da radim sa inostranstvom, ali se uvek ispostavi da kod nas mora nešto da koči. Da li je to javašluk, lopovluk, korupcija, bilo šta. To malo što su uzel,i u tuđim očima nije malo, jer taj koji hoće da ozbiljno radi sa Srbijom i da uloži novac, to mu je samo dokaz da ovde neće biti zaštićen. Zašto da sada moram trošiti toliko vreme, na čitanje mailova, logovanja, telefonske pozive, pa te ovaj prebaci kod drugog, a taj drugi kod trećeg, itd.... u krajnoj liniji i na pisanje ovih postova na nekom forumu. Zar nije savršeno normalno da kada platiš proizvod i dostavu, da to i dobiješ. Izgleda da ovde nije, već ja sada moram da analiziram preko koga će mi pošiljka stići, a preko koga neće, jer ima lufta da se mazne i da niko ne odgovara.

Citat:
Fliz: Ja podržavam čoveka, nek tuži državu, mi ovde smo već previše oguglali na šamaranje, kao da smo na bensedinima, smanjuju nam plate, degradiraju ugovor o radu, kažnjavaju za vožnju bicikla... je** u mozak i mi ništa, trpimo. U normalnoj državi digla bi se buna, 10-20 političara bi zavržilo na kolcima za primer i stvari bi se promenile, ovde melanholija :/
Inače na 10-tak paketa ja odprilike ne dobije 1.5-2...


Nemam nameru da tužim državu, niti da se bakćem sa vetrenjačama. Dovoljno sam mator da znam da sam unapred izgubio i vreme i novac. Već radim na tome da posao prebacim u Sloveniju ili Emirate. Jbg, žao mi je ali ovde ne ide, pa ne ide...
Čak mislim da u toj pošti radi dosta poštenih i vrednih ljudi, ali dovoljno je jedna budala da pokvari sliku o svima njima. Zbog jednog, njih 5 treba da ispašta. Ali, to oni trebaju da reše između sebe. Ja sam samo krajni korisnik, i ne treba da me zanima kako su oni interno organizovani i ko u tom lancu može da ukrade.

Citat:
Dejan bg: Daj taj tracking number da vidimo da li je uposte stiglo do Srbije ?
Ja sam do sad narucio preko 150 paketa i apsolutno svi kojima je radio tracking su dosli, do sad nisam jedino dobio 5 paketa bez pracenja ili sa laznim brojem za pracenje


Zvao sam ih i dali su mi dva br. telefona. Jedan za praćenje pošte iz inostranstva i drugi je odeljenje za neisporučenu poštu. Ljubazna operaterka mi je objasnila da postoji mogućnost da poštar nije nikoga našao na naznačenoj adresi, pa je vratio pismo ( u praksi ne postoji, pošto je uvek neko u stanu, već je izglednije da je poštara mrzelo da se bakće sa isporukom ). Za jedan imam tracking number ( za onaj za koji su novac odmah refundirali ), ali su skinuli moju narudžu jer je slučaj zatvoren. Pokušaću da ga pronađem. Za ovaj drugi koji je nestao, nemam tracking number, već mi je prodavac rekao da su poslali "roymailom ".
[ bakara @ 25.09.2014. 10:56 ] @
@žutokljunac

Daj ovde treking brojeve, nema tu nikakvih tajnih informacija.
[ NePa @ 21.07.2015. 09:09 ] @
Zdravo svima

Imam jedan problem, pa ako znate pomagajte

01.05.2015. sam preko Aliexpress-a narucio dva kompjutera za bicikle iz Kine.
Prodavac dosta pouzdan (http://www.aliexpress.com/item...of-B2-SV003370/1894412534.html), uredjaj takodje.

Posle nekoliko dana posiljka je poslata, dobio sam i tracking broj : WD104368725CN.

U medjuvremenu sam se nekoliko puta dopisivao sa prodavcem (od koga sam i ranije narucivao i bilo sve ok), pogotovo zadnjih dana pre isteka konacnog vremena za isporuku, on me ubedjivao da ne pokrecem refund, jer je roba vec u Srbiji, sto se i videlo na sledecim linkovima:

http://www.wedoexpress.com/en/...er=wedo&nums=WD104368725CN
http://track.valsun.cn/rest?ca...%81&tracknum=WD104368725CN
http://www.trackitonline.ru/?service=track

U medjuvremenu je konacno vreme za posiljku isteklo, nemam vise pravo na povracaj novca, a posiljka nije stigla.
Zvao sam zadnjih dana nekoliko puta postu i carinu, dobio i njihove mailove, gde svi tvrde da "posiljka nije registrovana na sajtu poste srbije" i da je za njih po tome prica zavrsena, tj da posiljka nije prispela u izmenicnu postu Beograd.

Na sajtu nase poste http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/posiljke.asp , nema podataka o posiljci, ali ja sam to znao i ranije te sam verovao da ce ipak stici nekako.

Sta je po vama moguce, dali je posiljka stavrno stigla na izmenicnu postu Bg (jer odakle ino kuririma takav podatak ?), pa se neko dosetio da mu mozda fale 2 mala lepa kompjutera za bajsove ? ..

.. ili me mozda forta prodavac, mada u to manje verujem ...

Sta da uradim ? Pomagajte

Hvala
[ NePa @ 21.07.2015. 09:13 ] @
Zdravo svima

Imam jedan problem, pa ako znate pomagajte

01.05.2015. sam preko Aliexpress-a narucio dva kompjutera za bicikle iz Kine.
Prodavac dosta pouzdan (http://www.aliexpress.com/item...of-B2-SV003370/1894412534.html), uredjaj takodje.

Posle nekoliko dana posiljka je poslata, dobio sam i tracking broj : WD104368725CN.

U medjuvremenu sam se nekoliko puta dopisivao sa prodavcem (od koga sam i ranije narucivao i bilo sve ok), pogotovo zadnjih dana pre isteka konacnog vremena za isporuku, on me ubedjivao da ne pokrecem refund, jer je roba vec u Srbiji, sto se i videlo na sledecim linkovima:

http://www.wedoexpress.com/en/...er=wedo&nums=WD104368725CN
http://track.valsun.cn/rest?ca...%81&tracknum=WD104368725CN
http://www.trackitonline.ru/?service=track

U medjuvremenu je konacno vreme za posiljku isteklo, nemam vise pravo na povracaj novca, a posiljka nije stigla.
Zvao sam zadnjih dana nekoliko puta postu i carinu, dobio i njihove mailove, gde svi tvrde da "posiljka nije registrovana na sajtu poste srbije" i da je za njih po tome prica zavrsena, tj da posiljka nije prispela u izmenicnu postu Beograd.

Na sajtu nase poste http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/posiljke.asp , nema podataka o posiljci, ali ja sam to znao i ranije te sam verovao da ce ipak stici nekako.

Sta je po vama moguce, dali je posiljka stvarno stigla na izmenicnu postu Bg (jer odakle ino kuririma takav podatak ?...2015-06-10 14:20:29 Serbia Arrival at inward office of exchange), pa se neko dosetio da mu mozda fale 2 mala lepa kompjutera za bajsove ? ..

.. ili me mozda forta prodavac, mada u to manje verujem ...

Sta da uradim ? Pomagajte

Hvala
[ valjan @ 21.07.2015. 10:15 ] @
Wedo je lažno praćenje, zbog toga nije registrovano na sajtu naše pošte, drugim rečima ako je Kinez i poslao to je učinio bez praćenja, i vrlo je moguće da Kinez to nije ni poslao i da si ga častio nizašta. Pisano je i na drugim temama ovde kako izgleda jedina ispravna forma broja za praćenje, i nisi trebao da pustiš da istekne to vreme na Aliju nikako, trebao si da tražiš produženje, a ako on ne pristane da pokreneš dispute. Ovako je on verovatno video da ne poznaješ Alijeva pravila pa je to zloupotrebio.
[ ademare @ 21.07.2015. 11:23 ] @
Valjan je sve objasnio.

Glavna stvar je da je Wedo Lazno pracenje. Kod klasicne poste jedino medjunarodno pracenje je tzv. UPU code koji je u slicnoj formi kao taj sto si dobio ali prvo slovo za pisma je uvek R a za pakete uvek C.

Nasa posta prati samo te UPU brojeve koji su jedini validni, (prodavac moze i taj broj da izmisli , ali ili se to otkrije na osnovu zadnjeg broja koji sluzi za proveru prvih 8 ili ako je lukaviji pa i to uklopi broj se ne pojavi na sajtovima za pracenje jer je izmisljen)

Takodje mislim da prodavac nije ni poslao jer se radi o sumi od 20 $ i to radi sopstvene zastite prodavci salju skoro uvek sa pravim pracenjem.

Ako je isteklo vreme ne mozes vise nista osim da iz toga izvuces pouke za neki naredni put. Nikada ne smes da dozvolis da vreme istekne, vec ili da trazis produzenje roka , max je 90 dana od dana slanja ili da otvoris zalbu, Dispute da roba nije stigla.

[ NePa @ 21.07.2015. 14:08 ] @
Hvala svima na odgovorima...

Ja prvo nisam znao ovo za WeDo, a drugo sto nisam znao je to da nemam opciju open dispute posle isteka vremena. Logicnije mi je bilo da se zahtev za povracaj pokrene posle isteka roka..ali eto i to sam nazalost naucio

Razgovarao sam danas ponovo prvo sa carinom, potom i sa ptt-om ...sa carine su me odmah uputili na ptt-bez mnogo objasanjavanja, dok je covek koji se zove Janko, sef u Bg ptt centru pri izmenicnoj posti bio bas ljubazan i pricljiv. Mislim bar iz razgovora da je extra posten i realan covek, pricali smo preko 15 min te mi je malo bolje poobjasnio proceduru..., cak je u nacelu bio i na mojoj strani u svemu ovome, priznajuci da domaca posta nikako ne garantuje za posiljke koje pocinju sa WD, jer su to obicne posiljke koje dolaze zbirno u vrecama. Znaci zavede se cela vreca u kojoj je recimo 100 takvih posiljaka, ali se one potom svaka posebno ne zavode - jer nasa posta nema obavezu da to uradi. Proverio je i broj i rekao da je isti tacan ali da ga oni nemaju u sistemu. Cak mi je covek izobjasnjavao da je podosta radnji u ptt-u pokriveno video nadzorom, ali ne bas sve...itd itd...

Predlagao mi je sledece..

- da pokusam da se dogovorim sa prodavcem da posalje ponovo robu, jer je prodavac, po njemu bio duzan da mi robu bezbedno posalje za Srbiju
- da podnesem i prigovor nasoj posti oko posiljke, prilozim ovo sto imam, ali mi je rekao da cu verovatno da dobijem odgovor kao i do sada, tj da nije obaveza da se posiljke sa pocetnim WD uopste zavode kod nase PTT, te da ptt
ne garantuje za takve "obicne" posiljke, tj za njihovo gubljenje itd itd

Sada ja kontam ovako ...podatak koji je dosao do ino kurira je verovatno podatak da je zbirna vreca sa obicnim posiljkama stigla u Srbiju 10.06.2015. u 14.20h, ali kako je to dalje islo-posebno sa svakom posiljkom, konkretno sa mojom.. ko zna
Inace, sa prodavcem imam 15 isporuka do sada i sve je bilo kako treba uvek. Od tih 15, cetiri su bile takodje sa WD na pocetku, ali su one uredno u roku stizale do mene.

Prodavca sam nekoliko puta zadnjih dana (od kako je isteklo vreme ) kontaktirao, uvek je odgovarao brzo. Zadnji njegov mail je bio u smislu..provereno je kod nase poste da je roba uspesno pristigla do vase zemlje, pokusajte da je pronadjete sami, ukoliko to ne mozete sami, onda smo saglasni da pokrenemo i potragu za posiljkom. Veze nemam dali prema medjunarodnim ptt pravilima prodavac iz Kine to moze da uradi, tj da pokrene potragu...

Do sada mu nisam predlagao ovo da mi posalje novu posiljku zbog toga sto je ovu slao obicno, nepreporuceno...mada mislim da od toga nema nista

Nisam bas od skoro u tim online narudzbinama iz inostranstva, ali eto do sada, nisam imao nikakav problem ... izgleda da za sve postoji prvi put , nazalost. Pravila Alija nisam dobro znao.

Imate li jos neki predlog ?

[Ovu poruku je menjao NePa dana 21.07.2015. u 15:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao NePa dana 21.07.2015. u 15:23 GMT+1]
[ ademare @ 21.07.2015. 17:17 ] @
Moj ti je predlog da ne radis nista , nego da cekas eventualno , ako je prodavac poslao mozda stigne !

Sve ostalo je gubljenje vremena.

Ti Wedo , Yan Wen i ostali nisu pravi kuriri, nego samo posiljke koje imaju pokupe i odnesu do Najblize CN - Kineske drzavne poste. Tamo jer pracenje kod CN poste kosta 1,5 $ posalju Bez pracenja !!

Onda sednu za kompjuter i Izmisle promene !! Kao ide tamo , amo , stiglo je , sve je Izmisljeno. Nemaju oni pojma gde se bilo sta nalazi kao ni prodavac sto ne zna, a ni ti , niti Niko u Nasoj ili CN posti !!!

Ja sam imao dosta posiljki tog tipa i sve su stigle , ali su prodavci Poslali !! , da nisu Ne bi ni stigle. Imao sam jedan slucaj i on je dokaz koliko prodavac nema pojma gde se posiljka nalazi.

Dobijem poruku od Aliekspressa da je prodavac samoinicijativno produzio vreme stizanja, ima na to pravo . Tog dana paket je stigao , sto je dokaz da nema pojma gde je paket jer ne bi produzavao vreme , bilo ostalo jos nekih 15 dana da je znao da je paket stigao , a na tim Laznim pracenjima uvek pise da stigne za 7 dana sto je nemoguce , ti sto Izmisljaju promene , nisu bas Mastoviti.

Sa druge strane vec mi se dva puta desiilo da dok roba putuje , Prodavnica na Aliju Nestane !! Verovatno je Alitim nesto sespenduje - kazni , ko ce ga znati.

Oba puta su paketi stigli dok za taj drugi slucaj i posle 7 dana pise da je u toku isporuka novca prodavcu !!

Sada opet imam takav slucaj da je jedan dan posto je napisao da je poslao Prodavac Nestao !! Videcemo sta ce biti sa tim jer se ne vredi zaliti dok se istek roka ne priblizi.
[ voja76 @ 21.07.2015. 19:53 ] @
... Znaci da Yan Wen broj za pracenje koji imam ne znaci nista jer se nece pojaviti na postinom pracenju.
[ anon157690 @ 21.07.2015. 20:06 ] @
Citat:
voja76: ... Znaci da Yan Wen broj za pracenje koji imam ne znaci nista jer se nece pojaviti na postinom pracenju.

Upravo tako Pero, možeš da kljucaš kolko hoćeš al crva naći nećeš .
[ voja76 @ 21.07.2015. 20:24 ] @
... jer crva nije ni bilo

[ NePa @ 23.07.2015. 10:07 ] @
Malo sam isprocitao u temama ovde kako koja posta radi, jbg .. ostaje mi samo da cekam i da se nadam

Imam jos jedno pitanje..pre 10 tak dana sam narucio jos jedan proizvod, na Aliju vidim da je poslato. Prvo sam dobio *China Post Registered Air Mail RI489007518CN*, posle nekoliko dana pise *A change tracking number RS291387809NL*
Ne znam zasto je menjan broj, prvi put mi se to dogadja ... i kako pratiti ovaj drugi ?
[ ademare @ 23.07.2015. 10:38 ] @
Isto kao i prvi . Svi sajtovi koji prate CN postu prate i NL, to bi trebalo da je Holandska posta.

Nasa posta prikazuje za CN promene , cim paket bude predat u nekom Kineskom gradu.

Za NL postu posto paketi idu rutom , Kina - Singapur - Holandija - Srbija , na sajtu nase poste imas info tek kada stigne u Holandiju.
[ valjan @ 23.07.2015. 11:01 ] @
A broj je menjan zašto to što ga je on zapravo poslao tek tad kad si dobio ovaj drugi ;-) Onaj prvi je bio samo da ispoštuje rokove za slanje i zamaže oči Aliju...
[ NePa @ 10.09.2015. 08:59 ] @
evo me opet i opet eventualni problemi ..

narucio sam jos 12.08.2015. neke produzne usb 3.0 kablove iz Kine preko Ali-ja. Vrednost posiljke 6e.
http://www.aliexpress.com/item...tension-Cable/32236283662.html

Kinez je dao ovaj broj SYL17850022SJ

Koliko vidim na ovim sajtovima:
http://www.trackitonline.ru/?service=track
http://www.pos.com.my/postal-s...race#trackingIds=SYL17850022SJ
http://www.17track.net/en/resu...tails.shtml?nums=SYL17850022SJ

svuda se spominje zadnji podatak od 26.08.2015. u 14.20 h, i od tada nista. Posiljka jos uvek nije stigla kod mene.
Na sajtu nase poste nema nikakvih podataka o posiljci.

U cemu moze da bude problem ? Da li i ovaj kinez pokusava da me izradi za celih 6e ? .. ima jos 32 dana za isporuku, ali ipak da pitam na vreme
[ valjan @ 10.09.2015. 10:25 ] @
Nije tu nikakav problem, dobio si pošiljku bez praćenja, koju sve poštanske službe tretiraju kao pošiljke najnižeg ranga, znači ako slučajno ima mesta u nekom džaku ubaciće je, ako ne više sreće u narednom izvlačenju, pa kad stigne kod tebe stigne. To što se pojavljuje na nekim praćenjima je igrica "Zabavi kupca dok čeka da paket stigne" ;-)
Pogledaj temu za AliExpress, jer si tamo pazario, pa će ti sve biti objašnjeno, da za pošiljke tako male vrednosti ne očekuješ praćenje jer ono košta najmanje 1,5-2$, koliko dugo se čeka na pošiljke bez praćenja, šta da radiš kad umesto 32 bude jednocifren broj dana do isteka roka itd.
[ kmkole @ 10.09.2015. 10:35 ] @
I ja imam isti problem, narucivao milion puta i uvek ali uvek posiljka mi je stizala na vrata treceg ili cetvrtog radnog dana od datuma kada je usla u Srbiju. Uglavnom sam naruciovao sa DX, od skoro poceo i sa Alija gde je proslo ok par porudzbina ali sada dobio broj za pracenje ETH80910003MY. Zvao info servis poste, odgovor je da to nije format internacionalnog broja za pracenje, i shodno tome za njih takva posiljka zvanicno ne postoji niti je usla u nasu zemlju. Na svim sajtovima za pracenje stoji da je posiljka usla u Srbiju 30.08. i tu joj se gubi svaki trag, a evo ga i 10.09 ali kod mene je jos uvek nema.
[ valjan @ 10.09.2015. 11:46 ] @
Poštari su u pravu, to nije pravilan format, a to što vidiš na sajtovima za praćenje je samo prikaz iste informacije iz iste baze podataka koju je ručno uneo ko zna ko po svom slobodnom nahođenju. Drugim rečima, napravim softver za praćenje, uz određenu nadoknadu u bazu unosim podatke onako kako mi ti platiš, ti mi recimo kažeš "upiši: stiglo na Surčin 15.09 u 23:32", ja upišem, tu bazu proveravaju i sajtovi za praćenje, i kad neko to pročita na sajtu za praćenje poveruje da je to prava stvar... S obzirom da je kod pravog praćenja u pitanju automatika (skener pročita barkod i automatski upiše odgovarajući događaj u bazu) i toj bazi često imaju pristup i pošta u polaznoj državi i ona u krajnjoj, većinu toga što ne možeš u bar jednom trenutku da pratiš na sajtu naše pošte je lažan treking broj, i u tom slučaju ne veruj sajtovima za praćenje.
[ ademare @ 10.09.2015. 14:14 ] @
@ NePa , @ kmkole

Omasili ste Rubriku

Valjan vam je sve lepo napisao . Pogledajte u temi Aliekspress bilo je skoro o tome dosta price. To su Lazni brojevi za pracenje Malezijske poste !!

I najbolje ga mozete pratiti tamo, ali nema svrhe jer su Lazni. Imao sam i ja paket sa takvim brojem, a Malezijaska posta je sve samo ne brza. Mada ima clanova koji su dobili paket za 10-tak dana , ali to je pre izuzetak nego pravilo . Budite zadovoljni ako stigne za 30 dana , moj je stigao za 35, iako uvek pise da je tu u Srbiji negde za 7 dana , sto je naravno samo dokaz da je Lagarija od pracenja.
[ NePa @ 11.09.2015. 14:07 ] @
ok, hvala, ostaje mi samo da cekam i nadam se isporuci. Nervira me samo sto evo i sada pise "Free ShippingtoSerbia via China Post Registered Air Mail" na pomenutom proizvodu, ali kinez ko kinez poslao drugacije
[ bakara @ 11.09.2015. 14:45 ] @
Ja to resim tako sto mu dam losu ocenu uz opsiran los komentar pa nek se cese...
A lose komentare svi rado citaju
[ LOVELORD @ 13.09.2015. 22:58 ] @
Zdravo drugari, zanima me da li nekom mogu da se zalim na rad poštara?

Naime do proletos su mi stizale pošiljke iz inostranstva bez problema. Imake na sebi broj za praćenje ili ne. Međutim od proleća imam silne probleme. Na kućnu adresu mi sve manje i manje stižu pošiljke, a od letos su i prestale (govorim o pošiljkama bez broja za praćenje). Čak i kada sam otišao u poštu rekli su mi da p takvim pošiljkama ne brinu, i ne odgovaraju. Uglavnom sa EBa mi četri pošiljke nisu stigle, sad su poslali ponovo, pa ćemo da vidimo.
Sa TDa sam naručio neke mikro sd kartice, u isto vrem, ali stizu na dve adrese. Na toj drugoj adrei stigla, na kućnu nije. Pa pretpostavljam da je poštar u pitanju.

Isto da li postoji neki organ kome se mogu uputiti žalbe? Jedan rhs mi je poslao neke reklamne materjale, ali to ovde ne stize, a potrebni su mi?
[ bakara @ 13.09.2015. 23:16 ] @
Zoves postu i trazis kontrolora i zalis se na rad postara u tvom reonu.

Ja sam zvao vise puta i bili su vrlo efikasni.
[ ademare @ 14.09.2015. 08:33 ] @
Zavisi i od samih posta ! Meni postar 99 % posiljki, i sa pracenjem i Bez pracenja donosi na Potpis ! Verovatno ima takvo naredjenje, ne verujem da on odlucuje da posiljka bez pracenja ide na Potpis .

Jer se covek strogo drzi propisa. Pa mi se desilo par puta jedan bez pracenja ostavi u sanduce, a drugi koji je stigao istog dana , a bez pracenja , donese na potpis !!