[ MarconyTV @ 29.04.2012. 13:14 ] @
Pozdrav forumasi.

Da vas unapred obavestim da se radi o muzickom studiju sa gluvom sobom za snimanje glasa, ne instrumenata.

Od opreme posedujem za sada :

- racunar (na kojem ce se raditi obrada zvuka itd.)
- mikrofon (Behringer C-3 Studio - kondenzatorski)
- phantom power za mikrofon (Behringer MICROPOWER PS400)
- stalak za mikrofon i ostale kablove potrebne za povezivanje

Uskoro uzimam i pop-filter za mikrofon, kao i miksetu, verovatno neku Behringerovu posto nisam pri parama.

Posto nemam malu prostoriju koja bi sluzila kao gluva soba, kako bih mogao najlakse napraviti gluvu sobu i koje materijale koristiti ? Nemojte mi samo spominjati materijale kao sto su "azmafon" jer nije bas estetski. Koristio bih na primer kartone za jaja i ofarbati ih da bi lepse izgledala gluva soba. Gde sprovesti kablove, kojeg oblika napraviti sobu itd., itd. ?

Takodje, koji software je najbolje koristiti za snimanje vokala i obradu ?

Znam da je bilo ovakvih milion tema, ali nijednu noviju nisam video, pa bih Vas zamolio za savete. Hvala unapred.
[ Kovacevic Vladimir @ 29.04.2012. 18:41 ] @
Više bi odgovarao naslov Muzički studio - Low-budget varijanta.
Jer, oprema, kojom raspolažeš ne nudi neki studijski rang, nego neki početni nivo za uvod, što u krajnjem slučaju i nije loše...a vremenom ima "razvojni deo" u zavisnosti od uspeha i materijalnog stanja.

Želim Ti uspešan rad!

http://www.elitesecurity.org/p...rch&SubmitType=Ovog+foruma
Malo čitanja iz starijih Tema će koristiti, jer princip rada ostaje isti, samo se nijanse/nivoi pomeraju, već spomenutim elementima/opremom/zahtevima.

Pozdrav

[ gilopile @ 30.04.2012. 01:19 ] @
Svaki sundjerast materijal, razne cebaste tkanine(sto deblje i mekse, to bolje) ce ti odraditi posao. Dakle, obloziti plafon, zidove i po mogucnosti na pod staviti stirodur i preko njega tepih i denface odlicno. A ako mislis da pregradjujes tu vecu prostoriju, moze drvo, knauf ploce...sta imas.

Sto se snimaca i obrade tice, preporucio bih ti Cubase SX 3.

Pozdrav!
[ MarconyTV @ 30.04.2012. 16:38 ] @
Hvala Vam na pomoci.

Citat:
gilopile: Svaki sundjerast materijal, razne cebaste tkanine(sto deblje i mekse, to bolje) ce ti odraditi posao. Dakle, obloziti plafon, zidove i po mogucnosti na pod staviti stirodur i preko njega tepih i denface odlicno. A ako mislis da pregradjujes tu vecu prostoriju, moze drvo, knauf ploce...sta imas.

Sto se snimaca i obrade tice, preporucio bih ti Cubase SX 3.

Pozdrav!


Samo imam pitanje u vezi stirodura i stiropora ? U cemu je tacnije razlika, koji je bolji izolator od zvuka ? I sto se tice zidova, citao sam da je najbolje da ne budu paralelni da se ne bi odbijao zvuk, takodje i plafon i pod. Da li to znaci da plafon mora da stoji nakrivljeno kako bi pruzilo sto bolji efekat ?

I da li bi bilo dobro kad bih stavio za zidove :
- 1 sloj kutija za jaja
- 1 sloj sundjera (jedno 5 cm debljine)
- 1 sloj kutija za jaja ?

Cubase trenutno i koristim.
[ gilopile @ 01.05.2012. 03:21 ] @
Pre svega, nema na cemu! Pokusacu da pomognem...

Izmedju Stirodura i stiropora je razlika sto je stirodur kompresovan. Otprilike - 2.5cm stirodura zamenjuje 5cm stiropora i sto je stirodur, naravno, tvrdji i tanji pa je i u nekim slucajevima i pogodnji...

Za ostalo bih vam preporucio da akcenat bacite na samo snimanje i produkciju.

E sad, zavisi, ali mislim da niko nece cuti razliku ako se na zidovima nalazi jednoo jaje, pa sundjer, pa jaje ili samo jedan sundjer i jedno jaje:) Bitno je da je cela soba/kabina pokrivena. Mozda bi bilo i najbolje da mozete da nabavite `pozorisnu zavesu` i da se nabora kao lepeza na zidove. Verujte da nema bolje od toga. Moze da se ukrade kada su glumci na sminkanju ili na rakijici u obliznjoj kafanici...:)

U svakom slucaju i u zavisnosti od vaseg prohteva, ali mislim da je ipak vise nego dovoljno jedno jaje i sundjer. Radice to ko zmaj!

- Cubase je to sto Vam i treba.:)

Pozdrav!


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 01.05.2012. u 04:41 GMT+1]
[ MarconyTV @ 01.05.2012. 14:10 ] @
Hvala puno na pomoci jos jednom. Takvu zavesu vec imam, tako da cu je iskoristiti. :)
[ Toxic Flame @ 27.05.2012. 18:17 ] @
Pozdrav za komsiluk!

Paralelni zidovi izazivaju stajace talase, kad stavis kartone vise neces imati paralelne zidove tako da ne moras da brines o tome.

Pretpostavljam da se radi o nekom rep/hip-hop/rnb studiu, ili mozda narodnjackom. U oba slucaja ti komp zavrsava dosta posla.
Ovo pricam iz prostog razloga sto u tvom lancu opreme koji si nabrojao ne vidim nigde zvucnu kartu!?

Ako vec nisi kupio mikser, moj ti je savet da ga i preskocis i uzmes zvucnu kartu neku, jer ako uzmes odmah mikser, kad uzmes zvucnu kartu mikser ti nece trebati.