[ ventura @ 02.05.2012. 09:37 ] @
U zadnje vreme primećujem gomilu reklama na prilično čudnim mestima i sajtovima, npr ovo:



Reklama je tu, međutim source stranice je ne prikazuje.. Da li to znači da je Chrome počeo sa ubacivanjem reklama direktno u stranice, i da mi je vreme da menjam browser?
[ bakara @ 02.05.2012. 10:09 ] @
Kod mene nema te reklame...?
[ ventura @ 02.05.2012. 10:33 ] @
Ja sam primetio da mi se reklame ne otvaraju uvek na svim sajtovima... Evo recimo sada sam otišao na istu tu adresu i reklame nema... Posle par minuta da odem možda bi se pojavila... Po netu čitam da se spominje da je Chrome uveo reklame u browser, ali nigde nisam video da to baš ovako džukački rade..
[ Backy @ 02.05.2012. 10:55 ] @
ja sam kod nekih ljudi viđao baš čudne reklame u chromeu, ali sam uvek to povezivao sa njihovim načinom korišćenja računara koji uključuje kliktanje na sve i svašta i igranje igara koje se najčešće reklamiraju
[ maksvel @ 02.05.2012. 12:37 ] @
Moguće da koristi na strani neke od servisa (za vreme, visit count i sl.) koji povremeno vuku reklame. Npr. Motigo webstats to radi.
[ Goran Mijailovic @ 02.05.2012. 13:04 ] @
Ja sam tu reklamu za americkog predsednika video na Yahoo iz firefoxa samo je bila sa desne strane gde i obicno budu reklame na Yahoo
[ bogdan.kecman @ 03.05.2012. 05:16 ] @
ta reklama nije of chrome-a vec od nekog plagina koji si instalirao. Meni je neki "reload every.." plugin ubacivao reklama u chrome, pa sam ga se naravno rastosiljao... dakle proveri koje plagine (extenzije) imas instalirane pa izbaci taj koji ti ubacuje reklame
[ ventura @ 03.05.2012. 14:02 ] @
Citat:
bogdan.kecman: ta reklama nije of chrome-a vec od nekog plagina koji si instalirao. Meni je neki "reload every.." plugin ubacivao reklama u chrome, pa sam ga se naravno rastosiljao... dakle proveri koje plagine (extenzije) imas instalirane pa izbaci taj koji ti ubacuje reklame

U pravu si... U pitanju je "Enable Right-Click" plugin koji je ubacivao reklame..