[ muki123 @ 04.05.2012. 12:10 ] @
Pozdrav svima,
dakle molio bih vas za pomoc.

Kao sto znate, moneybookers trazi verifikaciju kartice. Ja posedujem internet visa karticu. I na njoj ima sredstava.

Moj problem je u tome sto kod verifikacije kartice oni skinu neki iznos pa od vas traze da unesete taj iznos da bi verifikovali karticu.

Dakle oni su meni skinuli, ja sam pogledao na sajtu banke intesa i video da pise moneybookers london... itd... znaci to je sigurno od njih...

Dakle ukucam ja skinuti iznos na sajt moneybookersa a znam da sam tacno uneo, jer sam pazio, i dobijem gresku da iznos koji sam uneo nije tacan i da moram da cekam 24h. (naravno poludeo sam, doslo mi da ih gadjam bazukom)

Sacekam nekoliko dana probam opet i dobijem opet istu gresku.

Sada sam poslao zahtev da ne zelim da verifikujem karticu i da mi vrate novac nazad.

Dakle, sta vi mislite u cemu je problem????

molim vas za pomoc, jako mi je vazno da verifikujem karticu
[ valerijan @ 04.05.2012. 12:19 ] @
Zdravo,

i meni se jednom prilikom "dogodila" ista stvar...

Moraš da pozoveš podršku banke i zatražiš da ti oni kažu tačnu cifru...

To što vidiš na sajtu.onlajn je cifra sa procentom koji uzima banka.
[ muki123 @ 04.05.2012. 12:26 ] @
hvala puno.

ali to cu tek moci za 24h

bas im je ektra pravilo da se ceka 24h, svaka im cast.....
[ valerijan @ 04.05.2012. 12:29 ] @
Meni se to dogodilo nakon što sam jedva nagovorio prodavca da otvori MB nalog...

Pokušao sam da kontaktiram MB podršku, ali ako se dobro sećam oni blokiraju i mogućnost za kontakt/pitanja na 24h...

Uglavnom sve će biti ok, kad upišeš broj koji dobiješ telefonskim putem.
[i to je bolje nego da je u pitanju nešto od onih crnih misli koje su ti (kao meni) najverovatnije prošle kroz svest]
[ muki123 @ 04.05.2012. 12:39 ] @
a da li postoji neki drugi nacin verifikovanja kartice? tipa, putem sms-a ili telefonom.... Posto sam vec potvrdio adresu putem pisma...
[ vizia-pro @ 04.05.2012. 13:11 ] @
Ne, moraš sačekati da prođe 24h i sa tačnim iznosom sve će se rešiti. Ako ne žuriš sačekaj par dana dok banka ne odradi transver onda ćeš imati tačan iznos i na sajtu banke.
[ andreja85 @ 05.05.2012. 12:07 ] @
Imam verifikovanu intesinu karticu na moneybookersu! Oni ce ti reci cifru i to mozes da vidis online ako si prijavljen da imas pristup banci.


VAZNO!!!! Neces dobiti tacnu kada ti kazu ili kada vidis na e-bankingu jer oni zaduzuju sredstva veca nego sto treba zbog razlike u kursu,

kada su ti oni skinuli deo moras da sacekas 7 dana da intesa to proknjizi i ta cifra koja je oduzete od strane moneybookersa se upisuje i sledi verifikacija.

Mislim da sam bio jasan, znaci kada ti moneybookers oduzme odredjenu sumu koja ce ti biti prebacena na tvoj moneybookers nalog moras da sacekas da se novac proknjizi od strane Banke Intese pa tek onda tu sumu da upises na moneybookersu!
[ muki123 @ 05.05.2012. 12:57 ] @
da ali to je bilo 27.4.2012 a sada je 5.5.1012. a i dalje imam taj problem

a onaj njihov govorni automat ne daje nikakve imformacije. Cak nema ni operatera sa kim mogu da pricam....

znaci cekam ko budala vec mesec ipo dana, em sto im je trebao ceo mesec da mi naprave karticu jer su bili praznici, sada jos i ovo.......

pa je*o mamu milu vise.... Jako mi treba nalog a oni odugovlace.

evo kako to izgleda

Valuta______Stanje________Raspoloživo stanje_________Nedospele obaveze______Poslednja isplata po valuti____________ Poslednja uplata po valuti

EUR________ 35,00 ___________32,68____________________ 2,32__________________ 02.04.2012______________________10,00 26.04.2012


dakle, sudeci po ovome, jer ta kolicina koja je skinuta uknjizena?? mislim ovde pise 2.32 eur ali to nije tacna cifra, tj kada bude uknizeno, onda ce mi stanje vise nece biti 35 eur???

Izvinjavam se sto sam ovako dosadan ali imam samo 18 god i nemam jos iskustva sa ovakvim stvarima....
[ valerijan @ 05.05.2012. 13:27 ] @
Citat:
andreja85:VAZNO!!!! Neces dobiti tacnu kada ti kazu ili kada vidis na e-bankingu jer oni zaduzuju sredstva veca nego sto treba zbog razlike u kursu, kada su ti oni skinuli deo moras da sacekas 7 dana da intesa to proknjizi i ta cifra koja je oduzete od strane moneybookersa se upisuje i sledi verifikacija. Mislim da sam bio jasan, znaci kada ti moneybookers oduzme odredjenu sumu koja ce ti biti prebacena na tvoj moneybookers nalog moras da sacekas da se novac proknjizi od strane Banke Intese pa tek onda tu sumu da upises na moneybookersu!
1. Svaki put kad sam nazvao, objasnio šta mi je potrebno: dobio sam cifru kojom sam bez problema verifikovao karticu. Nema čekanja, tačan odgovor se može dobiti za par minuta...

2. Takođe sav novac koji sam prebacivao na MB se tamo pojavljivao iste sekunde i momentalno sam mogao da ga pošaljem.
Jedino je potrebno sačekati da novac nakon uplate u Banci ili onlajn konvertovanja stvarno legne na račun (max. 30 minuta) Intesa onlajn kartice.


@muki123 budi uporan sa pozivima
[ andreja85 @ 05.05.2012. 13:27 ] @
Minimum 10 dana! Takva je procedura!Sacekaj do srede jer su bili praznici i proknjizice banka!

P.S. Tako je kod svake kupovine, uvek zaduze vise sredstava zbog razlike u kursu.

Kazem ti sacekaj do srede i videces tacan iznos jer su bili prvomajski praznici zato!
[ mr. ako @ 05.05.2012. 14:48 ] @
Da ne bi morao da ceka, neka pozove call centar i trazi od operatera tecnu cifru. Ako obican operater ne zna o cemu je rec (mala sansa), trazi nekoga iz odeljenja za platne kartice.
[ dekius @ 08.05.2012. 12:12 ] @
Intesa rezervise 105% od iznosa transakcije preracunato u 978(EUR) valutu do dolaska i knjizenja fajlova. Tek nakon knjizenja rezervacija se skida i prikazuje se pravi iznos transakcije (konvertovan u EUR). Obrati paznju da li ti za verifikaciju traze dolarski iznos.
[ valerijan @ 08.05.2012. 12:16 ] @
Visa Internet kartica se "dopunjuje" Evrima, dakle "skidaju" se isključivo Evri (nije bitno koju valutu izaberete prilikom otvaranja MB naloga)...

Tačan iznos se može dobiti telefonskim putem za par minuta...
[ dekius @ 08.05.2012. 12:48 ] @
Citat:
valerijan: Visa Internet kartica se "dopunjuje" Evrima, dakle "skidaju" se isključivo Evri (nije bitno koju valutu izaberete prilikom otvaranja MB naloga)... 8)

Tačan iznos se može dobiti telefonskim putem za par minuta...

Tacno, ali ja pricam o iznosu koji MB trazi za verifikaciju i koji mora biti u odgovarajucoj valuti.
Problem sa Intesa online-om za VISA Internet karticu je sto u pregledu ne daje iznos i originalnu valutu transakcije ni dok je aktivna rezervacija ni nakon knjizenja.
[ valerijan @ 08.05.2012. 14:41 ] @
ok, ali Banka svakako zna koliko novca (i u kojoj valuti, pre konvertovanja) je "otišlo" sa kartice...(opcija 1)

kao što i MB zna koja je valuta bila na kartici pre konvertovanja...(opcija 2)


p.s. gde je nestao muki123...možda priprema bazuku?
[ dekius @ 09.05.2012. 12:36 ] @
Citat:
valerijan: ok, ali Banka svakako zna koliko novca (i u kojoj valuti, pre konvertovanja) je "otišlo" sa kartice...(opcija 1)

kao što i MB zna koja je valuta bila na kartici pre konvertovanja...(opcija 2)


p.s. gde je nestao muki123...možda priprema bazuku?


Uhapsen zbog muvanja sa deviznim racunom .
Izgleda da se sporimo oko iste tvrdnje razlicito izrecene, a to je da ako mu MB nalog nije u evrima svakako mora da pozove banku da mu procitaju iznos transakcije u odgovarajucoj valuti (najverovatnije dolari) jer ga ne moze videti ne E-bank -u. Alternativa - VISA sajt pa preracunavanje kursa na dan transakcije .
[ valerijan @ 09.05.2012. 14:20 ] @
^ još samo da dočekamo da se muki123 javi ili pošalje razglednicu... ;)
[ muki123 @ 31.05.2012. 19:05 ] @
hahah....

inace, nisam mogao da pristupim internetu usled kvara na racunarskom sistemu(crkla mi graficka kartica, a nisam odmah hteo da trosim kes na novu.... XD)

a sto se tica mb naloga, pa recimo samo da sam ih oterao u tri lepe preko mejla i sada koristim google wallet

[ valerijan @ 31.05.2012. 19:13 ] @
Nisi uspeo da ga verifikuješ ili si samo odustao..? :)
[ dekius @ 05.06.2012. 10:43 ] @
Citat:
muki123: hahah....

inace, nisam mogao da pristupim internetu usled kvara na racunarskom sistemu(crkla mi graficka kartica, a nisam odmah hteo da trosim kes na novu.... XD)

a sto se tica mb naloga, pa recimo samo da sam ih oterao u tri lepe preko mejla i sada koristim google wallet

Da, vidis to je prilicno dobra odluka, cak je i na vise mesta u upotrebi Google Wallet naspram tupavog MB od koga sam i ja digao ruke.