[ eskimoDFS @ 12.05.2012. 14:42 ] @
Narode da vas pitam, u deliriumu sam totalnom. Pre 8 meseci sam potpisao sa telekomom ugovor na 2 godine tj na 24 meseca, akcja click 4 po ceni click 1..
E sada, pre par dana Sbb je postavio optiku u mojoj ulici, pa me interesuje da li postoji bilo koakav nacin da rasinem ugovor sa telekomom a da ne placam
jos 14 meseci x 1500 dinara? Da dodam da sam nezadovoljan adsl-om i da je centrala totalno zagusena, konekcija slaba itd...
Negde sam procitao da mozda moze da se raskine posle 12 meseci, ali kada sam ih zvao zena mi rece da ne moze.. Pop*zdeo sam...
Vec 5 godina sam kod njih i nikad nisam bio zadovoljan, ping mi je 2x veci od nove godine a sve je isto, port fast, isti modem, packet loss u igrama, udjem na yt blokira net na drugom kompu i obrnuto..
[ Teratron @ 12.05.2012. 15:50 ] @
I mene muci navedeni problem
[ calexx @ 12.05.2012. 17:47 ] @
Čisto sumnjam da će da prihvate, osim ako ti ADSL radi katastrofalno i možeš da dokažeš. Lepo je da se potpiše akcija sa većom brzinom ali mora da se misli i na posledice. Koliko znam, SBB ima obrnutu politiku pa ako si recimo trošio 8 meseci, onda platiš razliku između cene koju si plaćao i pune cene za paket koji si imao i slobodan si. Pošto i SBB te brzine nudi uz dvogodišnji ugovor, šta ako ti se ne pokaže dobro ili kroz 8 meseci neko treći ponudi još bolje uslove? Samo svrati na SBB forum pa ćeš da vidiš šta znači kukanje ... mada otuda ode svaki stoti a onih 99 nastavljaju sa pisanjem a ništa ne urade. ;)

Meni idućeg meseca ističe 12-mesečni ugovor sa Telekomom na 50% i razmisliću da li da potpišem novi, naročito ako ne bude otprilike kao ovaj. Te akcije 4 po ceni 1 su nešto što ne bih ni gledao.
[ eskimoDFS @ 12.05.2012. 18:40 ] @
Ne znam sta da radim, imam bliskog rodjaka koji radi u telekomu ne znam sta kokretno da mu kazem da zahteva tamo od nekih ljudi koji su glavni za to ... Bas bezveze.. Nadam se da ce ovaj vdsl u skorije vreme, mozda se sredi malo stanje sa prokletim adslom.
[ fanfon @ 12.05.2012. 18:49 ] @
Ne mozes raskinuti ugovor, a da ne platis preostale mesecne obaveze do isteka ugovora.
[ eskimoDFS @ 12.05.2012. 19:06 ] @
Mora da ima neka fora, ne mogu da se pomirim sa tim :D
[ fanfon @ 12.05.2012. 19:18 ] @
Mozes da raskines ugovor tako sto ces preci na BOX 3 paket. Izaberi onaj od 6 meseci i posle toga raskini ugovor. Izace te 3000 mesecno. Imaces 6Mb i postpaid tarifu, ali ces posle 6 meseci moci preci na SBB. Jeste da ces platiti 18 000, ali ovako ces platiti 24 000 i neces imati postpaid br. Ne vidim drugi nacin. Mozes uzeti i box 3+. Izace te 200 din mesecno jeftinije...
[ eskimoDFS @ 12.05.2012. 19:28 ] @
Videcu, u najgorem slucaju i to.. Mozda da probam "nasilno" da raskinem ugovor je sam zadnjih 5 godina 50x realno zvao da prijavim kvar, menjali su mi modem 5 6x, (crkavali sami) itd ...
[ Teratron @ 12.05.2012. 19:48 ] @
Ja licno nisam imao problema sa adsl-om ali u pocetku jesam sa iptv,kasnije se i to iskristalisalo.Sada kod sbb koristim d3 i obicni mix paket od 10 ,tokom dana nemam ikakvih problema ali ponekad uvece zna malo da mi prikoci sliku ,dok im je internet stvarno vredan hvale tokom 24 casa . Sum sumarum u odnosu na adsl , sbb je Dzerman gromovnik ...
[ lobo585 @ 12.05.2012. 21:16 ] @
U mom ugovoru pise da ga mogu raskinuti u slucaju da Telekom promeni cenu usluge, u roku od 15 dana.

Zanimljiva je i mogucnost prenosenja ugovora na trece lice uz saglasnost Telekoma.

Ako uspete naci nekog tko bi izgurao vas ugovor do kraja resili ste problem. Mislim da je prenos ugovora bio oko 1200 din.
[ eskimoDFS @ 12.05.2012. 21:33 ] @
Bravo lobo, to je jedna od mogucnosi.. Samo da nadjem ugovor da se uverim da to pise stvarno..
[ ironman @ 12.05.2012. 22:36 ] @
Da, mislim da može ako nađeš "žrtvu" da preuzme tvoj ugovor.
[ vkoja @ 12.05.2012. 23:00 ] @
Najbolje ti je resenje da uzmes i sbb uz telekom i cekas da ti istekne ugovor sa telekomom , tako sam ja bar uradio , sad jeste malo veci izdatak ali sta ces... najbolje resenje.
[ WEXY @ 13.05.2012. 02:18 ] @
Verovatno moze ako ti internet zaista radi sa problemima.

Ja sam se tako otarasio ugovora sa SBB-om, net je pucao svakodnevno neka 2 - 3 meseca, nista nisu sredili i posle svakodnevnih poziva i razgovra i provera od strane tehnicara tako da sam jednog dana uzeo modem u ruke odneo u Kralja Petra i rekao da zelim da otkazem ugovor zbog navedenih problema i da mi ne pada na pamet da placam preostale racune i to je bilo to.
[ eskimoDFS @ 13.05.2012. 08:21 ] @
Tesko brate da ce da upali ta fora da odnesem modem, ovi iz telekoma su nevidjene barabe... Videcu i sa advokatom nesto..

[ calexx @ 13.05.2012. 09:05 ] @
Stvarno su barabe, ti rešio da raskineš ugovor koji si potpisao na dve godine jer si video lepši a oni neće da pristanu. Nema veze što si koristio beneficije zbog ugovora. Kao oni što su potpisali ugovor na dve godine a prve godine imaju IPTV po dinar. Čim je prošla prva godina, odmah traže raskid jer neće da plaćaju drugu godinu.
Ne preporučujem ti ni da pređeš na SBB jer i kod njih imaš obavezu od dve godine a deluje da ne umeš da poštuješ potpisano.

Samo pazi da te advokat ne košta više nego plaćanje ostatka ugovora.
[ eskimoDFS @ 13.05.2012. 09:32 ] @
Hmm, da internet radi lepo kao sto stoji u ugovoru ne bih ga nikad menjao. Vase subjektivno iskustvo sa telekomom adsl-om meni ne znaci nista. Toliko sam problema sa njima imao da cu i fixni da ugasim zajedno sa adsl-om. Nikad vise pakt sa djavolom, citaj drzavnom monopolistickom firmom.
[ Teratron @ 13.05.2012. 10:10 ] @
Dal je to zato sto ce i sbb da uskoro ima i fiksnu telefoniju
[ Horejšio @ 13.05.2012. 10:12 ] @
Zato je trebalo da uzmes ADSL na mesec dana ne potpisujuci ugovor, cisto da vidis da li ce ti raditi OK. Medjutim, cini mi se da si se polakomio na povoljnosti uz potpisan ugovor, pa ces sada morati da ispastas zbog toga... Ja sam do skoro imao ADSL kod Telekoma i bio sam prezadovoljan kvalitetom, ali sam ih napustio zbog cene jer je previsoka.
[ vkoja @ 13.05.2012. 10:21 ] @
Pa sta mislite kakvi smo mi ugovor potpisali kod mene u kraju tj kako su nas nasankali ovi iz telekoma. Posto centrala nije podrzavala adsl , kazu oni nama da bih dobili adsl moramo uzeti usb modem po 1 din. dok se ne osposobi centrala , znaci ko uzme modem imace adsl ko ne uzme nema. I tako uzmemo mi modem posle godinu dana dobijemo adsl ali bez ikakve promocije znaci puna cena i ugovor na dve godine. Mdjutim sada posle 6 meseci kada je bilo novo prosirenje , prikacili se novi korisnici koji imaju sve promocije , a mi koji smo namesteni placamo i dalje punu cenu , vidite kako su namazani ovi iz telekoma. Rekao sam sada ako ne bude povecanje brzine za ove dve godine dok traje ugovor , raskidam isti , ma da net radi super ali su preterali sa cenama i politikom poslovanja.
[ calexx @ 13.05.2012. 11:53 ] @
Ugovori i služe da obezbede dugoročne korisnike. Zato se dobro izvaga i posle toga potpiše. Ja sam trošio Sezam ADSL i sve je radilo, onda sam prešao na Telekom zbog 3 meseca dinar ali i wireless rutera ... poslednji put sam uzeo akciju 50% a sada čekam da vidim da li će da ponude nešto slično. Uz to trošim i SBB koji je manje-više bolji u svemu. Ne vraća mi se ADSL, imam u zgradi manjak parica pa ne bih da me prebace na PCM a usput uzmu ISDN. Ovako mi se čini sigurnije pa makar to plaćao kilo para mesečno.
[ Slobodan Milivojevic @ 13.05.2012. 13:46 ] @
calexx, Mozda mozes da potrazis naj jeftiniji paket kod bilo kog ADSL provajdera cisto da ti bude ADSL na liniji aktivan
[ eskimoDFS @ 13.05.2012. 14:12 ] @
Uzecu ovaj box3+ na 6 meseci, pa posle raskidam sve ugovore.. Naravno ako moze to da se izvede da ovaj adsl ugovor "prenesem" u box pretplatu i tako skratim trajanje ugovora.
[ calexx @ 13.05.2012. 19:44 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: calexx, Mozda mozes da potrazis naj jeftiniji paket kod bilo kog ADSL provajdera cisto da ti bude ADSL na liniji aktivan :)
Palo mi je na pamet da potražim onaj lajt ali je ukinut. Ostali ... razlika od 100-200 mi ne znači ako moram da jurim MIK i menjam ruter a dobijem nešto bledo. Najviše bi mi odgovaralo da opet bude akcija 50% i ostanem na Telekomu, makar i PTT opet dao sličan popust.
[ zivanicd @ 13.05.2012. 19:45 ] @
Uz BOX+ pakete dobijas VOIP telefonski broj a gubis postojeci. Pazi da se ne zakopas pri raskidu ugovora, tj da ne izgubis fiksni.

SBB za mesec dana pocinje da radi fiksnu telefoniju, tako da i tu neces mnogo da izgubis (osim sto ce da ti se promeni fiksni).
[ waikiki @ 13.05.2012. 21:10 ] @
Citat:
zivanicd: SBB za mesec dana pocinje da radi fiksnu telefoniju, tako da i tu neces mnogo da izgubis (osim sto ce da ti se promeni fiksni).

Zar ne moze da se prenese broj kao u mobilnoj mrezi!
[ eskimoDFS @ 13.05.2012. 21:57 ] @
Fixni ni ne koristim.. Samo placam pretplatu 600 dinara + 100 za iskljucenje nule..
[ calexx @ 13.05.2012. 22:32 ] @
Citat:
zivanicd: Uz BOX+ pakete dobijas VOIP telefonski broj a gubis postojeci. Pazi da se ne zakopas pri raskidu ugovora, tj da ne izgubis fiksni.
Odakle ovo? Koliko sam razumeo iz ponude, običan box paket uključuje postojeću fiksnu liniju u cenu dok box+ dodaje jednu IP liniju dok se za osnovnu fiksnu liniju pretplata plaća nezavisno od box paketa.
[ Slobodan Milivojevic @ 13.05.2012. 23:10 ] @
I ja sam ubeđen da je ovako kako calexx kaže.
[ Obavestenje @ 14.05.2012. 00:49 ] @
Prijavljuj im svaki dan da ti router nije ispravan i da nisi zadovoljan uslugom i zelis da raskines ugovor. Da vidimo kome ce pre da dosadi, njima da te slusaju svaki dan i menjaju router ili tebi da ih zoves posto druge opcije nema... ;-). Ako budu govorili da ti je router ispravan a ti i dalje zelis po svaku cenu da raskines ugovor mozes ubacivati ne kompitabilni firmware tvog router-a i onda ti stvarno router nece ni biti ispravan. Kad im budes odnosio router sa njim svakako nesto nece biti u redu i tako par puta kod istog sluzbenika i onda ce se i oni sloziti da sa tobom stvarno treba da raskinu ugovor.
[ mr. ako @ 14.05.2012. 01:39 ] @
Citat:
calexx: Odakle ovo? Koliko sam razumeo iz ponude, običan box paket uključuje postojeću fiksnu liniju u cenu dok box+ dodaje jednu IP liniju dok se za osnovnu fiksnu liniju pretplata plaća nezavisno od box paketa.

Da, i ja zanm za ovu info.


Citat:
waikiki: Zar ne moze da se prenese broj kao u mobilnoj mrezi!

U mobilnoj je trebalo vise od decenije da se MNP uvede, slavicemo ako to omoguce odmah na pocetku u fixnoj. :)

[ eskimoDFS @ 14.05.2012. 08:18 ] @
@obavestenje

Videcu, u najgorem slucaju i to.. Mada do sada sam 50 puta realno zvao, mislim da bi i bez toga mogli komotno da mi otkazu ugovor..
Nego sramota me jer mi rodjak radi tamo da ga blamiram :) Ali da stvarno imaju probleme na mojoj centrali ili dsl-amu imaju, ali toliko su strucni da ne kontaju to da nam svima u naselju iste probleme pravi...
[ markomix @ 14.05.2012. 10:32 ] @
Citat:
Prenos broja u fiksnoj telefoniji od 1. decembra 2012.
Tanjug | 24. 09. 2011. - 19:07h | Komentara: 8

Prenosivost broja u fiksnoj telefoniji biće moguća od 1. decembra 2012, pošto je Republička agencija za elektronske komunikacije (Ratel) nedavno usvojila pravilnik kojim se propisuju uslovi koje treba da ispune operatori i pretplatnici, izjavio je danas direktor Ratela Milan Janković.

Kako je rekao Janković, operatori koji za sada pružaju usluge fiksne telefonije, a to su pored Telekoma, Orion i Telenor, imaće dovoljno vremena da se pripreme za uvođenje ove usluge.


Janković je dodao da prenos broja neće biti moguć van geografskog pristupnog koda, tačnije korisnici neće moći da prenose broj van zone nekog pozivnog broja.





Prema odredbama Pravilnika, podnošenjem zahteva korisnik se, između ostalog, obavezuje da će izmiriti sve obaveze prema prethodnom operatoru, za šta ima najmanje osam dana. U suprotnom novi operator može da suspenduje pozive mesec danas, a potom i da isključi broj ukoliko nisu izmirena zaostala dugovanja.


Provera da li su ispunjeni uslovi za prenos broja ne može trajati duže od tri radna dana, a ukoliko je korisnik zahtevao i potpuno rasčlanjenje pristupa lokalnoj petlji, operatori su u obavezi da oba zahteva izvrše u roku od 30 dana.


Operatori moraju da obezbede prenos broja uz istovremeno pružanje usluga kada to zahtevaju nadležni državni organi, bolnice i druge ustanove, a prenos treba da bude izvršen u vreme najmanje poslovne aktivnosti pretplatnika.


Prenos broja može da se odbije, ukoliko je, između ostalog, zahtev podnelo neovlašćeno lice, ukoliko postoje neizmerena dugovanja pretplatnika, ukoliko je broj već u postupku prenosa ili je pretplatnik u novoj mreži manje od šest meseci.


U slučaju da zatraženi broj ne može da bude prenet, prvobitni operator će o
razlozima obavestiti centralnu bazu, operatora primaoca broja i pretplatnika u roku od tri radna dana od dana prijema zahteva.

Pretplatnik je u pogledu naknada za prenos broja, u obavezi da plati iznos ne veći od 165 dinara bez PDV novom operatoru, dok prethodni operator ne može da zahteva naknadu troškova.


Operator kod koga korisnik prelazi je dužan da plati naknadu u iznosu od 1.000 dinara bez PDV prethodnom operatoru, pošto broj bude prenet, dok naknada za raščlanjen pristup lokalnoj petlji iznosi 500 dinara.


Pozive prema prenetim brojevima operator ne može naplaćivati više od
poziva prema neprenetim brojevima u istoj telefonskoj mreži.


Matični operator broja ostaje zadužen za dodeljeni broj i kada se on prenese kod drugog, a za to plaća odgovarajuću naknadu koja je propisana opštim aktom Ratel.


Novi operator je dužan da matičnom operatoru plaća godišnju naknadu za svaki preneti broj, srazmerno broju dana u godini koliko se dugo preneti broj koristi.


Pretplatnik koji je zamenio operatora, ne može ponovo da traži prenos
istog broja u periodu kraćem od šest meseci, a takodje ne može da zahteva prenošenje dodatnih usluga koje je imao kod prethodnog operatora.
[ zexoni70 @ 14.05.2012. 13:32 ] @
Mislim da je prenosivost fixnog broja kod nas moguca na oko 20% centrala,a tu spadaju samo oni pretplatnici koji su vezani na SoftSwitch Class 5 (Beograd i okolina na Ericsson,a po Srbiji na HUAWEI)!Mozda i gresim,ali neka me neko ispravi ako nije tako?:-)
Pozz!
[ polke @ 16.05.2012. 14:48 ] @
Citat:
eskimoDFS: Fixni ni ne koristim.. Samo placam pretplatu 600 dinara + 100 za iskljucenje nule..


Zašto plaćaš isključenje nule ako fiksnu liniju ni ne koristiš?
[ eskimoDFS @ 16.05.2012. 14:57 ] @
Pa da odredjene osobe ne bi zvale na mobilni i jer imaju drugi nacin komunikacije, mislim pitanje ti je glupo al aj sad ..
[ Mile-Lile @ 16.05.2012. 19:38 ] @
Znam da je off topic ali samo nešto da prokomentarišem što se tiče prenošenja mobilnog broja iz jedne mreže u drugu...
Dakle, zbog neke akcije prebacim kevin broj iz MTS-a u Telenor i sada svaki put kada je zovem (prošlo je 3 meseca) ide prvo glasovna poruka: "Pozivate broj koji je prenet u Telenor mrežu...", pa tek onda zvoni, pa mojoj kevi treba nekoliko puta da zazvoni telefon da bi se javila... znači, poludim... Da sam znao, ugasio bih joj stari broj i uzeo novi u Telenoru... Ako tako odrade i sa fixnom telefonijom onda bolje da ništa ne rade...
[ fanfon @ 17.05.2012. 10:12 ] @
Mene zanima sta se desava kad se prenese broj u drugu mrezu, ali se posle nekog vremena(godinu dana) prenese na trecu mrezu. Da li ce poruka glasiti npr.: "Pozivate broj koji je iz MRS mreze prenet u Telenor mrezu, ali je posle toga prenet u VIP mrezu"
[ polke @ 17.05.2012. 12:21 ] @
Citat:
eskimoDFS: Pa da odredjene osobe ne bi zvale na mobilni i jer imaju drugi nacin komunikacije, mislim pitanje ti je glupo al aj sad ..


Ne, tvoja postavka je glupa, da ni ne koristiš fiksnu liniju a plaćaš dodatnu uslugu. Druge osobe nisi pomenuo u prethodnom postu.

U svakom slučaju, dobio si dovoljno kvalitetnih odgovora i mogućih načina da uradiš to što želiš, a sigurno možeš da uzmeš i SBB internet i telekomov adsl istovremeno.

Veza u ovom slučaju ti ne može pomoći ako nije na visokoj funkciji.
[ eskimoDFS @ 17.05.2012. 15:06 ] @
Cek jel treba da crtam familijarna dogardjanja ovde na it forumu? Telefon se koristio, zbog odredjene osobe ugasena 0, ta osoba pocela da radi i ima post paid, kao i svi ostali, fixni se slabo koristi, mnogo manje nego sto je i osnovni harac od 600 dinara. Adsl je kanta, stigao sbb, ugovor cu da preinacim u box 3 na 6 meseci, i posle toga arivederla senjorina, telekom i sve ostalo vezano za njih.
[ fanfon @ 18.05.2012. 08:20 ] @
Meni adsl radi kako treba. Nisam imao nikakvih vecih problema za prethodnih 5 godina. Posto imam alternativu u lokalnom provajderu koji ima katastrofalnu uslugu po pitanju kablovske i interneta, nisam imao previse izbora. Da sam u vecem gradu mozda bi razmislio o nekoj jeftinijoj varijanti, ali box paket mi sad sasvim odgovara.
[ vkoja @ 18.05.2012. 20:45 ] @
I kod mene radi fantasticno , prezadovoljan sam , jedina zamerka je cena usluge , koristim 4mb i placam 2122 din. mesecno jer me nisu kacile promocije zbog pisljivog usb modema koji sam uzeo pre dve godine. Sta znam ako mi ne povecaju brzinu na bar 6mb do isteka ugovora moracu da menjam provajdera , sta da radim treba mi brzi net , tako da za ove pare mogu uzeti i 16mb pa neka imam i 10mb ....isplati se... Stvarno je telekom malo stegnut za saradnju.
[ parga @ 17.06.2012. 10:40 ] @
Narode,
u slučaju prevremenog raskida ugovora sa telekomom ( IPTV i ADSL ) da li sam u obavezi da vratim opremu u originalnim kutijama ?
pozdrav,
[ calexx @ 17.06.2012. 12:48 ] @
Nisam siguran da su kutije toliko bitne pošto su generičke ;) Telekomove ali oprema uvek mora da se vrati.