[ nem @ 13.05.2012. 16:34 ] @
Pozdrav,

Gledajući teme na forumu video sam da postoje već slične teme ali ipak nisam uspeo da rešim problem.
Imam jedan 'konfiguracioni' fajl konfiguracija.php koji sadrži sledeće:

Code:

$SETTINGS["hostname"]='localhost';
$SETTINGS["mysql_user"]='root';
$SETTINGS["mysql_pass"]='root';
$SETTINGS["mysql_database"]='baza';
$SETTINGS["data_table"]='tabela1';

if (!isset($install) or $install != 'root') {
    $connection = mysql_connect($SETTINGS["hostname"], $SETTINGS["mysql_user"], $SETTINGS["mysql_pass"]) or die ('Unable to connect to MySQL server.<br ><br >Please make sure your MySQL login details are correct.');
    $db = mysql_select_db($SETTINGS["mysql_database"], $connection) or die ('request "Unable to select database."');
};
?>


U bazi podataka pored ove 'tabela1' imam još oko 100 tabela (sve tabele imaju iste kolone). Zanima me kako da definišem u ovom konfiguracionom fajlu da koristi sve tabele.?
Na primer u formi za pretraživanje upišem neko ime i treba da se pretraže sve tabele. Probao sam sa zarezom, sa and, or, ali ne ide...
[ nkrgovic @ 13.05.2012. 20:19 ] @
Ako je to PHP aplikacija koja rsadi search kako SELECT * FROM $data table WHERE POLJE1 LIKE '%uneti_string%'; ti nece da moze. BTW, zasto ne spojis te tabele u jednu veliku?
[ Tyler Durden @ 13.05.2012. 21:05 ] @
Ovo mirise na los dizajn.
Ili neku arhivu podataka.
[ nem @ 13.05.2012. 21:20 ] @
Ne znam da li je loš dizajn... takav je kakav je. A i jeste arhiva podataka. Meni odgovara da imam više tabela nego jednu veliku. Probao sam nešto sa UNION, ali treba mi ako je moguće da se u tom konfiguracija.php napravi da se povežu te tabele da bude kao jedna velika pa da se samo pozivam na to kao npr. ovde
Code:
$sql = "SELECT * FROM ".$SETTINGS["data_table"]." GROUP BY city ORDER BY city";
[ bogdan.kecman @ 14.05.2012. 07:12 ] @
Odgovor na pitanje imas ovde:
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/merge-storage-engine.html

doduse nema nikakve veze sa konfiguracionim fajlom u php-u
[ mladen15 @ 17.05.2012. 16:24 ] @

Code:

$SETTINGS["data_table"]=array('tabela1',tabela2,tabela3.....);

function trazi($string)
{
global $data_table;

foreach($data_table as $table)
{
   $sql = "SELECT * FROM ".$table." WHere kolona = {$string}";
}

}


Nije najsrecnije, al moze da posluzi?