[ zeljko.m @ 14.05.2012. 23:01 ] @
Postovani,

Koristim ADSL Internet. Posedujem ADSL modem preko koga 30 racunara izlazi na 'net.
Neophodno mi je da zabranim svim racunarima da pristupaju odredjenim Web stranama kao sto su: www.facebook.com , www.youtube.com ,...
Da li je moguce to i kako realizovati pomocu nekog TP-Link rutera (Na primep: TL-WR340G) ili nekog drugog?!

Unapred zahvaljujem!
[ bakara @ 14.05.2012. 23:19 ] @
Ti osnovni bazni modeli tp linka to ne mogu, mislim da tenda ima te opcije u osnovnim modelima.
[ bachi @ 15.05.2012. 07:14 ] @
Imaju i noviji tp-link modeli (sa novijim firmware softverom), pod Access Control, pa Target, pa se pod mode stavi Domain name i kucaju sajtovi za zabranu.

TL-WR340G mislim da ima...

http://www.tp-link.com/en/support/emulators/

Evo ti simulatori tp-link rutera, pa vidi i sam.
[ mld @ 15.05.2012. 07:48 ] @
TL-WR340G

Security->Domain Filtering i dodaj šta ti treba.
[ zeljko.m @ 15.05.2012. 09:45 ] @
Hvala puno na odgovorima, znacili su puno! :)
[ RiciSambora @ 15.05.2012. 11:16 ] @
Ali prvo provjeri ima li tu mogucnost tvoj ADSL modem, da ne kupujes router samo zbog toga. Sjecam se da sam u nekim telekomovim nailazio na tu opciju.
[ mr. ako @ 15.05.2012. 13:49 ] @
Ukoliko ti ruter ne podrzava tako nesto, uvek mozes u hosts file svakog racunara da stavis "127.0.0.1 facebook.com". :)

[ cerveni @ 15.05.2012. 16:17 ] @
Imas i opciju sa OpenDNS-om, kreiras nalog na njihovom sajtu skines opendns-updater koji instaliras na racunar kako bi updejtovao tvoju trenutnu IP adresu

Na sajtu odaberes koje grupe nezeljenih sajtova hoces da ukljucis u zabranu pristupa, a mozes uvek da dodas i jos po neku adresu sa rs domena posto se ove ostale osvezavaju od njihove strane.

Na ADSL-u treba samo da ukljucis da ti DNS serveri nisu od provajdera vec su opendns serveri.

Ja koristim ovo za zabranu pristupa nekim sajtovima svom detetu.

Na svom racunaru mozes da postavis da ti je dns server google public dns 8.8.8.8 ili da instaliras ISC Bind dns za Windows ali on iziskuje malo vise znanja o DNS-u