[ mrcooler88 @ 14.05.2012. 23:21 ] @
Kupio sam skoro polovan hard, Seagate 250 gb, SATA II, ubacim prepozna ga, krenem da dizem sistem, tacnije, da ga Win 7 formatira, izbaci gresku, krenem sve nanovo, digne sistem bez problema, ali sistem ponekad radi usporeno. I tako sve do jutros kad je pri paljenu izbacio gresku da neki fajl fali. Probam da dignem Win XP, dodjem do formatiranja stavim na ono sporije napuni se do stotke, izbaci gresku, vratim nazad uradim brzo formatiranje uradi sve bez problema. Krenem da upalim komp izbaci opet gresku o nekom fajlu koji nedostaje.... Vratim stari hard da vidim imal ovog u My Computer-u,... tu je radi, normalno, kao data storage, ali hocu da se rijesim ovog starog krsa i da ovog skoro kupljenog koristim kako jedinog Interesuje me da li je to njega, da ga vracam, ili ne valja SATA kabl, jer sam cuo da ti kablovi inace prave zbrku...
Cisto da napomenem da mi je DVD na IDE kablu, ako to ista znaci
[ gilopile @ 14.05.2012. 23:29 ] @
Ne mirise na dobro. Prvo pogledaj sta je njegov S.M.A.R.T. zabelezio. Skini HDtune i postavi nam sliku `health`.
[ Miroslav Cvejić @ 14.05.2012. 23:40 ] @
Vrati ti to i u buduće kupuj samo nove stvari sa garancijom.
[ RiciSambora @ 15.05.2012. 11:00 ] @
I pored svega gore savjetovanog, vazno je da naveedes koje greske ti izbacuje...
[ mrcooler88 @ 15.05.2012. 21:06 ] @
Digao sam sad normalno XP, odradio sporo formatiranje da obrise sve sa njega. A i evo slike sto je neko trazio. Takodje krenuo sam da ga provjerim u Hirens Boot-u, pisti na sve strane, izbacuje neke ECC greske


[Ovu poruku je menjao mrcooler88 dana 15.05.2012. u 22:49 GMT+1]