[ kidloco @ 15.05.2012. 22:44 ] @
prije svega pozz svim clanovima na forumu.. imam par pitanja vezano za rad sa Canon XM2 kamerom pa da krenem redom.

1. kako prebacujete snimak sa kamere konkretno u kom formatu dv ili mpeg2 pošto ja radim sa pinacle hd15 programom izaberem opciju mpeg2 i krenem sa capture-om.
ovo me posebno interesuje jer je dv format veliki i namontiram jednu svadbu npr 1h30min i dobijem oko 20 gb materijala sa extra kvalitetom kako do iste ili približne kvalitete a da stane sat i pol na 4,7 gb ili jedan standardni dvd, pošto i nisam baš zadovoljan sa mpeg2 koji kad pretvorim u dvd i nedaje tako dobru sliku kao dv snimak..

znaci zanima me kako vi uvozite snimljeni materijal dv ili mpeg2 i kako do maximalne kvalitite na konačnom proizvodu a to je dvd od 4,7 gb sa nekih 1h30min na njemu..

unaprije zahvalan svima na odgovorima...
[ kimborad @ 16.05.2012. 09:00 ] @
Probao sam i dv i mpeg,po meni je mpeg malo nesigurniji sto zna da zakoci prilikom ubacivanja,ispravite me ako gresim.....Kvalitet je isti a ako vec koristis pinnacle sto eksportujes materijal,sto nerezes direktno na dvd?Na obicen dvd stavljaj uvek do sat i po jer je tu kvalitet do 100 posto,sve preko toga ili novi disk ili dual dvd.
[ kidloco @ 16.05.2012. 13:30 ] @
ja koristim pinnacle za uvoz tj capture a onda u istom i radm montažu gdje na kraju izaberem opciju da se napravi dvd fajl ili (video ts) na dard disk pa ga onda narezujem na dvd preko nero
i još nešto u opcijama na zavrsnici izaberem automatic quality i nikad nisam uspio da materijal od sat i pol dobijem 100% kvalitet uvjek je to oko 73% tek možda 1h materijala mi je 100% kvalitete

@kimboard kada si spomenuo direktno narezivanje na dvd jesi li mislio na to da u finišu izaberem opciju da direktno narezujem na dvd a ne na hard disk ili ????
[ kimborad @ 17.05.2012. 08:17 ] @
Ja sam pinnacle korisio za neku jednostsvniju montazu,eksport na dvd a u opcijama nepodesim video folder vec stavim rezanje dvd i pravljenja imidza u isto vreme.
[ deks007 @ 18.05.2012. 15:06 ] @
Pa za pocetak ne bi bilo lose da malo krenes sa pretragom po forumu i procitas neke stvari vezano za prebacivanje materijala . Samo mi nije jasno gde si ti procitao i ko te uputio da prebacujes snimak u mpeg-2 formatu . Pozdrav !
[ kidloco @ 19.05.2012. 17:58 ] @
ajde molim te odgovori mi zašto dv a ne mpeg2 ili obrnuto u čemu je razlika itd...
[ Backy @ 19.05.2012. 21:34 ] @
dv prebacuje snimak kakav je na traci, mpeg2 je kompresija... ako budeš hteo dalje da obrađuješ mpeg2 materijal, naićićeš na razne probleme u vidu neverovatnog šuma, raznoraznih artefakata, kockica i generalno pikselizacije, nemoguće kolor korekcije, nemogućih rezova pa čak i same brzine u radu na iole slabijim konfiguracijama... kompatibilost sa softverom pada u drugi plan ;)
[ kidloco @ 20.05.2012. 14:13 ] @
mnogo hvala na konkretnom odgovoru...
[ deks007 @ 20.05.2012. 16:24 ] @
Pa konkretann odgovor ti je bio i prvo malo pretrage , jer ovo je materija koja je vec betonirana na ovom forumu . Pozdrav !