[ Slobodan Milivojevic @ 16.05.2012. 19:33 ] @
Da li je još neko primetio da sada Cell info na mt:s GSM mreži sada uglavnom sadrži samo velika slova?

Takođe, sada ne primetih GPRS bazne stanice kojih je ranije bilo bar pola, a i sam EDGE sada mnogo bolje radi, u 8 sati uveče izvlači 200kbps što je bilo u domenu naučne fantastike ranije. Idalje je latency vrlo vrlo loš, ako poredimo sa Telenorom, ali funkcioniše ipak mnogo bolje nego pre samo nedelju dana.

Ovo sam primetio i u Pirotu i u Nišu. A prvo što mi je upalo u oči je cell info na nokia telefonu pošto na Androidu i ajfonu, to i ne postoji, da piše PIROT odnosno NIŠ, umesto Pirot ili Niš. A onda sam primetio, pošto nekad držim telefon u GSM modu kad sam na lokacijama gde se često menja GSM - 3G da bi mi baterija makar malo duže trajala, da više ne vidim G oznaku, već samo E.

Moraću još detaljnije da proverim ovo, ali tako deluje, tek pre par sati mi je palo na pamet da to može da bude povezano, pa sam samo na svojoj lokaciji prebacio Telefone u GSM mod i još nisam uspeo da nađem ćeliju (moj telefon ovde vidi 8 GSM ćelija) menjao sam zaključavao kanale, i nisam našao ni jednu BS koja ima cell info sa malim slovima i koja nema EDGE.

Evo Screenshota sa Nokia telefona, jer se na njemu sve vidi:


A evo i rezultata sa Androida i speedtest aplikacije:


Svež rezultat:


[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 16.05.2012. u 20:54 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 17.05.2012. 21:54 ] @
Ipak je ping mnogo manji nego sto pokazuje Android Speedtest aplikacija:

EDGE:


HSPA:


Zbog poredjenja, Telenor EDGE:


[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 17.05.2012. u 23:08 GMT+1]