[ Syberbob @ 18.05.2012. 19:09 ] @
Prilikom manje intervencije na gore navedenom telefonu pokidao sam flet kablic koji vodi od glavne ploce do digitizera. To mi ne bi predstavljalo nikakav problem da prilikom toga sa ploce nije odvaljen konektor za isti. Uspeo sam da utvrdim koje su ose na digitizeru x a koje y, ali ne znam koja je 1 a koja 2. Uspeo sam da pronadjem nesto podataka na netu, ali mi ne pomazu mnogo. Pokusavao sam da lemim na ove tacke

http://2.bp.blogspot.com/_8JZh...touchscreen+connector+ways.jpg

obelezene na slici sa x i y, ali nema nikakvog efekta. Jedinu reakciju koju uspevam da dobijem jeste kad spojim Y2, X1 i masu. Onda telefon reaguje kao da stiskam donji desni ugao ekrana. Jos veci problem je sto je X1 vod otpao od konstantnog prelemljivanja. Ispitao sam voltaze oko kontrolera za touch i normalno daje 1.7 volti. Voltaza izmedju Y2 i X1(dok nije otpao) bila je isto 1.7 volti dok je izmedju druga dva bila i i dalje je nula. Ja se izvinjavam ako je post konfuzan, ali stvarno imam bitnih podataka i brojeva u telefonu, a i za sam sam se telefon vezao pa bih molio za pomoc

Hvala u napred!