[ KorgTheBest @ 20.05.2012. 12:19 ] @
Ploca: MSI K9N Neo
Procesor: AMD Athlon Le-1640 2.6GHz
RAM: 1GB 800Mhz
Grafika: Asus Nvidia GeForce 210
[ gilopile @ 20.05.2012. 13:49 ] @
Za koliko novaca to kupujes/prodajes?

Sve je relativno ok, ali ipak preslaba konfiguracija za malo ozbiljniji rad. Samo bih zaobisao tu plocu, jer se chipset nenormalno grije i imao sam ih milion na servisu upravo zbog crkavanja istog. Obavezno postaviti kuler dok ne bude prekasno.
[ KorgTheBest @ 20.05.2012. 14:04 ] @
ovo je moja trenutna konfiguracija, imao sam plocu foxconn 662mx ali je izgorela, ovu sam uzeo u zamenu za onu.
[ gilopile @ 20.05.2012. 14:28 ] @
Ok, onda bih te posavetovao da postavis neki FAN da duva u southbridge, kako bi joj produzio zivot.

[ KorgTheBest @ 20.05.2012. 14:44 ] @
To je sto se tice ploce, a grafika i procesor?
[ gilopile @ 20.05.2012. 14:55 ] @
Hm, sto se procesora tice, sasvim ok procesor kad se uzme da je single core u pitanju. Grafika je dosta slaba i nije namenjena za igranje, vec za neki HTPC. Ok ofice, surf, fim, mjuza... masina i to je to.:)
[ Binary Mind @ 20.05.2012. 15:29 ] @
Ploca spada u ozloglasenu MSI K9N Neo seriju kojima je masovno otkazivao chipset. Secam se gomila tih ploca koje su stajale cekajuci da se posalju dobavljacu na reklamaciju dok sam radio u jednom vecem servisu. Takodje se secam gomile ploca koje su se vracale iz dobavljacevog servisa, navodno nove (vidno reparirane jer se video visak fluksa u predelu chipset hladnjaka.) a nisu radile. gilopile te je dobro posavetovao da stavis neki ventilator na hladnjak od chipseta, mada licno ne bih izeo tu plocu da mi je neko da za dzabe.
[ PaStvarno @ 21.05.2012. 06:45 ] @
Citat:
Binary Mind: Ploca spada u ozloglasenu MSI K9N Neo seriju kojima je masovno otkazivao chipset. Secam se gomila tih ploca koje su stajale cekajuci da se posalju dobavljacu na reklamaciju dok sam radio u jednom vecem servisu. Takodje se secam gomile ploca koje su se vracale iz dobavljacevog servisa, navodno nove (vidno reparirane jer se video visak fluksa u predelu chipset hladnjaka.) a nisu radile. gilopile te je dobro posavetovao da stavis neki ventilator na hladnjak od chipseta, mada licno ne bih izeo tu plocu da mi je neko da za dzabe.


+1

imam jednu u špajzu
za razliku od binary mind ja bi ploču uzeo kad bi mi je davali za džabe
treba mi neka ploču za testiranje procesora, a da mi ne bude žao ako je neispravan procesor spali za to mi služi ova iz špajza (dobio sam je za Dž)

a hladnjak na bridgu... hm ... ventilator neće pomoći nimalo kada krenu problemi
ne na toj ploči (ingeniozan hladnjak na bridgu je remek delo MSI inžinjera - ne ponovilo se)
[ KorgTheBest @ 27.05.2012. 02:21 ] @
Moja ploca je K9N neo V3. E sad, koja je razlika izmedju v2 i v3?
[ Binary Mind @ 27.05.2012. 20:13 ] @
U chipsetu, ali su sve 3 verzije K9N Neo ploca podjednako lose odradjenje i cesto su problemi sa tim plocama bili vezani za pregrevanje chipseta... K9N Neo ima nForce 550 chipset, K9N Neo V2 ima nForce 520 chipset a K9N Neo V3 ima nForce 560 chipset. Ubedljivo najgore resen chipset hladnjak je imala K9N Neo (ni V2 ni V3 verzija), dok su kod V2 i V3 verzija tih ploca stavljani nesto bolji hladnjaci, ali sve jedno, cestih problema vezanih za chipset je bilo i pored toga...
[ bleach4 @ 19.06.2012. 00:30 ] @
Ako mene pitas ...taj Comp ne sluzi vise za neke ozbiljnie stvari i stavio bih ga po strani. Stekaj pa nabavi novu masinu ...ubilo je tu konfiguraciju vreme!
[ KorgTheBest @ 28.06.2012. 18:02 ] @
Znam da je stara konfiguracija, da li bi vredelo kada bih ubacio RAM od 4 GB. Da li se isplati?
[ Miroslav Cvejić @ 28.06.2012. 18:15 ] @
Ako već imaš taj RAM onda da, ako treba da ga platiš to je već diskutabilno isplativa investicija.

Jer ako sad treba da daš par desetina evra na RAM a ploča trsne za dve nedelje... :(
[ KorgTheBest @ 29.06.2012. 01:18 ] @
planiram da dokupim RAM. Ne treba mi zbog jakih igara, vec da bi mi win 7 radio normalno. 1 GB je za danasnje vreme malo.