[ unisoft @ 29.05.2012. 13:45 ] @
Ja sam osoba koja ne zna ni jedu rec Nemackog jezika, a zelim da ga naucim. Imam rok od 1.5 do 2 godine da savladam nemacki jezik za potrebe daljeg usavrsavanja moje struke (planiram da upisem master u Nemackoj)... bitno je da ja imam zelju, i volju za to...

Koju skolu mi preporucujete za ucenje Nemackog jezika, koje su cene kurseva, i ispalti li se pohadjati te kurseve, ili je ipak bolje sesti, i sam uciti uz neke video/audio zapise, knjige, web sajtove??? Ako znate za neku skolu ostavite mi naziv, adresu i kontakt.tel ukoliko znate...

U obzir dolaze samo skole iz Novog Sada. Koliko je zaista tezak Nemacki jezik za pocetnike?
[ Nikolas_bg @ 31.05.2012. 19:29 ] @
To samostalno ucenje odma batali, jezik se ne moze nauciti tako.
Preporucujem ti da nadjes privatnog profesora/profesorku i krenes polako po nekom od udzbenika. Skole zaobidji,pogotovo ako zelis da naucis za tako kratko vreme.Njima je ipak cilj da se zadrzis tamo malo duze.
E sad, da li je tezak, na to je tesko odgovoriti jer zavisi od mnostva faktora(kakva je tvoja skolonost ka "upijanju"stranih jezika, koliko ti se jezik koji ucis svidja, koji strani jezik vec znas,itd itd)
Rece da zelis da nastavis studije u nemackoj.U tom slucaju ces morati da dostignes nivo C1, sto ipak predstavlja malo veci poduhvat, pogotovo za to vreme.