[ aaaca @ 31.05.2012. 23:48 ] @
Kako kopirati fajl na umreženi računar sa mog računara ali bez logovanja u njega pomoću Remote Desktop-a?

Napominjem da uopšte nema šerovanih fajlova i foldera. Ako mogu da se ulogujem na računar koristeći Remote Desktop i onda kopiram fajl, logično je da uz isti username i password mogu slično da uradim i bez logovanja. Kako?

Probao sam koristeći program PsExec ali uopšte ne funkcioniše. Verovatno zato što ništa nije šerovano. Međutim, namerno ništa nisam šerovao i tako treba i da ostane. Inače, Remote Desktop funkcioniše korektno, ali je problem što prekidam korisnika u radu kada se ja logujem.
[ Ned123 @ 01.06.2012. 05:32 ] @
Ti nisi ništa share-ovao, ali jeste windows :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Administrative_share
[ aaaca @ 01.06.2012. 13:30 ] @
Citat:
Ned123: Ti nisi ništa share-ovao, ali jeste windows :)

U ovom slučaju to nije bitno. Pitanje je kako da nešto prekopiram (pošaljem) klijentu koristeći pristupne parametre Remote Desktopa-a (administratorski nalog) ali BEZ logovanja u taj udaljeni računar - da ne bih prekidao klijenta?
[ maksvel @ 01.06.2012. 13:46 ] @
Fora je što Windows u desktop-varijantama dozvoljava jednog korisnika istovremeno.
Morao bi da ukineš to ograničenje, te da se loguješ konkurentno - to naravno krši licencu.

Google: "remote desktop concurrent sessions"
[ aaaca @ 01.06.2012. 14:13 ] @
Citat:
maksvel: Fora je što Windows u desktop-varijantama dozvoljava jednog korisnika istovremeno.
Morao bi da ukineš to ograničenje, te da se loguješ konkurentno - to naravno krši licencu.

Neću da se logujem. Treba mi nešto tipa:
copy \\ip_adresa -u administrator -p lozinka fajl.tip odrediste
[ Ned123 @ 01.06.2012. 16:05 ] @
Ti nisi pročitao šta piše na onom linku zar ne :)
[ aaaca @ 01.06.2012. 21:17 ] @
Citat:
Ned123: Ti nisi pročitao šta piše na onom linku zar ne :)

Ni ti nisi baš pažljivo pročitao moje pitanje.
[ X Files @ 01.06.2012. 21:38 ] @
Ako koristiš Total Commander, probaj ovako (unosi se Username i Password), ali to nije klasicno logovanje, vec kako li se to zove, valjda Autentifikacija, i ne prekida se korisnik u svom radu:
1. Pronadji korisnika na mrezi (Network Neighborhood)
2. TC > Net > Show Admin Shares
3. Odaberi C$ ili D$ ili...
4. Unesi username i password
5. Kopiraj normalno, kao da su tvoji diskovi

Ako se ne varam i XCOPY bi trebalo da može da izvrši kopiranje, ali ovo nije sigurno.

A definitivno se mogu naći i pomoćni alati koji ti ovo mogu omogućiti. Štaviše, ako su operacije koje radiš tipske, može se napraviti i namenski softvare za to.
[ goranvuc @ 02.06.2012. 07:24 ] @
Citat:
Ako mogu da se ulogujem na računar koristeći Remote Desktop i onda kopiram fajl, logično je da uz isti username i password mogu slično da uradim i bez logovanja. Kako?


Mozda je logicno, ali ne mozes kopirati fajl koristeci RD protokol, a da ne kreiras RD sesiju, tj. da se ne logujes. Trazi neki drugi pristup problemu ...
[ Jbyn4e @ 02.06.2012. 08:54 ] @
I ostaje ti kao neki drugi nacin instaliranje nekog od specijalizovanih servera za prebacivanje fajlova (ftp, sftp, webdav...) pa da to koristis umesto rds-a.
[ aaaca @ 02.06.2012. 13:33 ] @
Citat:
goranvuc: Mozda je logicno, ali ne mozes kopirati fajl koristeci RD protokol, a da ne kreiras RD sesiju, tj. da se ne logujes. Trazi neki drugi pristup problemu ...

Hvala na informaciji. Da se više ne mučim.

Citat:
X Files: Ako koristiš Total Commander, probaj ovako (unosi se Username i Password), ali to nije klasicno logovanje, vec kako li se to zove, valjda Autentifikacija, i ne prekida se korisnik u svom radu:
........


Ovo sa Total Commander-om je prilično dobro ali ne funkcioniše uvek. Kod nekih klijenata mi dozvoljava normalan unos User Name-a i Password-a, ali kod nekih ne mogu da unesem Username. Polje je sivo sa automatski ispisanim tekstom: ime_računara\Guest. I tu je kraj. Ništa mi ne znači da se ulogujem kao Guest.

Softver koji sam spomenuo http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897553 je izgleda odličan ali kod mene neće da pristupi ni jednom računaru u mreži. Čak ni primeri koje oni navode ne funkcionišu.
[ borkowski @ 02.06.2012. 19:52 ] @
a šta fali Start -> Run -> \\<adresa mašine>\c$, uneseš administratorske kredencijale i kopiraš? tako nikoga ne prekidaš u radu jer ne ideš preko rdp-a nego direktno preko CIFSa pristupaš disku na korisničkoj mašini..
[ citizenx @ 02.06.2012. 20:35 ] @
Nisi napisao da li ste u istom subnetu. Ako jeste, onda je lako. Otvori Windows Explorer sa WIN+E shortcutom, idi na mrezu, i dvoklik na njegov racunar. Kad ti zatrazi user i pass kucaj isti onaj user i pass sa kojim se on loguje na sistem. Kad to uradis odredi particiju na koju ces da kopiras. Sintaksa u address bar-u treba da bude nesto nalik ovome:

\\192.168.1.44\D$ i trebao bi da imas pristup kompletnoj D particiji, i samo copy paste fajl koji zelis.

pozzz
[ someone_bl @ 02.06.2012. 21:00 ] @
Ja bi da kopiram, ali da ne koristim nijedan poznati i predvidjeni nacin kopiranja :)

Ili koristi skriveni odnosno admin share, ili digni FTP server ili koristi RDP... :)
[ rajco @ 02.06.2012. 22:53 ] @
Citat:
citizenx: Nisi napisao da li ste u istom subnetu. Ako jeste, onda je lako.

Kakve veze ima da li je na istom subnetu? Njemu nije bitno da li ide preko sviča ili preko rutera. Inače koliko sam video aaaca nije odgovorio što mu ne vrši posao admin share.
[ aaaca @ 02.06.2012. 23:08 ] @
Citat:
borkowski: a šta fali Start -> Run -> \\<adresa mašine>\c$, uneseš administratorske kredencijale i kopiraš? tako nikoga ne prekidaš u radu jer ne ideš preko rdp-a nego direktno preko CIFSa pristupaš disku na korisničkoj mašini..

Ovo ću da isprobam što pre, ali liči mi na ono sa Total Commander-om.

Citat:
citizenx: Nisi napisao da li ste u istom subnetu. Ako jeste, onda je lako. Otvori Windows Explorer sa WIN+E shortcutom, idi na mrezu, i dvoklik na njegov racunar. Kad ti zatrazi user i pass kucaj isti onaj user i pass sa kojim se on loguje na sistem. Kad to uradis odredi particiju na koju ces da kopiras. Sintaksa u address bar-u treba da bude nesto nalik ovome:
\\192.168.1.44\D$ i trebao bi da imas pristup kompletnoj D particiji, i samo copy paste fajl koji zelis.

Da nisam na istom subnetu ne bih mogao klijentima da pristupim ni preko Remote Desktop-a. I ovo sa Explorer-om je kao i prethodno - liči na predlog sa Total Commander-om. Sutra isprobavam.

Citat:
someone_bl: Ja bi da kopiram, ali da ne koristim nijedan poznati i predvidjeni nacin kopiranja :)
Ili koristi skriveni odnosno admin share, ili digni FTP server ili koristi RDP... :)

Pretpostavljam da je tvoj predlog da uzmem fleš memoriju - što je sigurno sigurno je. Lepo se šetam od računara do računara i kopiram. Vidiš da ljudi prave razne alate, kao što je navedeni Psexec, ne bi li sebi olakšali život.

Citat:
rajco: Kakve veze ima da li je na istom subnetu? Njemu nije bitno da li ide preko sviča ili preko rutera. Inače koliko sam video aaaca nije odgovorio što mu ne vrši posao admin share.

Odlično bi vršio posao kada bi radio onako kako treba. Nekada mi dozvoljava unos proizvoljnog username-a i password-a, a kod nekih klijenata onemogućen je unos Username-a. Tada bude fiksirano: ime_računara\Guest i tu je kraj.
[ igor.vitorac @ 02.06.2012. 23:27 ] @
Citat:
aaaca: Ovo ću da isprobam što pre, ali liči mi na ono sa Total Commander-om.


To i jeste isti nacin pristupa.

Citat:
aaaca: Da nisam na istom subnetu ne bih mogao klijentima da pristupim ni preko Remote Desktop-a. I ovo sa Explorer-om je kao i prethodno - liči na predlog sa Total Commander-om. Sutra isprobavam.


Da li si na istom subnetu ili ne, to nema nikakve veze sa Remote Desktop pristupom. Moze jedino da imas problem ako izmedju 2 racunara imas firewall koji blokira takav saobracaj.

Citat:
aaaca: Pretpostavljam da je tvoj predlog da uzmem fleš memoriju - što je sigurno sigurno je. Lepo se šetam od računara do računara i kopiram. Vidiš da ljudi prave razne alate, kao što je navedeni Psexec, ne bi li sebi olakšali život.


Nadam se da nisi procitao sta ti je covek predlozio. Na osnovu tvog odgovora bi rekao da si razumeo da je FTP = Flash memory.


Citat:
aaaca:Odlično bi vršio posao kada bi radio onako kako treba. Nekada mi dozvoljava unos proizvoljnog username-a i password-a, a kod nekih klijenata onemogućen je unos Username-a. Tada bude fiksirano: ime_računara\Guest i tu je kraj.


Iskljuci simple file sharing na destination racunaru pa neces imati pomenuti problem.
[ technotize @ 03.06.2012. 00:39 ] @
Citat:
aaaca: Da nisam na istom subnetu ne bih mogao klijentima da pristupim ni preko Remote Desktop-a.

da, ako može malo objašnjenja oko ovoga. imaš neki ruter/firewall koji brani da se van tog subneta pridje Remote Desktop-om ili misliš da RDP (uopšte, kao protokol) radi samo u LAN-u? poz
[ citizenx @ 03.06.2012. 11:04 ] @
Citat:
rajco: Kakve veze ima da li je na istom subnetu? Njemu nije bitno da li ide preko sviča ili preko rutera. Inače koliko sam video aaaca nije odgovorio što mu ne vrši posao admin share.


Pa recimo da ima itekako veze, jer ako nisu u istom subnetu, nece moci ni da vidi racunar u svojoj mrezi. Zato i sluze subneti, da bi se razgranicio broadcast. Zato sam ga i pitao da li je na istom, da bi mogao da mu predlozim nacin na koji ja to resavam svakodnevno.

@aaaca
Itekako moze da se pristupa preko Remote Desktopa iako si na drugom subnetu.
http://windows.microsoft.com/e...from-outside-your-home-network

@aaaca
Kod tih radnih stanica kod kojih nemas mogucnost unosa usera i password-a, pokusaj da share-ujes neki folder na njihovom racunaru

[ aaaca @ 03.06.2012. 12:55 ] @
Citat:
igor.vitorac: Nadam se da nisi procitao sta ti je covek predlozio. Na osnovu tvog odgovora bi rekao da si razumeo da je FTP = Flash memory.

Baš sam lepo pročitao i to je bio moj odgovor na njegov komentar: "Ja bi da kopiram, ali da ne koristim nijedan poznati i predvidjeni nacin kopiranja :) "
[ aaaca @ 03.06.2012. 13:03 ] @
Citat:
igor.vitorac: To i jeste isti nacin pristupa.

Što jes, jes. Isto je "Start -> Run -> \\<adresa mašine>\c$" kao i varijanta sa Windows Explorer-om. Najkomotnije je sa Total Commander-om s tim što je brže ako se ide u Net -> Network Connections... -> i direktno se upiše adresa računara.


[ aaaca @ 03.06.2012. 13:12 ] @
Citat:
citizenx:
@aaaca
Itekako moze da se pristupa preko Remote Desktopa iako si na drugom subnetu.
http://windows.microsoft.com/e...from-outside-your-home-network

@aaaca
Kod tih radnih stanica kod kojih nemas mogucnost unosa usera i password-a, pokusaj da share-ujes neki folder na njihovom racunaru


Može preko RD-a do drugog subneta ali ako imaš ruter. Ako si u istoj fizičkoj mreži sa različitim subnetovima - jok.

Šerovanje foldera moram da izbegavam zbog virusa.
[ goranvuc @ 03.06.2012. 16:41 ] @
Puno price, a nismo culi zasto mu treba to sto mu treba. Ako vec pogadjamo sta bi mu odgovaralo, jedno od resenja bi bilo i LogMeIn Hamachi VPN na oba racunara, pa bi kopiranje bilo "izolovano", a takodje ne bi bio potreban nikakav login. To ti je resenje 1-2-3-gotovo.
[ rajco @ 03.06.2012. 16:48 ] @
Citat:
citizenx: Pa recimo da ima itekako veze, jer ako nisu u istom subnetu, nece moci ni da vidi racunar u svojoj mrezi. Zato i sluze subneti, da bi se razgranicio broadcast. Zato sam ga i pitao da li je na istom, da bi mogao da mu predlozim nacin na koji ja to resavam svakodnevno.

Otkud ti znaš da nisu ta dva subneta rutirana? Zato sam ti i rekao da u ovom slučaju nema veze da li ide preko sviča ili preko rutera jer on nema problem sa vidljivošću računara ali očigledno ne razumeš. Ti misliš da se računari vide samo ako su na istom subnetu :)
[ borkowski @ 03.06.2012. 20:32 ] @
čovek je mislio na network neighbourhood / my network places...
[ citizenx @ 03.06.2012. 23:06 ] @
Citat:
rajco: Otkud ti znaš da nisu ta dva subneta rutirana? Zato sam ti i rekao da u ovom slučaju nema veze da li ide preko sviča ili preko rutera jer on nema problem sa vidljivošću računara ali očigledno ne razumeš. Ti misliš da se računari vide samo ako su na istom subnetu :)


Ajde ovako. Imas 2 subneta, recimo 192.168.1.0/24 i 192.168.2.0/24. Recimo da ti pripadas 192.168.1.0/24 subnetu. Da li ces kad odes u network neighbourhood / my network places videti subnet 192.168.2.0/24? Ako mi kazes da, onda nemamo o cemu dalje da razgovaramo. Ja razumem da ti hoces da kazes da racunari iz razlicitih subneta mogu da komuniciraju, to i jeste poenta routing protokola, ali ja ti govorim o vidljivosti racunara i njihovom broadcast-u, kao sto ti je rekao borkowski.
[ newtesla @ 04.06.2012. 01:52 ] @
Citat:
aaaca:Šerovanje foldera moram da izbegavam zbog virusa.


Nažalost, ovo govori o nivou znanja.
=====

Ako na svaki računar instaliraš TightVNC server, na svoj računar staviš TightVNC klijent (a nije loše i server, zatreba), i ako uključiš "View only" u klijentu, moći ćeš da se "loguješ" na korisnikov "desktop" i da iskoristiš File Transfer komandu VNC-a. A da pritom ne zasmetaš trenutnom korisniku.
[ rajco @ 04.06.2012. 08:57 ] @
Citat:
citizenx: Ajde ovako. Imas 2 subneta, recimo 192.168.1.0/24 i 192.168.2.0/24. Recimo da ti pripadas 192.168.1.0/24 subnetu. Da li ces kad odes u network neighbourhood / my network places videti subnet 192.168.2.0/24? Ako mi kazes da, onda nemamo o cemu dalje da razgovaramo. Ja razumem da ti hoces da kazes da racunari iz razlicitih subneta mogu da komuniciraju, to i jeste poenta routing protokola, ali ja ti govorim o vidljivosti racunara i njihovom broadcast-u, kao sto ti je rekao borkowski.

Mi pričamo o "vidljivosti" računara, a ako se oni vide, kao što jeste slučaj kod njega nema razloga da ide u my network places već da direktno kuca \\fqdn\d$... U svakom slučaju mislim da nema više potrebe pričati na ovoj temi.
[ aaaca @ 04.06.2012. 14:56 ] @
Citat:
goranvuc: Puno price, a nismo culi zasto mu treba to sto mu treba. Ako vec pogadjamo sta bi mu odgovaralo, jedno od resenja bi bilo i LogMeIn Hamachi VPN na oba racunara, pa bi kopiranje bilo "izolovano", a takodje ne bi bio potreban nikakav login. To ti je resenje 1-2-3-gotovo.

Još na početku rekoh da mi treba kopiranje fajlova ali bez ometanja korisnika. Ne zanima me ni online nadgledanje ni špijuniranje. Samo kopiranje raznih fajlova po potrebi.
[ aaaca @ 04.06.2012. 15:08 ] @
Citat:
newtesla: Nažalost, ovo govori o nivou znanja.
=====
....

Ne znam samo čijem nivou znanja. Ne znaš sve elemente i brzopleto zaključuješ. Radi se o mreži o 900 računara, od kojih 100 komada ja održavam. U ovoj situaciji šerovanje je praktično neizvodljivo zbog MS Windows ograničenja od 10 računara po grupi. I da nema toga, suludo je išta šerovati pri tolikom broju računara.

Osim toga, verujem da nisi čuo za Conficker-a tj. Downadup-a. Oni su delić problema koji mogu da nastanu na ovim računarima, naročito na onima koji su pod jurisdikcijom ostalih administratora (znam situaciju i nivo neodgovornosti). S obzirom na toliki broj računara svaka greška košta mnogo vremena, truda, a i podataka.
[ aaaca @ 04.06.2012. 15:17 ] @
Citat:
newtesla: Ako na svaki računar instaliraš TightVNC server, na svoj računar staviš TightVNC klijent (a nije loše i server, zatreba), i ako uključiš "View only" u klijentu, moći ćeš da se "loguješ" na korisnikov "desktop" i da iskoristiš File Transfer komandu VNC-a. A da pritom ne zasmetaš trenutnom korisniku.

Softver mi deluje veoma interesantan. Pa još i besplatan. Isprobaću ga prvom prilikom - čim budem mogao kog klijenta da prekinem.
Hvala
[ aaaca @ 04.06.2012. 16:45 ] @
Citat:
goranvuc: .... jedno od resenja bi bilo i LogMeIn Hamachi VPN na oba racunara, pa bi kopiranje bilo "izolovano", a takodje ne bi bio potreban nikakav login. To ti je resenje 1-2-3-gotovo.

Koliko vidim, ovaj softver traži internet registraciju. Da li je to tačno?
[ milosbeo @ 04.06.2012. 17:19 ] @
Druže, uz dužno poštovanje, ti održavaš 100 račuara, a nisi čuo za VNC?!

100 računara bez AD :-)
[ goranvuc @ 04.06.2012. 18:26 ] @
Citat:
aaaca: Koliko vidim, ovaj softver traži internet registraciju. Da li je to tačno?


Ponudio sam ti resenje pre nego sto si malo precizirao svoju situaciju, sad kad znam o cemu se radi: zaboravi.

Inace, free verzija Hamachia ne zahteva nikakvu registraciju, idi na https://secure.logmein.com/products/hamachi/download.aspx i nakon sto se saglasis sa uslovima koristenja skines, instaliras ...

Posto ti treba za mrezu od 100 racunara, ovo vise nije opcija.
[ newtesla @ 04.06.2012. 18:39 ] @
Citat:
aaaca: 1-
Radi se o mreži o 900 računara, od kojih 100 komada ja održavam.
2-
U ovoj situaciji šerovanje je praktično neizvodljivo zbog MS Windows ograničenja od 10 računara po grupi.
3-
I da nema toga, suludo je išta šerovati pri tolikom broju računara.
4-
Osim toga, verujem da nisi čuo za Conficker-a tj. Downadup-a. Oni su delić problema koji mogu da nastanu na ovim računarima, naročito na onima koji su pod jurisdikcijom ostalih administratora (znam situaciju i nivo neodgovornosti). S obzirom na toliki broj računara svaka greška košta mnogo vremena, truda, a i podataka.


1- 900 računara u istom broadcast domenu?? ...beše dobar svič pamti 1k MAC adresa.... mnogo bato. Valjda ste različiti segmenti?

2- To važi za Home varijante, a ja inače ne volem vindoze. A ta ograničenja su jedan od razloga.

3- Svašta - šerovanje je neophodno u bilo kom ofisu/kompaniji, a i pametno: jedan linx/unx sa sambom, i da vidiš ;)

4- Na sreću, samo čuo: dobar L7 filter, šer na *nix-u, antivirus u cron-u bekap servera, i virusa nema godinama... pomaže i to što je mail server pod mojom root kontrolom, što ima neverovatno dobre antivir + antispam rešenja - a sve FOSS; plus što u firewall-u postoji dobra lista adresa koje ne mogu da se posete, plus što uskoro (na ovoj lokaciji, na ostalima već radi) postavljam i proksi bez keširanja - samo filtriranje. Ključna reč - sve je FOSS - ni centa ne košta, a nagovoriću direktorku da damo donaciju ;)

Enivej, TightVNC, i radi kao sat: kači se na port 5900, reši to sa Win Firewall-om, zna da ga ne pusti. Znam da piše tokom instalacije da je rešio firewall - dodaj ti pravilo ručno, ipak.

edit: nikako ne smem da zaboravim: vidi adresu :)))) courtesy of djricky at ES
[ acatheking @ 04.06.2012. 20:18 ] @
Kad se vec igras "budzevine" (nema domena, sve ovo u jednom broadcastu...) zasto se ne prosetas od racunara do racunara, kreiras nekog usera koji ce imati administratorske privilegije, isljucis "simple file sharing" i eto nacina da neometano mapiras administratorki share C$, D$, itd.

Off: Ne znam kako ovo uopste radi ako se svih 900 racunara nalazi u jednom broadcastu. Znam za firmu koja ima nekih 300 racunara, takodje u broadcastu i saobracaj koji udara u lan interfejs rutera je 50-60 mbit (sto od broadcasta, sto od svakojakih virusa) mogu misliti kakav je rusvaj po switchevim-a. Jbg. njihovi admini nikako da se uhvate resavanja problema. Tipicno polu-admin razmisljanje, mreza se vremenom siri i preraste u divlju mrezu, pa ju je tesko pripitomiti (napraviti plan subnetovanja, razbijanja broadcasta)
[ aaaca @ 04.06.2012. 20:37 ] @
Citat:
milosbeo: Druže, uz dužno poštovanje, ti održavaš 100 račuara, a nisi čuo za VNC?!

100 računara bez AD :-)

Šta da ti kažem. Objašnjenje bi bilo predugačko.
Posao mi je sasvim dobro radio Remote Desktop. Računari pozaključavani sa centralizovanim antivirusom.
Inače, svaka vaška obaška. Bitno je da se ne talasa. Itd.... Da ne kukam.
[ milosbeo @ 04.06.2012. 20:41 ] @
Tragi-komicno!
[ aaaca @ 04.06.2012. 20:46 ] @
Citat:
acatheking: Kad se vec igras "budzevine" (nema domena, sve ovo u jednom broadcastu...) zasto se ne prosetas od racunara do racunara, kreiras nekog usera koji ce imati administratorske privilegije, isljucis "simple file sharing" i eto nacina da neometano mapiras administratorki share C$, D$, itd.

Off: Ne znam kako ovo uopste radi ako se svih 900 racunara nalazi u jednom broadcastu. Znam za firmu koja ima nekih 300 racunara, takodje u broadcastu i saobracaj koji udara u lan interfejs rutera je 50-60 mbit (sto od broadcasta, sto od svakojakih virusa) mogu misliti kakav je rusvaj po switchevim-a. Jbg. njihovi admini nikako da se uhvate resavanja problema. Tipicno polu-admin razmisljanje, mreza se vremenom siri i preraste u divlju mrezu, pa ju je tesko pripitomiti (napraviti plan subnetovanja, razbijanja broadcasta)


Ništa me ne pitaj! Perem ruke.
Ako ti još kažem da je deo mreže povezan preko nekoliko desetina ADSL modema koji svi imaju istu IP adresu pa se tuku međusobno. Kao što rekoh - ne pitaj me ništa.
Mojih je samo onih 100 komada koji se još uvek drže.
[ someone_bl @ 04.06.2012. 21:45 ] @
Korisnici na tim racunarima mogu samo da pingaju jedni druge, jer ne vidim sta bi drugo u takvoj "mrezi" moglo da se radi....
[ Cortex85 @ 05.06.2012. 07:22 ] @
Meni ovo sve zvuci neverovatno. Ne mogu da zamislim da bilo koja ozbiljna organizacija (zbog broja radnih stanica pretpostavljam da je takva) moze sebi da dopusti tako nesto. Cak i da sve aplikacije koje koriste u poslovne svrhe generisu trivijalne kolicine mreznog saobracaja, troskovi odrzavanja takvog sistema (nekoliko administratora, desetine ADSL linkova) daleko prevazilaze iznos koji je prihvatljiv za mrezu koja sigurno ima lose performanse.

Mada sve je moguce, pa i postojanje ovakvog sistema.
[ acatheking @ 05.06.2012. 10:38 ] @
Sta te cudi, ovo je idealan scenario za neku drzavnu firmu.
[ aaaca @ 05.06.2012. 12:48 ] @
Citat:
someone_bl: Korisnici na tim racunarima mogu samo da pingaju jedni druge, jer ne vidim sta bi drugo u takvoj "mrezi" moglo da se radi....

Pa nije baš tako.
Funkcionišu mrežni i šerovani štampači. Zatim lokalni email, centralizovani antivirusni softver i sinhronizacija vremena. U slučaju neke potrebe korisnika, ne moram da se šetam do računara nego posao završim elegantno - iz svoje kancelarije. I što je najvažnije funkcioniše web informacioni sistem sa masom baza podataka. Objedinjuje veliki broj korisničkih servisa od jednostavnih telefonskih imenika (globalnih i lokalnih) i podsetnika, preko ličnih baza, pa do sistema za obavljanje poslova samih radnih mesta. Ušteda vremena i nerava je ogromna.
[ aaaca @ 05.06.2012. 12:51 ] @
Citat:
acatheking: Sta te cudi, ovo je idealan scenario za neku drzavnu firmu.

Care, kako si pogodio?
[ newtesla @ 06.06.2012. 12:02 ] @
Kako da ne pogodi, kad ovakav scenario može da se razvije samo u kompaniji gde se više brine o naklonosti nadređenog nego o rezultatima sistema. Odavno poznato da firme na državnoj slavini samo pošalju cifru koliko im para treba, i dobiju ih, bez nekog sagledanja stvarne potrebe.

Utoliko ti je tamo teže da zavedeš red. Moj savet: ne talasaj nimalo. A ako se neko buni sa "zašto", ti kažeš da "tako mora". Nema toga da administratori predlažu nova rešenja - to rade alavi menadžeri.

U prilog tome, TightVNC. Jer najmanje talasa.
[ aaaca @ 07.06.2012. 19:52 ] @
Citat:
newtesla: Kako da ne pogodi, kad ovakav scenario može da se razvije samo u kompaniji gde se više brine o naklonosti nadređenog nego o rezultatima sistema. Odavno poznato da firme na državnoj slavini samo pošalju cifru koliko im para treba, i dobiju ih, bez nekog sagledanja stvarne potrebe.

Utoliko ti je tamo teže da zavedeš red. Moj savet: ne talasaj nimalo. A ako se neko buni sa "zašto", ti kažeš da "tako mora". Nema toga da administratori predlažu nova rešenja - to rade alavi menadžeri.

U prilog tome, TightVNC. Jer najmanje talasa.


Hvala na savetu!