[ fanfon @ 01.03.2004. 12:09 ] @
Ajde mi preporucite neki. Grabovao sam sa audio cd-a neke pesme pa mi sad treba neki program da ih kompresujem u mp3 tj na par MB. Sve su oko 30-50MB. Pozdrav
[ dzezer @ 01.03.2004. 13:23 ] @
CDex i FreeRIP su ti besplatni programi za rippanje audio u mp3 a i jako su dobri.
Imas i AudioGraber ali za njega ti treba crack.
[ fanfon @ 01.03.2004. 16:47 ] @
Bas ti hvala. Nabavio sam AudioGrabber. Radi...
[ dzezer @ 01.03.2004. 19:31 ] @
Samo da ti kazem da je po meni bolji FreeRip nego Grabber ali kako hoces:)
[ oper @ 01.03.2004. 20:04 ] @
Citat:
fanfon:
Ajde mi preporucite neki. Grabovao sam sa audio cd-a neke pesme pa mi sad treba neki program da ih kompresujem u mp3 tj na par MB. Sve su oko 30-50MB.


Od kompresora vjerovatno je najbolji Lame, pošto je on command line program, najlakše ti je da uzmeš neki ripper koji već sadrži podršku za lame.dll. Za početnike, mislim da je najbolji CDEx - najbrže se stiže do rezultata, a kvalitet može biti sasvim pristojan.

Ako ti nije problem wma format, onda je Windows Media Player 9.0 još jednostavniji.
[ Not now, John! @ 01.03.2004. 20:54 ] @
Bilo koji, koji koristi LAME enkoder.
Predlažem Exact Audio Copy.
[ Nabukodonosor @ 06.03.2004. 22:35 ] @
Ja licno koristim ImTOO CD Ripper i prezadovoljan sam. Ima i Lame encoder izmedju gomile ostalih. Moze da se podesava do najsitnijih detalja.
[ -doktor- @ 07.03.2004. 03:30 ] @
Audiograbber je odskora free software tako da u kombinaciji sa LAME čini najmanje problematičnu kombinaciju.
[ fanfon @ 07.03.2004. 13:23 ] @
Probacu sve navedene i uporediti...
[ koko75 @ 12.04.2004. 23:52 ] @
Lame encoder je jako dobar kompresor posebno 3.95 verzija.Ali po meni bolji od njega je Fraunhofer kompresor sto se tice kompresije clelog zvucnog spektra.
[ Ivan Dimkovic @ 13.04.2004. 08:04 ] @
Fraunhofer je bolji od LAME kompresora samo na 96 kb/s i manjim bit-rate velicinama, jer koristi Intensity Stereo, koji LAME ne poseduje. Na preko 128 kb/s i vise, LAME je definitivno bolji.

Evo kako izgledaju rezultati na 128 Kb/s:

http://www.rjamorim.com/test/mp3-128/results.html

LAME i AudioActive (tune-up FhG enkodera) su slicni, ali LAME je evidentno malo bolji. FhG VBR je skroz zakazao.
[ madamov @ 13.04.2004. 09:03 ] @
Je li probao neko kako stoji Appleov iTunes u odnosu na ove koje ste naveli? On je takodje free i postoji verzija za Windows.
[ Ivan Dimkovic @ 13.04.2004. 09:11 ] @
Apple iTunes MP3 enkoder je najgore prosao na MP3 testu - definitivno je los, bar sto se 128 kb/s tice.

Apple iTunes AAC (MP4) enkoder je potpuna suprotnost - on je prosao najbolje na testu:

http://www.rjamorim.com/test/aac128v2/results.html


[ srki @ 13.04.2004. 09:31 ] @
Citat:
fanfon:
pa mi sad treba neki program da ih kompresujem u mp3 tj na par MB.

Preporucujem ti da koristis nero i da ih kompresujes u AAC (Mpeg-4). Mnogo je efikasniji od mp3 (bolji kvalitet na istom bitrate-u).
[ zlatousti @ 27.04.2004. 18:45 ] @
Sto se tice koverzije u mp3, mislim da je najbolji odnos kvalitet/jednostavnost ima dBpowerAMP Music Converter (www.dbpoweramp.com), plus je i besplatan!
Uz njega ide i Lame kodek (obicno ubace najnoviju verziju), koji je na slusnim testovima (mojim, ovo je subjektivno) pokazao najbolje rezultate na 128kbit/s.
Imas mogucnost da podesis min i max bit rate. Za min bitrate stavis 32Kbps, a za max 192Kbps(ja stavim i 320), channels: Joint stereo, a Frequency [as source].
Videces, tako kompresovan mp3 jako tesko mozes da razlikujes od sondtrack-a sa originalnog CD-a, pogotovo ako imas kvalitetnu sound karticu u racunaru.
dBpowerAMP je lak za upotrebu, kada ga instaliras, samo desnim klikom na wav fajl u commander-u ili explorer-u, u pop-up meniju izaberes "convert".
Postoji i mogucnost da, recimo u total commanderu izlistas sadrzaj audio cd-a (vidis track01.cda, track02.cda ...) i desnim klikom na *.cda fajl mozes ga konvertovati direktno u mp3. (pa ti ne treba poseban program za grebovanje u wav)

Pozdrav!
[ filipc @ 06.05.2004. 10:03 ] @
Ja mislim da je audio graber dobar .
Kad grebujem obicno koristim windows media player i sasvim sam zadovoljan t.j. nikad nisam imao problema da nece da radi pesma ili da je zvuk los.
[ spayk @ 16.06.2004. 10:27 ] @
Prometio sam da je lame codec dobar, ali jako tanak kad je u pitanju frekventni opseg. Nije linearan. Slab je na basu, a visoke malo izdize sto nije lose za pesme kojima to fali. Moja iskustva su sledeca:
Audioactive production studio koji se nije menjao vec 2-3 godine je definitivno najbolji, pogotovo sa originalnim plejerom. Radi sa vec ugradjenim Fraunhoffer codecom. Preporucujem 192 ili 256 kb/sec. Zatim EAC i Audio grabber sa lame codecom. Jako je dobar Steinbergov My MP3 PRO 5 pravljen za Pinnacle. Lame codec u tom programu je bolji na basu. Najbolja zvucna slika uz samo malo slabije visoke, skoro da se ne primeti, je definitivno Audioactive production studio 2.04 PRO. Uvek, ali apsolutno uvek stavite da bude najsporiji u radu tj. najbolji u kvalitetu zvuka. To se odnosi na bilo koji codec.Probajte
[ Ivan Dimkovic @ 16.06.2004. 11:13 ] @
Koji LAME codec koristis?

"Problem u basu" je vrrlo nedefinisana stvar - da li si probao da uradis ABX test, mozda je samo placebo efekat?

www.pcabx.com -> probaj

[ smeker @ 21.06.2004. 16:49 ] @
Ja imam audiogreber i skinuo sam lame codek ali ne znam kako da ga aktiviram???
[ Marko_L @ 21.06.2004. 17:24 ] @
Iskopiraj lame_enc.dll u direktorijum gde ti je Audiograbber i u samom programu ćeš dobiti u settingu da izabereš lame encoder.
[ nikolicam @ 03.07.2004. 01:24 ] @
ne znam da li sam adekvatan da o tome govorim ali se meni cini da ogg vorbis ide rame uz rame sa mp3 formatom (laicki + nisam gledao testove na netu; samo zelim da neko strucan prokomentarise moj post) najobicnijim preslusavanjem dosao sam do zakljucka da lame mp3 codec pojaca bas u odnosu na izvornu pesmu dok se kvalitet ispod 128 kbps eksponentno smanjuje. za razliku od toga ogg vorbis (po mom uhu) potpuno istovetan originalu pa cak i na manje od 128kbps. ja sam se zadrzao na 96 (kvalitet dvojka) i vrlo sam zadovoljan (primetio sam da se ispod 96 kbps smanjuju detalji (mislim na stvari koje se cuju u pozadini). ako nekog ne mrzi molio bi za tehnicko objasnjenje ili demant mog (ionako subjektivnog) misljenja.
[ aerofly @ 05.07.2004. 14:19 ] @
i ja sam za soluciju dBpowerAMP Music Converter ...
pa sad probaj sve sto imas pa vidi...
pozdrav!!!
[ Ivan Dimkovic @ 05.07.2004. 15:29 ] @
Citat:
nikolicam: ne znam da li sam adekvatan da o tome govorim ali se meni cini da ogg vorbis ide rame uz rame sa mp3 formatom (laicki + nisam gledao testove na netu; samo zelim da neko strucan prokomentarise moj post) najobicnijim preslusavanjem dosao sam do zakljucka da lame mp3 codec pojaca bas u odnosu na izvornu pesmu dok se kvalitet ispod 128 kbps eksponentno smanjuje. za razliku od toga ogg vorbis (po mom uhu) potpuno istovetan originalu pa cak i na manje od 128kbps. ja sam se zadrzao na 96 (kvalitet dvojka) i vrlo sam zadovoljan (primetio sam da se ispod 96 kbps smanjuju detalji (mislim na stvari koje se cuju u pozadini). ako nekog ne mrzi molio bi za tehnicko objasnjenje ili demant mog (ionako subjektivnog) misljenja.


OggVorbis je definitivno bolji od MP3jke na <160 kbps, a na ispod 96 kbps koristi razno-razne lossy stereo tehnike pa dolazi do gubitka stereo slike i metaliziranja zvuka. U svakom slucaju je bolji od MP3jke.

Mana je sto nije podrzan na hardveru, i nije standard (kao MP3, MP4/AAC ili AC3)

Sto se rezultata subjektivnih testova tice:

128 Kbps: http://www.rjamorim.com/test/multiformat128/results.html
64 Kbps: http://www.rjamorim.com/test/64test/results.html

32 Kb/s test je u toku.
[ orange2004 @ 16.07.2004. 18:22 ] @
po meni najbolji je EAC za grebovanje,
a za kompresiju RazorLame,
na 128kbps i vise rezultat je izvanredan, a ima i dovoljno podesavanja za zahtevnije korisnike
[ greentooth @ 17.08.2004. 10:17 ] @
Najbolj i najkaviletniji program za kompresiju je "Audioactive Production Studio". Jedan od prvih a time i najbolji. Imas CDDA, mp3-wav, wav-mp3 i mp3-mp3.

Pozdrav!
[ Dario77 @ 30.09.2004. 19:42 ] @
dBpowerAMP Definitivno je najbolji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nema diskusije vise
[ crews_adder @ 30.09.2004. 21:30 ] @
MyMP3 Pro

Moze sve i svasta. Za razliku od vecine drugih, ovaj program je "all in one" softver. Probajte, necete pogresiti. Garantovano.

[Ovu poruku je menjao crews_adder dana 01.10.2004. u 14:21 GMT+1]
[ Malcolm @ 01.10.2004. 10:14 ] @
Musicmatch jukebox
[ henrik @ 28.11.2004. 14:26 ] @
WinDAC za grebovanje u .wav (najbolji u slučaju da je izvorni audio fajl malo oštećen, stvari koje audiograbber nije mogao da grebuje ovaj je odradio), Razorlame za mp3.
[ commissar @ 01.12.2004. 03:26 ] @
Steinberg-ov MyMP3pro je zakon ! Ja imam verziju 4.0 , postoji i 5.0 ali sustinske razlike nema . Samo malo drugacije odradjen interfejs , i jos neke nove opcije .
Zasto je ovaj program zakon ? Vise je razloga za to :
1. pored mp3-ja , moguce je konvertovati u .wav , .aiff i ogg vorbis fromat
2. koristi dva vrhunska codec-a , Lame i Fraunhofer (a ti vidi koji ti vise odgovara)
3. mogucnost konvertovanja u mp3pro format (meni izuzetno drag)
4. pored programa za konverziju , sadrzi i player , label editor i cd burner
5. moze da se koristi i za snimanje i obradu zvuka (slicno Sound Forge-u)

I tako ......
[ kraw @ 21.12.2004. 17:45 ] @
Power MP3 WMA Converter
pretvara ogg, mp3, wav i wma u bilo kojim smjerovima i bitrateovima i na prilicno jednostavan nacin!
[ #Ninja# @ 27.12.2004. 03:38 ] @
Preporučujem WinAMP 5.05 Pro. Koristi se Frauhofer codecom i automatski skida s neta podatke o CD-u i zapisuje ih kao imena fajlova i ID3 tags (pod uslovom da ste konektovani u tom trenutku). A može se naštimati i mnoštvo detalja.

To je, inače, obični WinAMP, samo ga treba registrovati. A to se može na više načina.
[ Slobodan Milivojevic @ 27.12.2004. 09:13 ] @
Za ogg vorbis mogu samo reci reci hvale, jer ako je tisina u source audio file-u on stavi bitrate skoro na nulu, a kad zatreba ide i na zadati max bitrate. Zvuk je odlican, i nemam neke primedbe.

Koristim ga najvise za pesme na mom mobilnom telefonu, jer lepo stvim nekih 64kbps i to se idalje oslicno cuje, bar za slusalice, a svaka pesma zauzme 1-1.5MB u proseku.

Sto se tice pesama na kompu pola-pola, neke su u ogg vorbis, a neke u mp3 formatu, sve zavisi.

Za mp3 kompresiju koristim lame encoder, i mislim da je dobar, i skoro uvek koristim VBR na oko 160kbps.
[ 7e7 @ 06.04.2005. 11:43 ] @
Isprobajte CDnGO, besplatan je, ima Lame i mislim da ima Fraunhoffer, i jos desetak formata, Blade itd. Cak i sam ispisuje Id3 Tag-ove, prevod na srpski i hrvatski.
www.cdngo.com
[ starisloven @ 18.05.2005. 21:28 ] @
Citat:
crews_adder: MyMP3 Pro

Moze sve i svasta. Za razliku od vecine drugih, ovaj program je "all in one" softver. Probajte, necete pogresiti. Garantovano.

[Ovu poruku je menjao crews_adder dana 01.10.2004. u 14:21 GMT+1]
Please, daj link odakle se moze skinuti ovaj program, ili ako ne moze preko foruma napisimi na private. Ubih se po guglu trazeci, ali uglavnom me odvede na neke njemacke stranice.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 31.05.2005. 00:03 ] @
A bre ljudi,što ste toliko nazadni.Pročitajte moj TOP topic o AAC kompresiji.Tu ćete saznati da je AAC muzika daleko boljeg kvaliteta od MP3,a AAC i Nero MP4(Nero verzija AAC formata)pušta bez problema Winamp od verzije 5.0 pa nadalje.

Manite se više bespotrebnih naglabanja o MP3 muzici,jer AAC na 64 Kbit daje isti,ako ne i bolji kvalitet zvuka nego MP3 na 128 Kbit.Ovo ne pričam bezveze,već sam to što pričam i proverio.

Da skratim,MP3 je sigurno već danas potpuno zastareo format zvuka,drže ga još samo zato da bi se očuvala neka kompatibilnost sa nekim drugim programima.Evo,ja sam celu moju kolekciju muzike prebacio u Nero MP4 format u 64 ili 80 Kbit.Verujte mi kada vam kažem,pređite svi na AAC i nećete se pokajati,a i istovremeno ćete imati i ogromnu uštedu u prostoru na disku.
[ mulaz @ 23.10.2005. 18:17 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia:
A bre ljudi,što ste toliko nazadni.Pročitajte moj TOP topic o AAC kompresiji.Tu ćete saznati da je AAC muzika daleko boljeg kvaliteta od MP3,a AAC i Nero MP4(Nero verzija AAC formata)pušta bez problema Winamp od verzije 5.0 pa nadalje.


veliki problem je kod prenosljivim uredjajima.. mp3 player moze svuda da se za veoma male pare da se kupi. Ima da se nadje i ogg player.. i poneki koji ima wma, ali onog za aac jos nisam video. Jos uvek se vise isplati sve lepo na mp3.. pa onda direktno na mp3player.. neko sve na aac.. i kad zatreba jos na mp3 sa velikim gubitkom kvaliteta.

ja preporucujem lame mp3 encoder.. i ako vam discman/mp3 player podrzava moze i ogg vorbis.
[ turky @ 30.10.2005. 20:43 ] @
mozes i sa windows media playerom 10, sasvim solidno komprimira!!
[ Milos Maric @ 31.10.2005. 14:37 ] @
Pa ja svakako neću da uzimam neki tamo šklj mp3 player, lepo ću sačekati da skupim pare pa ću uzeti iPod mini, nano ili koji tada već bude aktuelan za nekih 170-220€!

Nego, nesto drugo me interesuje, da li ce mi iTunes 6 (for Windows) zadovoljavajuce odraditi posao ili bih ipak trebao da se petljam sa nekim posebnim konvertorima? Zadovoljavajuce bi trebalo da znaci da mi nece smanjiti kvalitet, ne mor sada ne znam sta da uradi......
[ Kosta ******um Rex Persia @ 31.10.2005. 15:16 ] @
Trebalo bi iTunes 6 da ti valjano odradi posao, ali uvek imaš i druge programe koji konvertuju audio CD u MP3 ili AAC format. Probaj fantastičan program Mediacoder sa sajta http://base.3322.org/mediacoder/

Nema veze što je još u beta fazi, program veoma dobro odrađuje posao konverzije, a podržava mnoge formate, ne samo MP3 i AAC.

Zvanični forum za njega ćeš naći na http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?showtopic=36870 , preporučujem da ga pročitaš celog.

Vodič kako napraviti iTunes kompatibilne AAC fajlove, naći ćeš na http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?showtopic=14447
[ Milos Maric @ 31.10.2005. 15:28 ] @
Hvala na brzom odgovoru
Pogledacu, pa cu vec nesto uraditi!
Jos jednom HVALA!!!
[ Kosta ******um Rex Persia @ 31.10.2005. 16:00 ] @
Nema na čemu, i drugi put.
[ Memotex @ 08.11.2005. 19:59 ] @
zanima me koji je od programa o kojima ovde govorite nakacen na gracenote bazu podataka? koristim audiograbber ali me nervira freedb, pola ploca ne moze da nadje...imam i itunes ali on ponekad pravi zbrku u libraryu, pa ga izbegavam na sve nacine. uvek mi nesto razbaca nazive ploca i autora na neki svoj nacin pa mi bas i nije neko resenje ( a ko zainat koristi gracenote). imam i dbpoweramp ali je i on na freedb.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 09.11.2005. 01:42 ] @
Koliko znam, Winamp od verzije 5.1 koristi Gracenote servis.
[ markolino @ 11.01.2006. 10:30 ] @
pozdrav svima!

imao bih jedno pitanje! dosad sam ripao CD-e u mp3 na 256 K bits/second, a sad imam namjeru prijeci na AAC format. koliki bitrate AAC bih trebao uzeti koji bi kvalitetom snimke zamijenio 256 k bits/second mp3 formata?

hvala unaprijed!
[ deks007 @ 05.04.2006. 02:47 ] @
Pozdrav!
A ako muziku skidas sa ploca na pr. sa Sound Forge , da li koristiti neki od programa za kompresiju ili u Sound-u to zavrsiti ?
[ Shon3i @ 05.04.2006. 11:19 ] @
Citat:
deks007: Pozdrav!
A ako muziku skidas sa ploca na pr. sa Sound Forge , da li koristiti neki od programa za kompresiju ili u Sound-u to zavrsiti ?
Slobodno u sound forgeu iskompresuj u sta oces, samo moja preporuka ti je da koristis velike bitrateove.
[ deks007 @ 05.04.2006. 22:13 ] @
Za Shon3i-Tvoja preporuka?
[ Shon3i @ 06.04.2006. 12:05 ] @
recimo 192kbs i vece Stereo (ne Joint Stereo) u mp3 formatu.
[ deks007 @ 06.04.2006. 14:24 ] @
Radio sam na 160kbs,ako hoces malo mi pojasni zbog cega u vece?
[ Shon3i @ 06.04.2006. 21:50 ] @
Pa pazi izmedu 160 i 192 nema neke vece razlike ali ipak 192 je bolje ali i vise zauzima, inace 192 je neka prelazna tacka izmedju prosecnog kvaliteta i velicine fajla. Nema veze i ako radis sa 160, jos jedna dobra opcija je koristiti VBR.
[ dekivicko @ 05.08.2006. 22:19 ] @
JA sam probao konverziju sa nero 6 i jako mi se dopada jer ima mogucnost ocitavanja naziva pesme i prebacivanja istih naziva u mp3 format, medjutim to je bilo samo mp3 pro, samo za 50 pesama. Jer mi neko moze reci kako da izbegnem ovu ogranicenost i koji jos konvertor ima mogucnost ocitavanja naziva pesama i gde mogu da ga preuzmem(adresa) i da je naravno free? Unapred hvala!!!!
[ calexx @ 05.08.2006. 22:55 ] @
Ograničenost se izbegava kupovinom licence.
Valjda svaki program za grebovanje muzike ima neki način da pokupi info o numerama, svejedno da li je u pitanju cd-text i freedb baza u lokalu ili preko interneta koristeći freedb i cddb. Ja koristim kombinaciju koja se uglavnom smatra najkvalitetnijom, EAC za grebovanje, freedb baza u lokalu i eventualno freedb online. Posle toga Monkey's Audio za .ape ili ponekad Lame za mp3.
[ virtualx @ 08.09.2006. 01:08 ] @
koji encoder da ja koristim za prebacivanje mp3 u mp3
znaci svu muziku mp3 vecu od 160Kb/s hocu da precodiram u mp3 sa 160Kb/s
koji encoder je najbolji
koristicu lame codec
[ ton_majstor @ 08.09.2006. 11:26 ] @
I nećeš pogrešiti. Ja ga godinama koristim.

Pozdrav!
[ virtualx @ 08.09.2006. 14:10 ] @
da ...
ali sa kojim programom da encodiram
[ calexx @ 09.09.2006. 17:59 ] @
Postoji gomila programa za konverziju ali jedan je foobar2000. ;) U principu svi ti programi su grafičko okruženje za Lame pa je samo potrebno da ovaj može da se dovoljno dobro podesi. Foobar2000 sve konverzije radi bez greške.
[ bojanmil @ 18.09.2006. 22:01 ] @
Prvo da pitam sve vas: NA OSNOVU ČEGA STE ZAKLJUČILI KOJI JE PROGRAM NAJBOLJI ZA RIPOVANJE AUDIO DISKOVA???

Postoji uređaj koji se zove Analyzer i uz pomoć njega se sve zvučne karakteristike mogu grafički prikazati. Ovaj uređajaj je kao stvoren za testiranje programa za ripovanje, odnosno njihovih "proizvoda". Pošto se u svakom slučaju radi o digitalnoj konverziji, koja ne dodiruje vanjski (verovatno analogni svet) i gde nema AD/DA konverovanja, gubitaka pri procesu ripovanja skoro i da nema. Ima ih, svakako, ali ih neko ko se ne bavi profesionalno muzikom i ko to neće slušati na paru zvučnika od 1000e neće ni primetiti.
Već dugi niz godina se krajnje profesionalno bavim radom u muzičkom studiju. Probao sam verovatno sav postojeći software iz oblasti audio editinga. Što se tiče samog pitanja, tojest koji je program najbolji za kompresiju u MP3 format, odgovor je jednostavan - WINDOWS MEDIA PLAYER 10. Možda će nekom ovo da zvuči ludo, ali je istinito. Ako ipak neko traga za nečim krajnje ozbiljnim, onda mu preporučujem Steinberg-ov Nuendo. Jeste da on nije program za ripovanje, već je program za profesionalno snimanje, ali takav posao će odraditi DALEKO bolje od svih konkurenata!
Pozz!!!
[ Shon3i @ 18.09.2006. 22:18 ] @
Citat:
Prvo da pitam sve vas: NA OSNOVU ČEGA STE ZAKLJUČILI KOJI JE PROGRAM NAJBOLJI ZA RIPOVANJE AUDIO DISKOVA???
Iz mnogo faktora a dva osnovna su Kvalitet ripovanog materijala i brzina ripovanja.

Koliko ja znam a i mnogi ce se sloziti da WMP 10/11 ima samo ono jedno a to je kvalitet jer koristi najnoviji Fraunhofer MP3 encoder ali ceo program je dosta klimav i dosta spor kao i sve ranije verzije, a tek od skora (ja to nisam video u verziji 10 samo u 11) poceo da koristi i da icitava CD-TEXT tagove, ili da ih preuzme sa CDDB odnosno freedb servera za ponudjeni disk ako postoje. Druga stvar je sto ipak taj Fraunhofer encoder ne moze da se iskoristi na ljudski nacin, Fraunhofer ima i VBR koji je dosta dobar (a u WMP-u je dozvoljeno samo CBR), zatim bitrate ne moze da ide ispod 128 sto je isto greska jer FHG ima dobro drzanje na nizim bitrateovima kao sto su 80, 96, 112 u odnosu na LAME itd. Medjutim LAME je dosta bolji izbor jer ima takodje dobar VBR i bolje je recimo upotrebiti Lame -V0 (around 250kbps) nego bilo koji encoder @ CBR 320kbps, i Lame je sigurniji na vecim bitrateovima, a da ne govorimo o tome da je besplatan....
[ calexx @ 18.09.2006. 23:34 ] @
Citat:
bojanmil: Prvo da pitam sve vas: NA OSNOVU ČEGA STE ZAKLJUČILI KOJI JE PROGRAM NAJBOLJI ZA RIPOVANJE AUDIO DISKOVA???

Postoji uređaj koji se zove Analyzer i uz pomoć njega se sve zvučne karakteristike mogu grafički prikazati. Ovaj uređajaj je kao stvoren za testiranje programa za ripovanje, odnosno njihovih "proizvoda".
Ripovanje ipak nije obično digitalno kopiranje pa mora da se obrati pažnja na neke detalje. Za početak pogledaj uputstvo kako da se EAC podesi da ripuje 100% dobro, tu ima nekih podešavanja koja (valjda) nema nijedan drugi program a usput pogledaj i linkove koje pominju. Recimo ovo o offsetu mada ima tu još toga za čitanje. Da nije tako, bio bi dovoljan onaj drajverčić za CDROM koji omogućava direktno kopiranje audio tracka u wav.
Kada je kompresija u mp3 u pitanju, bitno je da se koristi Lame ili eventualno Fraunhofer a grafičko okruženje samo olakšava taj posao. Ja recimo ponekad grebujem EAC-om pa on radi prebacivanje u mp3 ali u poslednje vreme za to uglavnom koristim foobar2000.
[ fucumaraxl @ 19.09.2006. 09:27 ] @
Bilo je mnogo price na ovu temu ali od kada sam na listi nisam primetio da
je neko pomenuo program Music match.
Da li je razlog to sto ga niko ne koristi ili nije vredan paznje?

Hvala.

S
[ random @ 19.09.2006. 10:58 ] @
Musicmatch Jukebox koristi koliko se sećam komercijalni Fraunhoferov enkoder, što će reći da je dobar izbor.
[ dekivicko @ 19.09.2006. 11:33 ] @
Po meni najbolji program za ripovanje muzike u mp3 format je nero 6 ili 7. Ja koristim nero 6 i jako sam zadovoljan jer ima mogucnost ocitavanja titlova i mogucnost da se namesti od 8 do 320 Kbit. Ja preporucujem taj program.
[ calexx @ 19.09.2006. 11:37 ] @
Ja najčešće izbegavam programe tipa all-in-one pa sam tako na kratko probao i Music Match i odustao. Ne sećam se da li može da se bira enkoder ali Fraunhofer kojeg on koristi mnogo brlja sa VBR pa sam odustao. Verovatno sam mu tada našao još neku manu ali se više ne sećam.
[ ton_majstor @ 19.09.2006. 11:44 ] @
Foobar 2000.

Pozdrav!
[ calexx @ 19.09.2006. 11:50 ] @
Citat:
dekivicko: Po meni najbolji program za ripovanje muzike u mp3 format je nero 6 ili 7.
Ovde su u pitanju dve radnje, ripovanje muzike i pretvaranje u mp3 format. Prvo se audio zapis prebacuje u sirovi wav a posle to pretvara u mp3. Neki programi to rade i onfly ali posle nekih prvih neslavnih pokušaja to obično preskačem.
U svakom slučaju, ovo nije baš jednostavan posao. Dugo nisam mogao da ukapiram zašto mnogi ljudi za koje znam da se bave muzikom ne podnosi mp3 varijante dok nisam proverio šta se masovno valja po ovim prostorima. Ono što sam čuo je blagi užas, zvuk koji može da se poredi sa zvukom tranzistora ili PC zvučnika. Sve to zato što oni koji se time bave traže program kojim se na jedan klik dobija rezultat koji mora da bude što manji da bi na jedan CD stalo 2500 najvećih hitova neke popularne pevaljke ili grupe. Naravno, njih muzika uopšte i ne interesuje, to shvataju samo kao posao.

Ovo i nema mnogo veze sa citiranom porukom ali me krenulo. ;)
[ Vladic_aca @ 26.09.2006. 14:34 ] @
Vec 4 godine koristim ALTO MP3 MAKER(taj program jos niko nije spomenuo).Nikad nijednu gresku.Ako hoces kontaktiraj me preko maila [email protected] pa ako hoces da ti posaljem.Konvertuje u mp3,wav i ogg vorbis,pa ko voli nek izvoli.