[ MiTo @ 01.06.2012. 23:40 ] @
Pozdrav,

Uzeo sam starcima dreambox 500S. Testirao na staroj televiziji i sve radi ok.
Sad je dosla nova Grundig televizija, model nisam zapisao, a evo sto je problem:

1) Spojim SCARTom (Jer tv jedino ima HDMI i Scart, a DM500 nema HDMI)
2) Na input od TVa stavim Scart
3) Super. Prebaci na receiver i moze se gledati neki kanal. Problem nastaje kada na receiveru kliknem botun za listanje kanala (postavke isl). Nakon 10ak sekundi TV misli da je izgubljena slika (pretpostavljam) i pokusava prebaciti na drugi izvor (analogna tv, digitalna tv... a drugih izvora ni nema podeseno) i tako moram ponovno na daljinskom od TVa kliknuti input, scart, ok...

Ne znam, Dreambox nisam testirao scartom prije. Tako da ne mogu reci da nije u njemu problem... ali kako televizoru reci da ne prebacuje automatski...

Ima li tko kakvu ideju?

Hvala!
[ DvbT-manijak @ 02.06.2012. 20:41 ] @
Sigurno ti je pun SCART (sa svim kablovima i pinovima) i to zbunjuje TV zbog aspetkta slike i sličnih stvari.

Probaj da nađeš jednosmerni scart, gde:

- na jednoj strani piše "IN" - to ide u TV
- na drugoj strani piše "OUT" - to ide u satelit


Ili još prostije, SCART na konpozitni, gde će ti slika biti malo lošija, ali šta ima veze. bar neće da te nervira...
[ bobiska @ 02.06.2012. 21:52 ] @
A misliš da mu tv ne reaguje na daljinski od Dreama? Kod mene se to dešava na Samsung lcd tv-u. Dakle luduje dream s samsungovim daljinskim, pa sam morao da ga udaljim od tv-a, malo u stranu.
[ MiTo @ 02.06.2012. 22:27 ] @
Hvala Vam. Sutra cu probati s drugim kabelom i daljinski.
[ Sava @ 03.06.2012. 08:07 ] @
Takođe mi deluje kao problem daljinca, ja sam imao sličan problem na Echostaru. Kada hoćeš da listaš kanale približi daljinac Dreamboxu i okreni ga tako da što manje gleda prema tv pa probaj. Ako je listanje tada dobro onda je to to. Drugi daljinac ti neće pomoći jer on koristi istu frekvenciju kao i taj koji koristiš.
[ MiTo @ 03.06.2012. 21:36 ] @
Spojio sam sa kompozit video kabelom na scart adapter i onda u tv. Sad radi bez problema. Daljinac ne smeta televiziji, sto je odlicno!
Problem rijesen. Hvala na odgovorima i savjetima!