[ Bufalo Kikiriki @ 02.06.2012. 19:19 ] @
Citat:
Kompanija "Telekom Srbije" danas je u Novom Sadu predstavila modernizovanu mobilnu mrežu, spremnu i za četvrtu generaciju mobilne telefonije

NOVI SAD – Kompanija "Telekom Srbije" danas je u Novom Sadu predstavila modernizovanu mobilnu mrežu, spremnu i za četvrtu generaciju mobilne telefonije ("4 g") u koju je u prethodnih šest meseci uložila više od 20 miliona evra.

Direktor direkcije za tehniku kompanije Saša Leković je na promociji, precizirao i da je u okviru tog projekta realizovano više od 1000 baznih stanica.Direktor Leković je rekao da mreža Telekoma posle modernizacije "ne samo da može da podrži mobilnu tehnologiju "2 g" i "3 g" već je spremna i za četvrtu generaciju mobilne telefonije"."Modernizacijom je omogućeno povećanje protoka za 3,5 puta kada je mobilna telefonija u pitanju", rekao je Leković.Leković je dodao da je šest puta povećan protok mobilnog interneta i da će krajnji korisnici imati oko 10 puta veću prosečnu brzinu prilikom surfovanja svetskom informatičkom mrežom.
Direktor direkcije za komercijalne poslove Vladimir Lučić je kazao da "Telekom Srbija" nudi korsnicima tri vrste pogodnosti kada je u pitanju mobilna mreža.Prema Lučiću, to je mogućnost da se u narednih 12 meseci za jedan dinar mesečno surfuje mobilnim internetom ,kao i mogućnost nabavke tablet računara za svega jedan dinar.

"Korisnici će u Novom Sadu bilo gde da se nalaze imati brzinu interneta kao da su kod kuće", rekao Lučić On je dodao da u pogodnosti za korisnike spada i mogućnost da se na smart telefonima tokom narednoh godinu dana dobije pet gigabjta mesečno besplatno.

Izvor novosti.rs
Code:
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.239.html:382423-U-modernizaciju-Telekoma-ulozeno-20-miliona-evra

[ Slobodan Milivojevic @ 02.06.2012. 20:33 ] @
Rezultati su itekako vidljivi, mada za sad ne na svim 3G baznim stanicama, nadam se da ce uskoro cela 3G mreza biti HSPA+ kompatibilna.
[ Dexic @ 02.06.2012. 20:41 ] @
Citat:
On je dodao da u pogodnosti za korisnike spada i mogućnost da se na smart telefonima tokom narednoh godinu dana dobije pet gigabjta mesečno besplatno.

Kako?:) Jel' to ona fora 12 za 1din. a 12 po punoj ceni za mobilni net? (mada je na to mislio kada je pomenuo 12 meseci za 1 din pre toga)
[ Bufalo Kikiriki @ 02.06.2012. 21:01 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Rezultati su itekako vidljivi, mada za sad ne na svim 3G baznim stanicama, nadam se da ce uskoro cela 3G mreza biti HSPA+ kompatibilna.

Na nekim vestima sam čuo da će ovo biti prvo omogućeno korisnicima u Vojvodini pa posle i celoj Srbiji.
[ Slobodan Milivojevic @ 03.06.2012. 01:29 ] @
Evo pre neki dan u Nišu:

[ Bufalo Kikiriki @ 03.06.2012. 11:06 ] @
Pa to je super onda
[ misaj @ 04.06.2012. 09:20 ] @
Juče u Nišu :(
[ Slobodan Milivojevic @ 04.06.2012. 10:55 ] @
Da nije ovo EDGE?

Jer evo sada EDGE (telefon mi je u 2G modu jer se samo prebacuje sa 3G na 2G ovde kod mene ako je u dual modu) - uz napomenu da mi speedtest app ping na EDGE-u lose meri, realno je oko 400-600ms.



Malo kasnije cu probati 3G.
[ misaj @ 04.06.2012. 23:38 ] @
EDGE je kod mene u pitanju...Na mojoj lokaciji nema 3G pokrivenosti i ako sam u gradu (Nišu) na kraju Bulevara...Prosto pa neverovatno?!
[ Dexic @ 05.06.2012. 12:17 ] @
Sta bi sa ovim komentarom da moze da se dobije 5GB mesecno besplatno 12 meseci?
[ Milan013 @ 06.06.2012. 23:11 ] @
Super je sto se i MTS probudio na ovom polju.

Samo mi nije jasno par stvari:
- Kako su to prvi sa 42Mbps kad je i VIP isto to pricao (mada to u praksi nikada nismo videli, a kamoli u njegovoj ponudi ako zanemarimo ono sto je pisalo na sajtu a nije moglo da se kupi cak ni po ceni koju su napisali - od 300eur do 500eur za modem zavisno od paketa!)
- Kojim to uredjajem misle da se korisnik konektuje na tu 42Mbps mrezu? Nemaju nista u ponudi novo, samo modeme ogranicene na 3.6Mbps. Mozda nisu jos stavili na sajt...
[ ekof9 @ 08.06.2012. 20:23 ] @
Od juce mi signal poceo cesto da pada na E i G, iako je ranije skoro uvek bio 3G ili 3G+. Mesto - Bg. Da li je jos kod nekog takva situacija?
[ Slobodan Milivojevic @ 08.06.2012. 22:04 ] @
Sačekaj neki dan, kod mene je 2 dana bio EDGE a sad je HSPA