[ Konstantin91 @ 03.06.2012. 12:32 ] @
Komsija uzeo ADSL ali telefonsku uticnicu nema vec je direktno vezao i telefon mu radi. Medjutim telekomov Huawei ADSL lampica mu samo trepce a internet lampica ne funkcionise. Inace Huawei normalno radi, pristupim mu i Wirelese mu normalno radi ali nece da izadje na internet.
Kontam da je problem jer je ovaj direktno povezao kabal sa bandere na telefon. Kabl sa bandere ima dve zice, plava i bela. Kabl za telefon (koji sam ja izvadio iz telefona i ubacio u switcher kako bi i ruter i telefon radili) ima 4 zice, braon crvena zelena i plava. Crvenu i zelenu sam direktno vezao na telefonski kabl sa bandere i telefon radi ali interneta nema... Jel moze neko da mi pomogne oko ovoga, da li je zaista problem do kabla (ako telefon vec radi) ili je nesto drugo u pitanju ???
[ madcama @ 03.06.2012. 13:18 ] @
Spoji dve unutrašnje na na plavo belu žicu.
[ Konstantin91 @ 03.06.2012. 20:21 ] @
Shvatam ovo za dve unutrasnje ali nema plavo bele zice, vec ima plava i bela, to su dve zice koje dolaze sa bandere... Unutrasnje znam koje su, samo prema vasem uputstvu da li da ih kratko spojim, znaci obe unutrasnje na jednu (plavu ili belu) ili svaka sa svakom ?
[ calexx @ 03.06.2012. 20:53 ] @
Fali samo jedno i. ;) Poveži dve unutrašnje sa plavom i sa belom žicom koje dolaze sa bandere.