[ tordajav @ 04.06.2012. 21:47 ] @
Pozdrav svima, hteo bih da kupim kapo za akustičnu gitaru ali drugačiji nego što imam;
imam ovakav, sa pletenim delom koji ne funkcioniše baš najbolje (na nekim pragovima zateže jače a na nekim slabije, jer sila zatezanja nije svuda ista u odnosu na debljinu vrata gitare, zbog čega dobijam raštimavanje):







Hteo bih da uzmem ovakav, koji na bilo kom pragu steže žice o vrat istom jačinom:



...ne mogu da nađem sliku kakav ima moj drug, ali kapo radi po principu štipaljke.
Najbliži veći grad mi je Novi Sad, ali na sajtu mix-music kaže da nemaju kapo.
Može li pomoć?
[ Sava @ 06.06.2012. 08:08 ] @
Ja imam obe vrste i dobre su. Taj prvi Dunlop je sasvim dobar i pogodan za obe vrste gitara, mada je u osnovi smišljen za električnu. Malo se teže namešta jer su ti potrebne obe ruke. Mislim da ga ne namestiš dobro pa zato imaš problema. Potrebno ga je jednom rukom držati na žicama pa drugom zatezati onaj pleteni deo tako da ga vučeš prema dole pa ga tek onda preklopiš i zategneš. Ja imam stari odlični istočno nemački skroz od metala sa dve ručke koje stisneš, a mana mu je što je predviđen pa opet samo za akustičnu gitaru sa ravnim širokim vratom i jednostavno ne može da se namesti na električnu. Ja verujem da toga ima po mizičkim radnjama, malo potraži na sajtovima Mitrosa, Mixa, Control Sounda i ostalih.