[ ackom @ 06.06.2012. 00:30 ] @
Javio mi se problem sa logovanjem preko SSH, na VPS server kojeg imam od nedavno.
Moje poznavanje i iskustvo sa serverima je skoro pa ravno nuli, jer sam se sreo sa tim prre par dana.
Nekoliko prethodnih dana se uspesno logujem, bilo preko WinSCP ili Putty, a i danas sam se uspesno logovao.
Onda sam danas, probao preko FIleZille, preko Sftp da se ulogujem sa istim podacima i uspeo sam, prebacivao sam neke podatke, napravio pauzu 10-ak minuta,
krenem opet da prebacujem fajlove i ono paff, nece.
Probam preko WinSCP i nista, izbacuje mi program: "server unexpectedly closed network connection" i evo jos uvek nikako.
Znaci nisam pravio nikakve greske pri logovanju, da sam kucao pogresne sifre ili nesto slicno.
Konsultovao sam jednog decka koji se razume u admin. servera, kaze da mi je server blokirao IP i da resetujem modem, kako bih promenio IP adresu.
Medjutim, mrka kapa, ja nemam adsl internet imam bezicni wireless net. Zovem druga koji radi kod ovih kod kojih imam net, ali i od njega dobijam negativno, da ne mogu da mi promene IP.
Ustavari mogu, ali privremeno, kako bih se ja logovao na taj server i izmenim nesto ako mogu, pa onda da mi opet vrate staru IP adresu.
Kaze da ne moze da mi izmeni IP, jer je ta IP adresa adresa bazne stanice i svih korisnika koji su vezani za tu baznu stanicu.

E sad, mene zanima da li ja moguce otkloniti problem, da se skloni ovu zabrana pri logovanju, a da ne menjam IP adresu?

[ Miroslav Strugarevic @ 06.06.2012. 07:58 ] @
Hoces da kazes da sad ne mozes da se logujes na server (VPS) ni preko SSH ni SFTP-a?
[ ackom @ 06.06.2012. 09:56 ] @
Miroslave, hvala ti sto si se javio!

Da, ne mogu da se logujem, nikako ni preko SSH ni preko SFTP-a?
[ Miroslav Strugarevic @ 06.06.2012. 11:02 ] @
Imas skype? Ako imas posalji mi na PM. Ako hoces da ti pomognem i ako imas poverenja da mi das pass od servera.

Ako ne onda:

- Nadji nekoga kome verujes i pitaj njega da li moze da se konekuje na VPS (mozda imas fail2ban ili nesto slicno sto je blokiralo tvoj IP) ili jednostavno restartuj VPS (ako nije neka prod. masina) pa ne sme da ima downtime.
[ ackom @ 06.06.2012. 11:43 ] @
Miroslave,
nije moj sajt da je moj dao bih ti, bojim se posledica, daj da probam prvo sam da resim nekako ako moze.
Vec sam dao jednom decku, ali sumnja uvek postoji, da on nesto nije cackao i namerno me blokirao da ne mogu da udjem.
On kaze da on moze da se konektuje. Kaze da je gledao i da ne moze nista da ucini, postoje neki zastitni programi koje je on instalirao, bfd i jos 2 valjda.
Mislis li da bi restartovanje VPS resilo problem? Da to ne izazove neke dodatne probleme?
Ukoliko se ulogujem preko jednog prijatelja (preko teamviewera) sta bih trebalo da uradim da bih obrisao IP adrese ako su blokirane od ovih zastitnih programa.
Da na pomenem da je na tom serveru je instaliran kloxo, a tamo mogu normalno da se ulogujem.
[ Miroslav Strugarevic @ 06.06.2012. 11:45 ] @
Izvini ali sad me mnogo pitas :) Na nevidjeno ne znam nista. Neka ti taj decko koji je instalirao te "zastitne" programe ukloni tvoj ip iz firewall-a.
[ ackom @ 06.06.2012. 13:11 ] @
Ma smeske!

Malo sam procunjao po ovom kloxo programu i obrisao moju blokiranu IP adresu.
Koje oranje, kad se oslanjas na drugog za neke sitnice i ocekujes pomoc, a ocigledno ima bezobraznih ljudi.
Verovao sam onom decku, ili i sam nije znao ili namerno nije hteo.
[ Miroslav Strugarevic @ 06.06.2012. 13:19 ] @
Bitno je da si resio :)
[ Lighttwen @ 08.08.2012. 19:08 ] @
Citat:
ackom:
Ma smeske!

Malo sam procunjao po ovom kloxo programu i obrisao moju blokiranu IP adresu.
Koje oranje, kad se oslanjas na drugog za neke sitnice i ocekujes pomoc, a ocigledno ima bezobraznih ljudi.
Verovao sam onom decku, ili i sam nije znao ili namerno nije hteo.


Moram da napomenem da LxGuard u Kloxo-u obožava da blokira pristup serveru