[ astorki @ 06.06.2012. 23:56 ] @
Kupio sam ne Ebay-u DVB-T2 receiver tipa no name i vidim u ocenama prodavca da je prodao veliku kolicinu risivera u Ukrajini posto i oni prelaze na DVB-T2 ali su oni pustili pun signal za razliku od nas.Naime imao sam problem jer ne mogu u Zemunu da uhvatim apsolutno nista ali sam onda procitao da je ovo u stvari samo inicijalna mreza koja trenutno emituje snagom od 1w a da ce se pojacati svojevremeno za 200x tj na 200w.Tako da je receiver 100% ispravan samo moram otici na neku blizu lokaciju da bih probao,ali zasada od lepe slike u mom stanu nema nista dok se signal ne pojaca.Doduse imam na krovu zgrade logu 3 i 45metara kabla do stana a i nisam na nekoj visini jer sam u donjem gradu i krov je visine 4 sprata tako da fakticki od nekih visih zgrada i nemam opticku vidljivost sa Avalom.Moj receiver je malo drugaciji od ovog Kaskad sto se moze naci na oglasima ali je daljinac potpuno isti.A evo i saopstenja za buduce kupce tako da za sada razmisle o kupovini receivera.

Vazno sapostenje za kupce DVB-T2 risivera

Povodom informacije objavljene na RTS-u na temu emitovanja signala digitalne zemaljske televizije (DVB-T2) da predajnik na Avalskom tornju, sad ne radi u punoj emisionoj snazi nego da ce ta snaga tek kasnije u toku 2013 biti aktivirana za 200 puta veca snaga signala, za predajnik na Crvenog Cota za 70 puta. Znaci ako ste udaljeni prvavolinijski do 9 km od Avalskog tornja imate sanse da uz odgovarajucu antenu i nivo signala pratite programe koji se emituju sa avalskog tornja svi koji su nesto dalje i ako opticki vide avalski toranj mozda zbog male snage predajnika koja je ukljcena na avalskom tornju nece moci da gledaju tv kanale. Tako da kupci ovde ponudjenih DVB-T2 risivera ne misle da su uredjaji ne ispravni ili nesto slicno. Posto su svi DVB-T2 risiveri koje ovde nudimo regularno uvezeni i atestirani (sertifikovani) nema nikakvog izgleda da im je tuner neispravan ili slab. Detaljne informacije o buducem pojacanju signala mozete procitati na internet stranici RTS-a Takodje sa internet stranice preduzeca Emisiona Tehnika i Veze mozete pogledati podatke o takozvanoj pilot mrezi sa kojih se lokacija emituje DVB-T2 signal i spisak tv kanala koje mozete gledati.
[ Stranger2 @ 08.06.2012. 01:48 ] @
Citat:
Kupio sam ne Ebay-u DVB-T2 receiver tipa no name i vidim u ocenama prodavca da je prodao veliku kolicinu risivera u Ukrajini posto i oni prelaze na DVB-T2 ali su oni pustili pun signal za razliku od nas.Naime imao sam problem jer ne mogu u Zemunu da uhvatim apsolutno nista ali sam onda procitao da je ovo u stvari samo inicijalna mreza koja trenutno emituje snagom od 1w a da ce se pojacati svojevremeno za 200x tj na 200w.Tako da je receiver 100% ispravan samo moram otici na neku blizu lokaciju da bih probao,ali zasada od lepe slike u mom stanu nema nista dok se signal ne pojaca.Doduse imam na krovu zgrade logu 3 i 45metara kabla do stana a i nisam na nekoj visini jer sam u donjem gradu i krov je visine 4 sprata tako da fakticki od nekih visih zgrada i nemam opticku vidljivost sa Avalom.Moj receiver je malo drugaciji od ovog Kaskad sto se moze naci na oglasima ali je daljinac potpuno isti.
Voleo bi da je to razlog ali iz mog iskustva sa nekoliko DVB-T2 uredjaja i testiranja na nekoliko mesta, mogu da kazem da nista u vezi tih uredjaja nije sigurno dok se ne proveri negde kod nas da radi. Ako radi mogu da uhvate poprilicno slab signal a ako ne rade nece da uhvate ni da ih stavis pored predajnika.

Imam mnogo da kazem na ovu temu ali sada nemam vremena. Napsiacu ovih dana.

Probaj da poneses uredjaj kod nekoga ko je na boljoj lokaciji i ima boju antenu. Ako ne uhvati, probaj jos negde. Ako ne uhvati na tri mesta onda je neispravan ili je od onih koji ne rade u Srbiji.

Citat:
Vazno sapostenje za kupce DVB-T2 risivera

Povodom informacije objavljene na RTS-u na temu emitovanja signala digitalne zemaljske televizije (DVB-T2) da predajnik na Avalskom tornju, sad ne radi u punoj emisionoj snazi nego da ce ta snaga tek kasnije u toku 2013 biti aktivirana za 200 puta veca snaga signala, za predajnik na Crvenog Cota za 70 puta. Znaci ako ste udaljeni prvavolinijski do 9 km od Avalskog tornja imate sanse da uz odgovarajucu antenu i nivo signala pratite programe koji se emituju sa avalskog tornja svi koji su nesto dalje i ako opticki vide avalski toranj mozda zbog male snage predajnika koja je ukljcena na avalskom tornju nece moci da gledaju tv kanale. Tako da kupci ovde ponudjenih DVB-T2 risivera ne misle da su uredjaji ne ispravni ili nesto slicno. Posto su svi DVB-T2 risiveri koje ovde nudimo regularno uvezeni i atestirani (sertifikovani) nema nikakvog izgleda da im je tuner neispravan ili slab. Detaljne informacije o buducem pojacanju signala mozete procitati na internet stranici RTS-a Takodje sa internet stranice preduzeca Emisiona Tehnika i Veze mozete pogledati podatke o takozvanoj pilot mrezi sa kojih se lokacija emituje DVB-T2 signal i spisak tv kanala koje mozete gledati.
Ovo je saopstenje od neke firme koja prodaje taj risiver na koga se ovo saopstenje odnosi. Na zalost ovo ne vazi za sve risivere.
[ digisat @ 13.06.2012. 18:18 ] @
Kao neko ko je u nekolko dana imao nekolko instalacija novog DVB-T2 digitalnog prijemnika FALCOM T2200 mogu da vam kazem sledece informacije. Instalacija na ledinama kod Surcina, p[rolazi zignal sa 82% na postojeci antenski sistem sa pojacalom, na lokaciji kod Metroa signal oko 60% Mirijevo antena na vrh solitera i loga antena sa 40-50 m koax kabla bez pojacala signal oko 60%, tako da ja kao autor gore pomenutoig teksta napisanog na osnovbu informacija priokupljenih na internetu opozivam sve navedene informacije.

Jedno je samo tacno da predajnici nisu u punoj snazi ali nije ni tako bas los prijem tamo gde je moguc, za prjem signala najbolje je imati sve novo, pocevsi od antene , koax kabla, eventualnog pojacala. Nije potrebno pojedninacno objasnjavati kako radi koax kabal strar 10-15 godina i potpuno nov kabal, naravno zbog kapaciteta kabla, oksidacije, bujde na kontaktima, ispucalosti kabla i drugi problemi.



[Ovu poruku je menjao djricky dana 19.06.2012. u 20:57 GMT+1]