[ staticInt @ 09.06.2012. 19:17 ] @
Pozdrav, imam jedno pitanje, naime kad otvorim mts aplikaciju za konektovanje meni je signal jako slab, no kad se konektuje naprasno pise WCDMA mt:s i signal je punih 5 barova. Dok na onoj windows wireless ikonici u taskbaru stoji na 2 bara, mislim da sama mts aplikacija lose meri signal, modem je onaj HUAWEI E153 HSDPA USB, koji signal je tacan i da li postoji sigurniji nacin za merenje signala?

Razmisljao sam da uzmem neki drugi modem koji bi mozda imao jacu antenu ali ne znam da li je to uopste dostupno, ono sto sam video po netu su routeri koji imaju USB port u koji se ubaci GSM modem sto znaci da bi i dalje koristio sam modem stick za konekciju pa time ne bih dobio nikakav bolji signal.

Imate li neke savete sta raditi u toj situaciji?
[ ekof9 @ 09.06.2012. 19:53 ] @
Najbolje ces utvrditi kakav je signal radeci nesto (surf, download i sl.). Znam da je ranije signal jako puno i cesto oscilirao od najbrze do najsporije, i obrnuto.
[ espresso @ 09.06.2012. 20:09 ] @
To što ti naprasno pokaže 5 crtica je samo softverska greška. Taj modem očigledno ima drajver koji je pisan za Win7 i koji se integriše u bežične mreže tako da može da se prati jačina signala i iz trej bara. Ako ti tu pokazuje da je signal slab onda je to tačno.
Taj modem ni nema priključak za antenu, jel tako? Eventualno bi mogao da vidiš da li u nekoj drugoj prostoriji ili van kuće (ako si u kući) imaš bolji signal pa da uzmeš onaj ruter i držiš ga zajedno sa modemom na mestu gde je bolji signal.
[ staticInt @ 09.06.2012. 23:33 ] @
Citat:
espresso: To što ti naprasno pokaže 5 crtica je samo softverska greška. Taj modem očigledno ima drajver koji je pisan za Win7 i koji se integriše u bežične mreže tako da može da se prati jačina signala i iz trej bara. Ako ti tu pokazuje da je signal slab onda je to tačno.
Taj modem ni nema priključak za antenu, jel tako? Eventualno bi mogao da vidiš da li u nekoj drugoj prostoriji ili van kuće (ako si u kući) imaš bolji signal pa da uzmeš onaj ruter i držiš ga zajedno sa modemom na mestu gde je bolji signal.


Da kapirao sam i ja isto, sto se tice predhodnog komentara ping ka googlu je oko 100-130ms download ide do 1,98 mbit/s a upload 0,25 mbit/s sto i nije nesto, sad ne znam kako je na drugim mestima kod MTSa znam da su na onoj temi o VIPu pricali kako im ide do 6mbit/s ali to je HSDPA+...

Mozda budem uzeo router pa da probam snjim, medjutim voleo bih da postoji neki software za merenje kako bih lakse nasao najbolju poziciju u stanu gde bih drzao router, jer ovako da se setam sa laptopom i nije nesto precizno.
[ espresso @ 10.06.2012. 11:53 ] @
Možda i ti imaš HSPA+ tu gde si ali ti modem podržava samo HSDPA. Ako je tako, drugim modemom bi dobio bolji ping i veći aploud. Daunlod bi ti ostao isti ili bi bio nešto veći. HSPA+ ne nudi nešto veću brzinu tamo gde je signal slab.
I ruter može da ti pokaže jačinu signala u procentima. Samo što ova nepreciznost merenja o kojoj pričaš ne dolazi od strane softvera već je modem takav.


[Ovu poruku je menjao espresso dana 10.06.2012. u 13:30 GMT+1]
[ staticInt @ 16.06.2012. 14:57 ] @
Meni uopste nije jasno, mozda cu da predjem na Telenor internet, posto je ovo bezobrazluk klasican, ja ne mogu da izvucem ni 2mbit/s sto je katastrofalno, na telefonu preko Telenora izvlaci po 8mbit/s....



Jednostavno je katastrofalno, na netu sam vidjao da ljudi izvlace 8mbit/s sa MTSom ja ne znam samo kako, jel zna neko?
Meni tamo stoji WCDMA i HSDPA, sa 2-4 bara ali opet ne verujem da je to toliko do samog signala koliko je net zapravo los....