[ igor.vitorac @ 21.06.2012. 16:12 ] @
Trazio sam resenje za generisanje sekvence datuma i naleteh na ovo:
http://slava-technical.blogspo...eate-sequence-of-dates-in.html

Code:
select ADDDATE('2009-09-08', @c:=@c+1) as DAY
from (select @c:=-1) counter
inner join BIG_TABLE b on (1=1) limit 10;



Kaze covek:
if you have the big table which has rows count more or equal to size of necessary days sequence than you can perform the following statement (for sequence with 10 dates)

Pokusavam da shvatim kako ovo radi posto mi cak i za tabele od par stotina redova nedaje svih 10 redova koliko bi trebalo.
Moze li neko da pojasni gornji kod?

Unapred hvala,
Igor
[ bogdan.kecman @ 21.06.2012. 19:59 ] @
koji ti deo koda nije jasan. On koristi BIG_TABLE neku tvoju tabelu koja ima puno slogova i za svaki slog te velike tabele
(potpuno ne bitno sta je u nutra) ca izvrsiti ono c=c+1 sto ce reci dodace 1, pa 2, pa 3 ... na taj neki datum
[ igor.vitorac @ 22.06.2012. 17:12 ] @
Citat:
bogdan.kecman: koji ti deo koda nije jasan. On koristi BIG_TABLE neku tvoju tabelu koja ima puno slogova i za svaki slog te velike tabele
(potpuno ne bitno sta je u nutra) ca izvrsiti ono c=c+1 sto ce reci dodace 1, pa 2, pa 3 ... na taj neki datum


Kad sam ponovo pogledao sadrzaj moje "big" tabele utvrdio sam da imam samo 9 slogova :-) tj. greskom sam isprobavao na cistom test systemu. Kada sam radio sa limit-om manjim od 9, onda je lepo davao zadati broj datuma. Medjutim kada sam radio sa "limit 10" ili vecim, davao mi samo 9 slogova. :-)

Hvala,
Igor

[ bogdan.kecman @ 22.06.2012. 18:05 ] @
:D vazno da se razume kako to radi :)