[ ZeXlk @ 22.06.2012. 11:16 ] @
Problem je u tome sto kada upalim racunar monitor ne pokazuje sliku,ne izbacuje logo nista...Lampica za struju normalno svetli na monitoru, i npr kada stignem dugme Menu na monitoru,izbaci Test Good preko monitora,na kratko i opet crni ekran. A drugi monitor kada povezem radi sve normalno. Sta bi mogao biti problem? pozdrav
[ Binary Mind @ 23.06.2012. 19:07 ] @
Mozda je u pitanju Samsung SyncMaster 2243 (neki od par modela)? SyncMaster 2234 mi nije poznat....
[ ZeXlk @ 23.06.2012. 22:27 ] @
Ja mislim da jeste taj,mozda sam premutovao brojeve...nije trenutno kod mene u servis sam odneo. Pa ce tek u ponedeljak da pogleda sta mu je...Sta ti mislis sta je?
[ Binary Mind @ 24.06.2012. 00:41 ] @
Moze da bude gomila stvari (od kablova, konektora pa sve do logickih ploca monitora i samog LCD panela...) S'obzirom da je monitor vec na servisu hajde da sacekamo njihovu dijagnozu.
[ ZeXlk @ 24.06.2012. 13:14 ] @
kabal nije sigurno,znaci kupio sam bio novi kabal i probao nece...a inace na drugi monitor sve lepo radi. Do samog monitora je,e sad pitanje sta je... sutra ce pogledati monitor pa cu reci,pa da vidim jel se isplati da se popravlja uopste
[ gilopile @ 24.06.2012. 18:09 ] @
Ako uperis lampu u njega i ako se nadzire slika, stradao je inverter. Velika boljka svakog TFT/LCD monitora sa CCFT osvetljenjem... U protivnom moze biti do napajanja, proveri elkose.
[ ZeXlk @ 27.06.2012. 00:27 ] @
Monitor je odnesen u servis i receno mi je da je otisao Vektor za napajanje... i da ce popravka izneti oko 2000 do 2500 dinara...
[ Binary Mind @ 27.06.2012. 11:38 ] @
Vektor??? Valjda su mislili na starter/inverter (Neki nasi serviseri kazu i invertor pa ti je mozda to licilo na "vektor")...
[ gilopile @ 27.06.2012. 12:04 ] @
Hm, vektorsko napajanje? Jesi li siguran da se radi o SyncMaster 2243, a ne o SpaceMaster Beyond 2243 monitoru, hehehehe!
[ ZeXlk @ 27.06.2012. 12:23 ] @
haha moguce da je i to rekao invertor , keva je pricala sa njime ja sam bio na poslu :) hahah ko zna kako je ona razumela :D I sta vi kazete na to? jel zajebaniji kvar ili .. ? i dal vredi da se popravlja?
[ Binary Mind @ 27.06.2012. 12:50 ] @
Ako je u pitanju inverter, kvar je standardan za LCD monitore koji imaju CCFL pozadinsko osvetljenje. Za te pare se isplati popraviti taj monitor.
[ gilopile @ 27.06.2012. 12:50 ] @
Da li je otislo napajanje ili inerter, u biti kvar se lako sanira ukoliko se ima rezervnih delova, pre svega mislim na inverter trafo, jer ga je kod nas jako tesko naci. Ako je napajanje vrisnulo, tu je najcesce kvar prouzrokovan dotrajalim elektrolitima, u svakom slucaju se isplati popravljati.

EDIT: Binary Mind me presisao ovaj put:)
[ ZeXlk @ 30.06.2012. 08:46 ] @
E momci izgleda da nije samo invertor,nego je crkla i vga kartica....tako da nista od popravke.

Nego da vas pitam koji od ova dva monitora da uzmem po vasoj proceni koji je bolji

BENQ
G2225HD ili ASUS MW221U
[ Fjord @ 12.07.2012. 17:45 ] @
I ja imam problem s monitorom.

Isto crn kad se upali PC, koji radi, cujem onaj karakteristicni Windows zvuk.

U jednom trenutku se pojavila slika Windowsa (ono kad se ucitava) i nestala nakon par sekundi.

Sta bi moglo biti? Graficka, monitor?
[ Cileinteractiv @ 01.08.2012. 21:04 ] @
Molim vas za pomoć. Problem sa monitorom Samsung SyncMaster P2450.

Isključio sam računar i otkačio kablove. Kada sam vratio kablove monitor mi prikaže sliku na DVI ulazu samo trenutak i onda prebaci na analog a zatim na HDMI, kao da se stalno vrti u krug oko detektovanja ulaza. Preneo sam monitor (Samsung SyncMaster P2450) na drugi računar koji ima samo analogni ulaz isti problem.
Sada sam doneo monitor (LG) sa tog drugog računara i radi sve normalno.



[ Miroslav Cvejić @ 01.08.2012. 21:24 ] @
Ja mogu da ti kažem da taj problem nema nikakve veze sa ovom temom i da je bolje da otvoriš novu. :)
[ gocha990 @ 27.05.2014. 23:50 ] @
Da ne otvaram novu temu naime imam jedan stari monitor samsunt syncmaster 793df ne reaguje na paljenje,posto sam konacno resio da pocne da se bavim kompletnom eletroniko iako imam dosta teoretskog znanj(skola) prstupio sam svemu kao da ga vidim prvi put i proucavam ga tako da ono za sada sebe stavljam u apsolutne pocetnike,da se vratim na monitor :),znaci nece da se upali kad mu pricakic napajanje cuje se zvrckanje trafoa,invertora kako god ali onog prvog malo,ne znam kako se tacno zove e sada posto zelim da ga popravim i zelje za time pomozite mi ima kod mene jedan otpad gde bih moga naci neki polovan mozda,ali ako nenadjem sta mi je ciniti?
[ Cileinteractiv @ 06.06.2014. 18:43 ] @
Samsunzi imaju problem sa napajanjem i elektronikom. Meni se tri puta kvario, zadnji put poslednjeg dana garancije od servisa a popravku sam [est meseci pre toga platio 3.500,00 din. Sada je bio problem napajanje a pre toga neki ip port.
Nikad vise Samsung, ionako ga smatram brendom za neke druge ali ipak imam monitor