[ King11 @ 22.06.2012. 17:28 ] @
Imam veliki problem sa Internet Explorerom 9, jednostavno ne moze da ucita ni jedan sajt, sve vreme pokazuje da ga ucitava i posle par sekundi se zamrzne tako da jedino mogu da ga ugasim preko task managera.
Najcudnije sto se to desava samo u x86 verziji, dok u x64 sve radi normalno. Probao sam i da resetujem podesavanja (internet options/advanced/reset) i da ga deinstaliram pa ponovo instaliram ali ne vredi problem ostaje, cak i posle deinstalacije kada se vrati na IE8 ni on ne funkcionise.
Meni je ovo smece od programa potrebno jedino i iskljucivo zbog Intesa e-bankinga koji nazalost radi samo sa x86 verzijom IE, pa ako neko ima neko resenje bio bih mu zahvalan!
Samo da napomenem da je do skoro sve radilo normalno, ne znam zbog cega samo je odjednom prestao da radi...
[ plus_minus @ 23.06.2012. 08:37 ] @
Skini IE Tester. To su ti IE 5.5, IE6, IE7, IE8, IE9 i IE10 u jednom.

Pa probaj iz toga da otvoriš IE banking stranicu.

IE Tester kao što samo ime govori, služi da dizajner testira i otkriva bug-ove koji se javljaju kod web standard "šampiona" uzduž i popreko. Ali, može da se surfuje iz istog lagano, čak i flash za IE može da se instalira preko istog. Znači, imaćeš sve verzije đubreta u jednom, pa vidi ako hoće, super. A mislim da će hteti. Ako neće devetka ni tu, ti probaj sa osmicom. Ja samo taj program za IE i koristim, jer mi je IE deinstaliran zajedno sa Media Playerom i Media Centrom i ne žalim se ni malo.

IE Tester Download - Softpedia

Citat:
Web developers have a hard time trying to find compatibility issues between websites and browsers, so every single software solution that reaches the market is a godsend.

Such is the case of IETester, an easy to use application that doesn’t waste time and helps you preview a given website in almost every Internet Explorer version out there, be it older or newer.

Although it’s addressed to experienced users, IETester is impressively easy to use, so you can quickly take advantage of its great features without wasting your time on getting used to it.

The program has adopted the famous Microsoft “ribbon” toolbar, which lets you switch between Internet Explorer versions with a single click. You can thus render a website in Internet Explorer versions ranging in between 5.5 and 9 from the same interface, so it’s just a matter of time and clicks.

There’s no complicated settings menu, no customization options, just a few style adjustments, so it’s all focused on speed and efficiency.

Plus, developers will also get a bunch of tools, including a source code viewer and some utilities to disable cache, media content or various add-ons. During our test however, we’ve found some problems on Java websites, so disabling the engine solved the problem.

All things considered, IETester is a pretty nice tool for web developers who strive to make their websites compatible with all Internet Explorer versions out there, and since it’s free, why don’t you give it a try right now?
[ King11 @ 23.06.2012. 11:57 ] @
Hvala puno na pomoci, radi odlicno IE tester, probao sam sa IE10 i sve je ok i cak cini mi se da se ebanking sada znacajno brze ucitava nego pre na "obicnom" IE9.
[ plus_minus @ 23.06.2012. 12:53 ] @
Da, da. :) Nema na čemu, odličan je taj tester.
[ King11 @ 29.06.2012. 18:47 ] @
Nazalost problem sa IE ostaje i sa IE Tester-om, nisam ranije primetio posto je ucitavao ebanking normalno za razliku od IE9, ali danas posto sam trebao nesto da platim, popunim uplatnicu i sve bude ok dok ne pritisnem dugme Placanje.
E tada crashuje, probao nekoliko puta i uvek isto, probao sa IE9, IE8 tabovima isto, preko IE5,5 i IE6 nece nista da ucita, kako ih otvorim crashed!
Ne vredi, ocigledno je tu u pitanju neki veci problem pa me zanima jel postoji nacin da to nekako popravim ili cu morati da radim format C i novu instalaciju?
[ plus_minus @ 29.06.2012. 19:10 ] @
Trenutno mi ništa ne pada na pamet.

Citat:
Najcudnije sto se to desava samo u x86 verziji, dok u x64 sve radi normalno.


Kažeš 64bit ie9 ti radi normalno? Jel' hoće i e-banking preko ie9 x64? Ako hoće, koristi njega.
Pališ ga samo kad treba da se povežeš sa bankom i pratkično nemaš problem. Za surf koristi druge browsere.
[ King11 @ 29.06.2012. 21:47 ] @
64bit IE radi normalno ali ne radi ebanking preko njega, dakle mogu da se ulogujem, da pregledam stanje na racunima ali kada izaberem iz menija sa strane placanje izbacuje mi gresku:
Greška pri instalaciji objekta za rad sa sistemom fajlova! Greška pri instalaciji objekta za rad sa smart sertifikatom! Greška pri instalaciji objekta za rad sa CD sertifikatom!
Tu kada popunim uplatnicu i kliknem na dugme placanje nista se ne desava kao da nisam pritisnuo.
I naravno da ne bude zabune intesa CD sa sertifikatom je ubacen u DVD drajv i sam 64bit IE je podesen po uputstvima uostalom kao i 32bit verzija posto su im zajednicka podesavanja.

I da kao sto sam napisao u prvom postu treba mi jedino za ebanking, ni u ludilu ne bih mogao da koristim za surfovanje, za to sluzi Firefox :)



[Ovu poruku je menjao King11 dana 29.06.2012. u 23:06 GMT+1]
[ plus_minus @ 01.07.2012. 21:50 ] @
Sad mi pade na pamet, thrusted sites opcija u ie.. jel' ti Intesa, intezin sajt stoji tu pribeležen? Možda kada si čistio računar nekim softverom, nagađam, resetovao i ta podešavanja za ie?
[ Jericho @ 02.07.2012. 15:41 ] @
Probaj preko Opere - udjes na tu Intesa adresu, desni klik pa Edit site preferences - Network - Mask as Internet Explorer.
[ Shadowed @ 02.07.2012. 15:48 ] @
Na kraju ce se ispostaviti da je najjednostavnije resenje promeniti banku.
[ King11 @ 02.07.2012. 16:17 ] @
@plus_minus

sve je tu ok podeseno, intesin sajt stoji u trusted sites nije do toga.


@Jericho

Probao nazalost ne funkcionise, ne mogu da se logujem. Takodje sam probao preko ekstenzije za Firefox IE tabs, tu mi dozvoljava da se logujem i pregledam stanje ali kada dodje do placanja crashuje isto kao i IE Tester.


@Shadowed

Nije stvar u banci, ja sam obavio ta placanja normalno preko drugog racunara (sestrinog laptopa sa Win7 i IE9) ovde je problem u IE koji iz nekog razloga ne radi, i naravno lakse mi je i jeftinije ponovo instalirati Win ako nema drugog resenja nego menjati banku.
[ Jericho @ 02.07.2012. 16:37 ] @
Probao si i iz IE safe mode-a? Reinstalacija flesa, java update?
[ King11 @ 02.07.2012. 17:25 ] @
Evo upravo sam probao iz safe mode-a, ista situacija, krene da ucitava, zamrzne se i ne reaguje uopste, pa ga gasim preko task managera.
Nakon toga deinstaliram i flash i javu probam IE - nema promene, ponovo instaliram (poslednje verzije su bile instalirane i pre toga flash 11.3.300.262 i java 7 update 5) nema nikakve razlike uvek isto. Isprobano i u safe mode-u i van njega.

Cudno je i to sto uvek ucita pocetnu stranu ebankinga (i kad obrisem cash i history) a kada probam da se ulogujem tad blokira, dok npr bilo koji drugi sajt google, bing, youtube nece da ucita nego odmah se zamrzne.
[ Shadowed @ 02.07.2012. 20:40 ] @
Citat:
King11: @Shadowed

Nije stvar u banci, ja sam obavio ta placanja normalno preko drugog racunara (sestrinog laptopa sa Win7 i IE9) ovde je problem u IE koji iz nekog razloga ne radi, i naravno lakse mi je i jeftinije ponovo instalirati Win ako nema drugog resenja nego menjati banku.

Ma, jasno da je problem u IE-u na tom kompu, nego je Friteza jedna od retkih banaka koje zahtevaju IE, pa ce ti na kraju ispasti jednostavnije da si promenio banku i e-banking koristio u nekom drugom browser-u :)