[ mls34 @ 23.06.2012. 22:44 ] @
Pozdrav,
zeleo bih da proverim sa vama da li je ovo moguce.Zelim da na mom sajtu pravim cURL POST na neki drugi sajt, taj drugi sajt automatski potom vraca nazad file za download koji u browseru se ispisuje binarno(ne znam kako da ga nateram da pocne download).Ono sto meni zanima je da li je moguce preskociti moj sajt kao posrednika kada taj drugi fajl vrati fajl za download nego da se taj fajl skida direktno korisniku koji je napravio request, i drugo, kako podesiti da browser zapocne download tog fajla umesto da ga ucitiva?
[ Nemanja Avramović @ 24.06.2012. 10:12 ] @
Ako cURL radi POST, rezultat će biti vraćen njemu, tj. tvom serveru, tako da ga ne možeš "preskočiti" :) Da bi forsirao download umesto ispisa u browseru moraš poslati određene headere (pogledaj "Examples" na ovom linku).

Ako hoćeš da preskočiš svoj server, uzmi u obzir postavljanje FORM elementa sa "action" postavljenim da gađa taj drugi server (mada to onda nema veze sa PHP-om).



[ Ivan_988 @ 24.07.2013. 07:29 ] @
Pozdrav,
Pravim skriptu koja neki request salje drugom serveru i za to koristim curl.
I skoro sve radi kako treba, ali imam problem kada preko POST requesta saljem multipart/form-data parametre. Tada se posalje zahtev ali ne i parametri.
Procitao sam da kada saljem x-www-form-urlencoded da prosledim parametre kao string (radi), a kao array kada saljem multipart/form-data. Da li mozda tu gresim?
Stavio sam odgovarajuci header, ali opet je isto.