[ blilic2 @ 27.06.2012. 20:25 ] @
Imam Photoshop cs5 i ne znam napravit slijedeće pa ako nije nekom problem da mi napravi :


Potrebna mi je podloga PSD transparentna s savijenim donjim desnim kutom, tako da mogu ubacit jednu veliku sliku i jednu malu u taj kut dimenzije su 10 X 15 cmm.

Pa ako netko zna da mi pomogne biću vrlo zahvalan.


Lp.
[ koska @ 27.06.2012. 20:57 ] @
Imas dosta tutorijala na tu temu, samo trazi paper curl i sl.

Imas cak i odlican plagin AV Bros Page Curl Pro koji radi bas to sto ti treba
[ blilic2 @ 27.06.2012. 21:36 ] @
Zahvaljujem koska uspio sam još jednom zahvaljujem.


Lp.
[ free star @ 18.08.2012. 18:37 ] @
Ljudi,ne znam da li je ovo pitanje negde vec bilo,ali stvarno bih morao postaviti ga ovde posto je u pitanju pomoc za photoshop,valjda nece biti smesno jer je (teorijski) vrlo jednostavno-kako se opisuje na raznim stranama na netu (tipa e-how i sl).

Rec je o radu u "clone stamp tool" opciji. Trebao bih da iskopiram jedan deo slike i time "obojim" drugi,odnosno tako je manje (ili vise) promenim i preuredim sliku ili objekat na njoj. Treba izabrati "cetku" (brush),iskopirati i onda "samo" preci na zeljeni deo za pokrivanje.

E sad,na tom kopiranju sam se iznervirao zesce. KAKO SE KOPIRA I LEPI? Trebalo bi da bude alt+klik i tada mi se dole desno pokazuje jos jedan prozor sa background copy,ali kad pokusam preci na deo slike za "bojenje" odnosno lepljenje,pokazuje mi prozor da ne moze jer "area to clone has not been defined-alt+click to define the source point" ,a kad prevucem sa klikom pomera se cela slika. Kapiram da sam vec uradio taj alt+click i kopirao,cim mi se i dole pokazao taj prozorcic,ali zasto nije registrovao kopiranje pozadine i kako da ga sad "prelepim",odnosno kako da najzad editujem sliku....
[ zoran_dojkic @ 18.08.2012. 19:07 ] @
Alt+klik na uzorak i pređeš na sliku, ili deo iste slike na koju lepiš uzorak.
[ free star @ 18.08.2012. 19:22 ] @
Cek' malo,tako se i svuda kaze. Ipak,ako moze malo da pojasnis to za "uzorak". Mislis li na uzorak na toj slici (na radnom panou,da se tako izrazim) na kojoj radim? Dakle treba jedan deo da "kopiram",da bi boja ili povrsina bila i na zeljenom delu-to shvatam,ali kad to uradim sto si rekao pomera se cela slika,dakle prvi se nova,odnosno duplira se. A,kad samo kliknem,pokaze se ono sto sam vec rekao,kao da nisam definisao "source point"... Nikako da jednostavno jedan deo kopiram i onda samo "obojim" ili prebacim na drugi,bez pomeranja slike ili tog obavestenja....
[ zoran_dojkic @ 18.08.2012. 19:34 ] @
Negde grešiš, a gde, ne znam.
[ Goran Mijailovic @ 18.08.2012. 20:06 ] @
Bilo bi dobro kad bi postavio primer onoga što hoćeš da uradiš.
[ pajaja @ 18.08.2012. 20:19 ] @
Koliko sam shvatio zeli izgleda da mu se uzorak ne pomera. Sa alt+click markiras uzorak, sa obicnim klikom radis kloniranje. Kada izaberes uzorak iskljuci aligned sampling i kloniraj tako sto ces samo da klikces bez pomeranja misa. Pri svakom kliku pozicija uzorka se vraca na onu koju si izabrao tako da ces uvek klonirati jednu istu stvar.
[ free star @ 18.08.2012. 21:36 ] @
Jedva sam izburgijao ovo,nesto mi je kocilo,ali sad ok. Hvala na brzim porukama..:) Stvarno nisam bas vican radu u photosho-u,jos samo da se izvezbam kako da mi slika ne bude mutna,odnosno kad "bojim" ili menjam sam objekat-recimo,ovog puta nije kad hocu da bude nebo na vecoj povrsini,vec npr.,osoba bez mladeza,dlaka ili bubuljica i sl. :) Malo mozda izgleda smesno,ali treba vezbati razne stvari,a svakako i to moze biti cesto korisno za upotrebu.cini mi se malo je i teze.....