[ mishaa @ 29.06.2012. 18:15 ] @
Pozdrav ljudi,
Vec dva dana razbijam glavu sta je najbolje resenje za moj problem i rekoh da pitam ovde. Mozda neko moze da mi pomogne.

Naime, krecem u sopstven posao gde ce mi klijenti biti uglavnom u Americi. Nije u planu da radim nista lokalno u Srbiji.

E sad, glavni problem je kako vrsiti naplatu preko kreditnih kartica.

Jedini Online Merchant servisi koji prihvataju kompanije iz Srbije su 2CO i Skrill, kontakrirao sam jos nekih 50tak raznih kompanija i ni jedna ne zeli da radi sa kompanijama iz Srbije :)
2CO mi je poslao mail da zato sto sam Start UP kompanija, iz Srbije sam a i opis posla je malo sumnjiv oni mi podizu proviziju na 7.5% +$1 po transakciji.
Skrill ima prihvatljive provizije ali rade samo online payments, drugim recima kupac mora sam da ubaci detalje o kartici na njihovom servisu.
Drugi nedostatak je da se za recurring payments kupac mora registrovati.

Sto se tice mog posla plan je da za nekih 4 meseca imam oko 60% recurring naplata i 40% one time.

Ono sto meni treba je mogucnost da kada sklopim posao i klijent mi posalje ugovor i skeniranu karticu da ja u nekom programu ubacim tu karticu, njegove detalje i detalje o naplati (recuring/one time)

Kako sad stvari stoje moracu da radim sa 2CO jer je to jedina opcija koja mi omogucava da ja sam unosim kartice klijenata i podesavam payment settings.

Jel moze neko da mi kaze da li postoje neke druge opcije i sta bi bilo pametno uraditi u ovom slucaju.

Hvala.
[ mr. ako @ 30.06.2012. 13:49 ] @
Nije mi jasno sta tacno hoces da radis, ali mi se to cini kao zastareo nacin... MOTO transakcije su prevazidjene odavno.
A i nije mi jasno ko ce ti slati sken svoje kreditne kartice... aj sto je to cimanje i treba skenirati, nego ko je lud da daje nekoj kompanijici iz Srbije sken i svoje full podatke kreditne?!
Pa ja ni Googletu ne bi slao sken kartice da mi traze.