[ goran.lj @ 02.03.2004. 16:16 ] @
Imam na masini instalirana dva operativna sistema:Win98SE i XP.98-ica je na prvoj Particiji C:,dok je D:XP.Sada zelim da deinstaliram XP.Sta treba uciniti?Da li treba menjati nesto u BOOT.INI?Gde se BOOT.ini nalazi.Kako da obrisem XP.Iz Control Panela u XP-u ne postoji Mogucnost da se deinstalira.
Sta da radim!!!
Pomoc
[ Nabukodonosor @ 02.03.2004. 16:40 ] @
Boot.ini ti se nalazi u root-u C diska, ali ako zelis skroz da uklonis XP sa tog diska, i vise da nemas ni jedan OS na njemu, jednostavno ga formatiraj.U tom slucaju boot.ini treba ovako da ti izgleda:
Code:
[Boot Loader]
Timeout=10
Default=C:\
[Operating Systems]
C:\="Microsoft Windows 98 Second Edition"

Ako ne vidis boot.ini, idi u folder options i stavi da ti prikazuje skrivene fajlove.
[ goran.lj @ 02.03.2004. 18:21 ] @
Da li XP mogu obrisati jednostavnim brisanjem foldera Windows u kome je smesten XP,jer mi se na toj particiji nalaze i neki potrebni fajlovi?
[ pctel @ 02.03.2004. 18:58 ] @
Moze, ali ga prvo obrisi iz boot.ini. Ili mozda da obrises boot.ini, nisam probao ali...
[ Goran Mijailovic @ 02.03.2004. 21:39 ] @
Citat:
goran.lj:
Da li XP mogu obrisati jednostavnim brisanjem foldera Windows u kome je smesten XP,jer mi se na toj particiji nalaze i neki potrebni fajlovi?

Moze udji u W98 obrisi na D:\Windows a na C takodje obrisi sledece fajlove: ntldr, ntdetect.com, boot.ini.
Da bi video ove fajlove ukljuci u folder options prikaz sistemskih i skrivenih fajlova, to bi bilo sve.
TROUBLESHOOTING:
Restartuj kompjuter ako ne udje u W98 startuj sa flopija W98 startup disk i kucaj: fdisk /mbr, a zatim i sys c:
Ako i posle ovoga budes imao problema sa ulaskom startuj fdisk i postavi da ti je C aktivna particija.
[ Simke @ 03.03.2004. 00:00 ] @
Da, samo sto ce backup kopija mbr-a sigurno u sebi imati pointer na nt loader, tako da ako obrise ova fajlove ima sistem koji ne moze da bootuje. Najsigurnija opcija je sledece:
Postavi da ti je 98 default OS na boot-u (boot.ini), stavi wait time = 0 i obrisi liniju koja startuje XP.
[ Goran Mijailovic @ 03.03.2004. 00:37 ] @
Ja radio davno, moguce da je i tako kao sto kazes al zar sa sys c i fdisk /mbr ne resava i taj problem?
Ovako kako ti kazes sa nt loaderom startuje w98, a ako ostavi liniju za xp i proba da startuje dobice... "trt"...