[ snicers @ 08.07.2012. 14:54 ] @
Od pre nekoliko dana mi ne radi scroll kako treba. Kada krenem scroll-om na gore on krene pa se vrati unazad, ili neki put kada krenem na gore (ili dole) on ode na potpuno drugu stranu. Ocistio sam ga od prasine ali i dalje je isto. Jel se nekom mozda to desilo, i jel zna neko kako da popravim to. :/
[ Miroslav Cvejić @ 08.07.2012. 15:02 ] @
Tako se ponaša miš kada upadne dlaka između otpičkog senzora i točkića.
[ snicers @ 08.07.2012. 15:58 ] @
Jel treba samo da ga ocistim ili jos nesto?
[ gilopile @ 08.07.2012. 16:26 ] @
Koji model misonje je u pitanju? Da li za scroll koristi optiku ili mehanicke mikro kontakte? Ako je ovo drugo, slaba vajda, jer ih je jako tesko rastaviti i ocistiti, a da pritom kad se sklopi rdi kako treba.. Ako se radi o optici, onda bi ciscenje senzora trebalo da pomogne, pogotovo okrugli rupicasti deo mora biti besprekorno cist, tj. da se svaka rupica bude cista. Moze lepo da posluzi mekana slikarska cetkica. Moze biti i da je tockic pobegao sa snzora, ako je udaren, ispao na patos i sl.
[ snicers @ 08.07.2012. 16:47 ] @
Posto se ja bas i ne razumem u to napisacu ti model misa koji imam pa mi ti reci sta bi moglo da bude u pitanju. A4tech (Run on Shine) Model:X5-57D
[ gilopile @ 08.07.2012. 17:09 ] @
Nazalost, ne mogu sa sigurnoscu reci kakav scroll koristi. Moraces ga rasklopiti i videti. Mozda i da nam uslikas...

Evo opticki scroll:







Ovo je mehanicki koji se jako teko popravlja kada zariba ili se od upotreba izlizu kontakti i moze samo da se zameni istim kruznim kontaktorom.






A mozda je kod tebe ovakva situacija:))))))











[ snicers @ 08.07.2012. 17:30 ] @
Evo slikao sam.
[img]file:///D:/SDC17656.JPG[img]
Nisam bas siguran da li sam izbacio sliku kako treba :// (ako nisam samo mi napisite kako da uploadujem)
[ valerijan @ 08.07.2012. 17:40 ] @
Nije ok...

Klikni na Upload uz poruku (ispod post-a), pa Choose... do tvoje fotografije...pa klik na Upload i Povratak na poruku .

Nadam se da nije kao dlakava fotka koju je postavio gilopile
[ snicers @ 08.07.2012. 17:46 ] @
Jel sada bolje. Iako je ovako velika? :/ :D
[ valerijan @ 08.07.2012. 17:47 ] @
Pravo olakšanje ;) !
[ snicers @ 08.07.2012. 17:50 ] @
I jel moze nesto da se uradi? :/
[ citizenx @ 08.07.2012. 20:10 ] @
kupi drugi za 500 dinkica i resio si problem :)
[ gilopile @ 08.07.2012. 20:43 ] @
Da budem iskren, veceg misa u zivotu mom ne videh... Sala mala!:)

@Valerijan: Nisam mogao da verujem kad sam video onog dlakavog misonju. Sve kontam da ga je lik koristio u kosu za kukuruz, jer mi lici da je navukao kukuruzovinu:) Svuda li se ljudi nabijaju....


@ Sincers, mogu ti reci da se plasim da necemo uspeti resiti, jer mislim da je otkazao taj pomicni kontaktor skrola. Ali da budemo sigurni, pokusaj sledece.

Prvo prati da li, kada lagano skrolujes, se pomice i unutrasnji deo kontaktora, jer moze biti da je plastika koja ulazi u kontaktor proklizala i vrti u mestu.
Drugo, okreni celu plocicu misa naopacke gde se nalaze lemna mesta komponenti i vidi da li je mozda pukao neki od lema na te tri nogice kontaktora. To ces uraditi na sledeci nacin:
Uhvati skrol na mesto gde naleze na srednji mikro-prekidac, podigni ga oko pola cm i vuci ga u desno, tako da skrol izadje komplet iz kontaktora i odlozi ga negde na stranu. Zatim lagano sa svih strana srafcigerom odvojis plocicu, okrenes, uhvatis taj kontaktor i lagano ga mrdas levo-desno i prati ta tri lemna mesta da li se neki od njih podize ili mice, sto bi znacilo da je pukao vod ili lem.

Ajd pa javi sta se desava.
[ Vladishaa @ 23.07.2016. 19:30 ] @
Ja imam isti problem sa scrollom na mom Genessis G22 nemam ga ni godinu dana a zao mi da kupim novi posto sam ga platio oko 1500 dinhttp://static.elitesecurity.org/frownsquare.gif. Posto vidim da ste eksperti za ovo nadam se da mozete da mi pomognete http://static.elitesecurity.org/smile4.gif !
[ gilopile @ 23.07.2016. 20:10 ] @
Jesi ga otvarao? Ako jesi, uslikaj nam da vidimo o kakvom se scroll-u radi.
[ bgfirefighter @ 25.07.2016. 17:58 ] @
POZZ Danas sam kupio novog miša gaming REDRAGON CENTROPHORUS M601, prikačio ga, instaliran softver, isproban na internetu, u igri, sve radi OK. A onda otvorim običan text document i probam da skrolujem na dno, a on uvek vraća na vrh. Zasad primećujem da se to dešava samo sa text document-om, WORD radi OK. Ako može neki savet i mišljenje da li je to do miša ili nečeg drugog.
[ bgfirefighter @ 25.07.2016. 19:10 ] @
Evo do sada sam pokušavao preko mouse properties-a da nešto uradim, i tu sam primetio da kada selektujem u prozoru buttons brzinu doube-click-a on (miš valjda) ga smanji na minimum i tu ga zakuca da ga više nije moguće povećati, isto se događa i u pointer options-u gde brzinu odmah svuče na minimum, kad otvorim setovanje scrollera i probam da promenim broj redova on sam počne da kuca u + beskonačno, pa onda odem na cancel i on radi po starom setovanju. Čini mi se da je neispravan.
[ Miroslav Cvejić @ 25.07.2016. 19:17 ] @
Pre će biti da mu je taj softver loš.
[ bgfirefighter @ 25.07.2016. 20:08 ] @
uradio update softvera, kaže nije potrebno (danas instaliran kada je i miš priključen), probao softvere sa njihovog sajta i isto se dešava
[ Vladishaa @ 27.07.2016. 11:58 ] @
Citat:
gilopile:
Jesi ga otvarao? Ako jesi, uslikaj nam da vidimo o kakvom se scroll-u radi.

Ne nisam ga otvarao ni ne znam kako. Radi se o optickom misu ne znam dal to znaci da je opticki scroll.
[ gilopile @ 27.07.2016. 12:29 ] @
Ne znaci.
Obicno sada stavljaju wheel switch i ako prekida ili preskace, treba ga zameniti. U retkim slucajevima pomaze ciscenje. Rasklopi se, ocisti se i posprica malo sa kontakt sprejem. Ali ako je radio godinama, samo zamena pomaze.

[ Vladishaa @ 04.08.2016. 10:29 ] @
Evo slike.
[ Vladishaa @ 04.08.2016. 10:34 ] @
Jbg nece pise Najveća dozvoljena veličina fajla je 1048576 bajtova ali tako nesto izgleda.