[ Slobodan Milivojevic @ 11.07.2012. 15:39 ] @
Danas sam potpisao ugovor s mt:s-om za tarifni paket Control mobilni net paket S, uzeo sam samo Data SIM karticu, bez modema i ugovorne obaveze jer mi dati internet treba u periodu od narednih 20ak dana. Na sajtu se pominje da se moze uzeti paket sa modemom a bez ugovorne obaveze po ceni od 1499 dinara prilikom čega se dobija bonus dobrodošlice u iznosu od 4GB saobraćaja. Juče preko korisničkog servisa 789 i danas u poslovnici prilikom potpisivanja ugovora sam dobio informaciju da ću dobiti 3GB + 200 SMS poruka odmah i tako svakog prvog u mesecu, da ću dobiti i 50 dinara kredita i 50MB kao pri svakoj aktivaciji prepaid data SIM kartice bez modema. Dobio sam informaciju da će prvi mesečni račun iznositi 1000 dinara (300 za aktivaciju prepaid data SIM kartice i 700 za pretplatu.

Po izlasku iz poslovnice sam otišao kući, ubacio karticu u moj modem, aktivirao je, i internet je proradio sa APN-om prepaidnet. Stanje idalje ne radi preko poruke STANJE na 777. Sve je to okej, pomislih ja, stanje će proraditi, međutim, ja potrošio nekih 70MB i poslao dve SMS poruke i internet ne radi.

Pozovem korisnički servis i dobijem informaciju da ću dobiti 3GB i 200SMS tek prvog u sledećem mesecu, i da sam sada trebao dobiti 4GB kao bonus dobrodošlice.

Ja se pitam, gde na sajtu mt:s-a i gde u mom ugovoru piše da ću saobraćaj dobiti tek 1. u narednom mesecu a ne odmah po potpisivanju ugovora?

Sada čekam odgovor na reklamaciju po kojoj će mi biti dodeljeno 4GB bonus dobrodošlice, ali ne i saobraćaj predviđen paketom koji ja jedino i očekujem i tražim da dobijem od mt:s-a.
[ JankoNIS @ 11.07.2012. 16:13 ] @
Ja sam dobio kako je bilo receno. Pritisni ih malo.
[ Slobodan Milivojevic @ 11.07.2012. 16:45 ] @
Sta si tacno dobio? 3GB + 200 SMS ili 4GB kao bonus dobrodoslice?
[ JankoNIS @ 11.07.2012. 23:10 ] @
Tada je bilo 3GB kao bonus koji vazi samo do kraja tog meseca, ali ostalo iz ugovora sam dobio odmah po aktivaciji. Jedino ako nisu promenili nesto u uslovima u medjuvremenu, to je bilo pre nekoliko meseci. Pre bih rekao da je u pitanju njihova neazurnost.

Jedina je razlika sto sam ja uzeo i modem za 1 dinar. Mozda te kaznjavaju sto im nisi uzeo sve, treba da se isprazne magacini za neku novu opremu.
[ Slobodan Milivojevic @ 12.07.2012. 11:49 ] @
Dobih odgovor na mail sta se tacno dobija u tom slucaju:

Moje pitanje:
Citat:
Koja je procedura kod uzimanja control mobilnog neta bez modema i bez ugovorne obaveze (samo data SIM)?

Koliko kosta aktivacija paketa, sta se od saobracaja dobija po potpisivanju ugovora i prilikom aktivacije same SIM kartice?

Da li se odmah dobijaju gigabajti i SMS poruke iz paketa koji izaberem, i posto vidim da ukoliko bi uzeo ovaj paket sa modemom ide odredjeni bonus saobracaj dobrodoslice, da li se nesto slicno dobija ukoliko se uzme samo data SIM?

Unapred hvala na odgovoru.


Odgovor, vrlo štur, doduše brz:
Citat:
Postovani,

Detaljnije informacije koje se odnose na Control mobilni Net su dostupne na nasem zvanicnom Internet portalu, putem sledeceg linka:
http://www.mts.telekom.rs/index.php/control-mobilni-net.html .

S postovanjem,
Telekom Srbija


E sad, na sajtu i linku koji su oni napisali nigde ne piše da se saobraćaj dobija tek prvog sledećeg meseca, a ne odmah po potpisivanju ugovora i aktivaciji kartice. Oni nemaju ni jedan paket na kome važe ovakvi uslovi. Čak se i po potpisivanju ugovora za mt:s kontrolu troškova odmah dobija celokupni iznos kredita i bonusa - sve što je predviđeno paketom.

Takvu informaciju sam dobio na 789 pre potpisivanja ugovora - da se dobija sve odmah, nemam snimljeno, jer se bune oko snimanja razgovora. I pri potpisivanju ugovora sam dobio potvrdu te informacije - da ću dobiti sav saobraćaj iz pretplate odmah i bonus za aktivaciju data SIM kartice u iznosu od 50MB i 50 dinara kredita.

Juče prilikom poziva call centra, operaterka me ubeđivala da sam trebao da dobijem 4GB kao bonus dobrodošlice iako nisam uzeo paket sa modemom, ja sam insistirao da proveri da li je to tačno, i dobio info da ipak saoboraćaj iz paketa dobijam tek prvog, ali da može da mi izađe u susret i napiše reklamaciju kako bi mi dodelili 4GB bonusa dobrodošlice.

Ja lično ugovor planiram da raskinem ili pred kraj ovog meseca, jer mi internet treba samo sada, eventualno ako mi bude potreban i u toku avgusta. Ali mi taj internet treba recimo već sutra. Moraću ovo da rešim nekako.
[ Slobodan Milivojevic @ 12.07.2012. 13:19 ] @
Evo sta su rekli na tviteru:
Citat:
@poglavicas Samom aktivacijom se dobija inicijalnih 4GB za prenos podataka + 10 dinara kredita.Bonus koji plaćate dobijate svakog 1.u mesecu


A gde to pise na sajtu?
[ majce22 @ 18.07.2012. 21:02 ] @
Slobodane,

sta si uradio?

Ja nisam ni znala da je moguce uzeti Control mobilni net bez ugovorne obaveze i bez placanja onih 1500 din ukoliko imas svoj modem, a sada mi je interesantno posto otkazujem ADSL.
[ agasoft @ 18.07.2012. 22:07 ] @
Nije tema, ali ja ti nebi preporučio da se spuštaš sa ADSL-a na mobilni internet.
Meni je MT:S internet primaran, i ja znam šta to znači.
Negde je savršen, a negde dno dna...
Kako mu kad i u koliko sati dođe, da ne kažem nešto drugo...
[ Slobodan Milivojevic @ 19.07.2012. 12:30 ] @
Sada sam proverio stanje reklamacija, jos nisu resene :( Na kartici nemam nikakav saobracaj sada, obzirom da ce mi net trebati verovatno i u avgustu, jos nisam raskinuo ugovor, ali verovatno ni oni ne znaju... Koristio sam prepaid internet proteklih dana, jer jedino mt:s ima 3G na lokaciji koja mi je potrebna, i koristio sam nesto megabajta iz svog postpaid paketa na telefonu.

A od saobracaja nema ni traga ni glasa za ovaj mesec.
[ agasoft @ 19.07.2012. 12:41 ] @
A gde si proverio stanje reklamacije?
[ Slobodan Milivojevic @ 19.07.2012. 14:20 ] @
789 pa operater, i ulozio urgenciju kako to oni zovu.
[ Slobodan Milivojevic @ 20.07.2012. 11:09 ] @
Ni danas ništa, evo šta kaže stanje na control mobilni net kartici:


Već je 9 dana od kako sam potpisao ugovor, još 10 do kraja meseca, saobraćaja nema pa nema...
[ majce22 @ 25.07.2012. 21:09 ] @
E kod njih nista ne moze da radi iz prve. I tako je mahom za sve pakete. Uzmes nesto i onda moras prvo reklamacijama da se bavis, bukvalno cim aktiviras karticu.

Ja sam proslog meseca presla sa postpaida na KT za dva broja. Na jednom je KT radila solidno, sve sem mms koji se tarifira po 11.8 i besplatne opcije Tri omiljena broja a na drugoj milion problema, pocev od toga da ne radi *100# (jos uvek) pa tako ne mogu ni jednu tarifnu opciju da aktiviram, nema listinga za tekuci mesec na sajtu i tako dalje... da ne smaram previse ovde.
[ majce22 @ 15.08.2012. 12:12 ] @
Ja sam uzela 27.07.samo karticu , bez modema i bez ugovorne obaveze.
Dobila sam 4gb u startu i racun mi je stigao na 1.000 din.
[ Slobodan Milivojevic @ 15.08.2012. 13:11 ] @
Ja sam dobio tek sad 3GB, 4GB u startu nisam dobio, stigao je racun 1000 dinara. :( Koristicu jos ovog meseca 3GB i onda raskid ugovora, više mi se isplati 3GB za 1700 - tolko bi me koštalo i više na prepaidu, nego 50MB za 1000 dinara.
[ sasa063 @ 15.08.2012. 19:07 ] @
Ja sam uzeo data prepaid karticu, rekla mi je da prvo posaljem prazan sms na 777 da bi aktivirao i to sam uradio. Nakon toga mora da prodje 24 h i kartica je aktivna potpuno u sistemu.
[ majce22 @ 30.08.2012. 22:01 ] @
Ako raskinem ugovor za ovaj Control mobilni net 1.9., da li cu morati da platim pretplatu za ceo mesec septembar?
[ Slobodan Milivojevic @ 31.08.2012. 07:56 ] @
Da, zato bolje danas raskini ugovor. Kao sto cu i ja da uradim...
[ majce22 @ 31.08.2012. 09:16 ] @
Ali da li ce oni i da realizuju zahtev istog dana , to je pitanje.

Nemoj da te duplo ostete :)
[ Slobodan Milivojevic @ 31.08.2012. 11:58 ] @
Raskinuo ugovor, nema nikakvih problema, kartica je deaktivirana i dobio sam potvrdu da je ugovor raskinut na danasnji dan, i naglasili su da ce mi stici samo jos racun za avgust.