[ protech_v2 @ 14.07.2012. 13:52 ] @
Pozdrav svima,

do sada sam imao iskustva samo sa hostovanjem manjih sajtova i zamolio bih za pomoc oko odredjivanja zahteva i preporuke za hosting provajdera.

Radi se o PHP/MySQL aplikaciji, ocekuje se maksimalno oko 2.000-3.000 unique IP dnevno i verovatno ne vise od 150 konkurentnih korisnika (frontend i backend), baza sama po sebi nije velika: ~50MB, ali sa poprilicnim brojem upita i upisa potrebnim za sam rad aplikacije (frontend i backend). Recimo da je uporedivo sa nekim shopping cartom koji se cesto updateuje.

Da li biste mogli da mi pomognete oko toga kakvi bi bili uopste zahtevi za hostovanje ovakve aplikacije i date preporuku za nekog (po mogucnosti evropskog) provajdera?

Hvala puno!
[ view @ 14.07.2012. 14:24 ] @
Ako su to tvoji minimalni zahtevi to je po meni neka granica maksimalnih mogucnosti shared hostinga preporucio bih ti da gledas VPS ponude.E sad da li si spreman da izdvojis 10 - 50e mesecno i da li imas neka iskustva u odrzavaju servera?
[ protech_v2 @ 14.07.2012. 14:38 ] @
Citat:
view:
Ako su to tvoji minimalni zahtevi to je po meni neka granica maksimalnih mogucnosti shared hostinga preporucio bih ti da gledas VPS ponude.E sad da li si spreman da izdvojis 10 - 50e mesecno i da li imas neka iskustva u odrzavaju servera?


To bi bili maksimalni zahtevi po sadasnjim procenama, i to kroz neko vreme. Gledao sam VPS ponude, cena od 10-15e mesecno mi je prihvatljiva, ali sam zeleo prvo da vidim da li je to neophodno i, ako jeste, sta bih trebalo da trazim od VPS-a u tom slucaju. Na osnovu iskustva sa postavljanjem okruzenja u lokalu i generalno tehnickog znanja, bio bih sposoban da osposobim OS, HTTP server, MySQL - ali nemam konkretnog iskustva sa specificnostima konfiguracije u takvom okruzenju, mail server bi recimo isto sigurno bio problem, itd...

Ako, kao sto kazes, granica mojih maksimalnih zahteva tek kroz neko vreme dostize granicu shared hostinga, to je definitivno pozeljnije resenje, samo na sta onda treba najvise da obratim paznju kod shared ponuda?

Hvala puno na vremenu za odgovor!
[ prolecedolece @ 16.07.2012. 14:51 ] @
Citat:
Ako, kao sto kazes, granica mojih maksimalnih zahteva tek kroz neko vreme dostize granicu shared hostinga, to je definitivno pozeljnije resenje, samo na sta onda treba najvise da obratim paznju kod shared ponuda?


Najbolje je da se raspitas kod drugara kakva isustva imaju sa hostingom kod koga uzimas paket. Nemoj da ti cena bude na prvom mestu.
[ ZanLepen @ 17.07.2012. 10:32 ] @
Muljevski - sve si objasnio :)
[ Lighttwen @ 27.07.2012. 21:39 ] @
Samo što niste rekli "Druže izaberi mene"
[ ficavl @ 27.07.2012. 22:36 ] @
Luka, dal' si ti normalan? Očigledno je da juriš broj postova na forumu, oživljavaš mrtve teme, sad još i provociraš druge članove. Najbolje bi ti bilo da se odmakneš od ovoga, jer su svi već shvatili da pokušavaš reklamirati svoj "Gone in the wind" hosting, koji si na vrlo čudan način pokušao takođe na još par foruma, gde si i banovan, još ti treba samo i ovde... Nisi dobrodošao sa takvim načinom razgovora...
[ Lighttwen @ 27.07.2012. 22:57 ] @
To što pričaš je pogrešno, nabeđuješ pogrešnog i poštenog čoveka znaš.
Ako se ti boriš za prevlast u hostingu ja moram sa vama (da ne upotrebim izraz) ovde da se takmičim.
Kao što znaš kriza je, nema se novca, i ja sam morao da smislim način za zaradu.

U ponedeljak mi isporučuju dedicated server u hetzneru koji sam MUKOM skupio novac za njega sa prijateljima.
I jedva imam za cPanel.
Imam samo 30 dana da hosting opstane, od ponedeljka.
A ti nemaš razloga da me nabeđuješ, stvarno nije u redu.
Ja apelujem na moderatore i admine da ne brišu ovu poruku.
Ovo je realnost jednog poštenog čoveka.

Vi mi svi otežavate i ne dozvoljavate jednom mladom čoveku da uspe!
Ja onu temu na internet zaradi nažalost NISAM napisao, rekao sam mojim drugovima da pomognu sa reklamom, i napravili su ISTORIJU reklamiranja.
u negativnom kontekstu.
Inače sada sam na VPS-u kod željka, zato mi je UPTIME takav, i brzina servera užasna, menjaju HDD-ove kod hetznera.
[ ficavl @ 28.07.2012. 08:23 ] @
Znaš šta je najgore kod tvog ubeđivanja? To što nisam ni pomenuo koji forum je u pitanju, a ti si odmah izneo ime. Tako da ne moraš se izvlačiti. Ako si mislio da ćeš za 30 dana zaraditi da otplatiš server i planirao sa budžetom 50€ da kreneš, od toga nema ništa ;)
[ Lighttwen @ 28.07.2012. 13:08 ] @
Citat:
ficavl:
Znaš šta je najgore kod tvog ubeđivanja? To što nisam ni pomenuo koji forum je u pitanju, a ti si odmah izneo ime. Tako da ne moraš se izvlačiti. Ako si mislio da ćeš za 30 dana zaraditi da otplatiš server i planirao sa budžetom 50€ da kreneš, od toga nema ništa ;)


Druže znam ja da ovde na ovom forumu neću dobiti NIKAKVU podršku, naravno da znam o kom forum je reč jer izađe tema kada se ukuca "pegazhosting" u google.
Ako posle 1 Septembra, sajt bude postojao, znaj da sam uspeo, samo ne vidim razlog da ne uspem imam jednog MAJSTORA za SEO, Majstora za PHP I HTML i majstora za Dizajn a ja znam o linux administraciji.

Budžet nije 50 eura nego 100.
Sasvim dovoljno.
[ ficavl @ 28.07.2012. 16:51 ] @
Za biznis koji ti pokušavaš izgraditi nije dovoljno ni 1000€ za start....
[ Lighttwen @ 01.08.2012. 19:43 ] @
Druže, videćemo se za godinu dana.
Kao što sam već rekao, imam obezbeđeno 100 eura mesečno, i to je sasvim dovoljno za početak.
[ Dusan Filiferovic @ 01.08.2012. 19:51 ] @
Srecno :)
[ ficavl @ 01.08.2012. 20:21 ] @
Citat:
Lighttwen:
Druže, videćemo se za godinu dana.
Kao što sam već rekao, imam obezbeđeno 100 eura mesečno, i to je sasvim dovoljno za početak.


Pročitaj šta si pre toga u ovoj temi pisao?

Citat:
Lighttwen:
Ako posle 1 Septembra, sajt bude postojao, znaj da sam uspeo

Budžet nije 50 eura nego 100.
Sasvim dovoljno.



Zar to ne znači da imaš budžet za jedan-dva meseca? BTW 100€ ti nije dovoljno za početak ovoga biznisa... Evo i ja ti ipak želim svu sreću, iako ti ona neće biti od pomoći...
[ ZanLepen @ 02.08.2012. 01:31 ] @
i meni će trebati od novembra jedan jači server...jbg širim posao, pa moram dokupiti jedan server :)