[ joca_012 @ 16.07.2012. 16:25 ] @
Podigao sam VMware ESXi 4.1 na jednoj masini za probu, instalirao jednu virtuelnu masinu (Win XP) i naravno VM tools.

1. Grafika je losa: kada pomeram prozor, on ne ide "glatko", vec kao kada se podigne sistem bez VGA drajvera. Youtube, na primer, kao da radi sa malim frejmrejtom i obavezno se slika posle nekg vremena zamrzne.

2. Zvuka nema uopste!

Da li je ovo maksimum koji VMware moze da pruzi, ili je problem u podesenjima, verziji VMware, ili mozda hardveru servera?
[ Ned123 @ 16.07.2012. 16:49 ] @
ESXi sam po sebi je rješenje za serversku virtuelizaciju. Samim tim ne očekuj stvari koje jednostavno nisu potrebne na jednom serveru. Dalje ukoliko tvoj server ne posjeduje fizičku zvučnu kartu (ne znam ni za jedan koji je ima) nijedna virtuelizacija na njemu neće ti u virtuelnoj mašini dati zvučnu kartu.

Što se tiče grafike, tvoj server (a ni otprilike nijedan drugi) nema "pravu" grafičku kartu zato što mu nije ni potrebna, samim tim ni virtuelne mašine je neće imati.
Malo bolju situaciju će ti dati odrađena procedura na:
http://kb.vmware.com/selfservi...splayKC&externalId=1011709
i da... Windows XP za ovo nije podržan!

Desktop virtuelizacija (u slučaju VMware-a - View) radi na malo drugačiji način i donosi posebne drajvere za virtuelne desktope, ali i dalje za ozbiljan zvuk i video moraš imati i malo jači hardver u serveru.
[ joca_012 @ 16.07.2012. 17:04 ] @
Kao sto rwkoh, ESXi sam instalirao na jednoj masini za test. Ona uopste nije serverska masina. Ima Integrisanu grafiku i zvuk, mada vidim da nakon isstalacije WM tools, sistem virtualne masine graficki adapter vidi kao VWvare INC. Pre VM tools nije imao nikakav kraficki uredjaj. Ipak mi ostaje nejasno zbog cega ima mogucnost da vrsi virtualizaciju grafike, ali ne i zvuka...?