[ Aleksandar...93 @ 18.07.2012. 01:46 ] @
Pozdrav, tražim na pretrazi ali nikako da nađem, ako već postoji ovakva tema izbrišite samo me usmerite gde treba.

Ovako, imam Windows 7 i hoću da se prebacim na Linuks, pa me zanima jel ima nekakav drajver za Linuks? Pošto sam za 7-micu morao da skidam i radilo mi je. Ili se instalira ono standardno pa se menjaju neka podešavanja.
[ Slobodan Milivojevic @ 18.07.2012. 07:54 ] @
Koji modem imaš?
[ Aleksandar...93 @ 18.07.2012. 15:02 ] @
ZTE MF622 - to je onaj prvi najstariji.
[ Slobodan Milivojevic @ 18.07.2012. 18:00 ] @
Probaj ovako, pokreni live ubuntu recimo i utakni modem, probaj da podesis konekciju - samo obrati paznju na APN koji se koristi prilikom konektovanja. Trebalo bi da ga sistem sam prepozna.
[ Skaarj @ 18.07.2012. 18:05 ] @
MF622 radi sa linuxom. Ja sam podesavao svojevremeno. Ne secam se bas tacno detalja ali je lepo radilo, cak i prijem SMSa.
[ Aleksandar...93 @ 18.07.2012. 18:09 ] @
Citat:
Skaarj:
MF622 radi sa linuxom. Ja sam podesavao svojevremeno. Ne secam se bas tacno detalja ali je lepo radilo, cak i prijem SMSa.

Ubacicu Linux veceras ili najkasnije sutra, pa ako budem imao nekakvih problema sa konekcijom, podesavanjem, postavicu ovde ok?
[ aleksandarzz @ 18.07.2012. 19:44 ] @
Ako me sećanje ne vara, taj modem je radio na ubuntu 10.10 bez instalacije, niti je trebalo išta podešavati. Pretpostavljam da tako radi i na novijim verzijama.
[ Aleksandar...93 @ 18.07.2012. 20:23 ] @
Citat:
aleksandarzz:
Ako me sećanje ne vara, taj modem je radio na ubuntu 10.10 bez instalacije, niti je trebalo išta podešavati. Pretpostavljam da tako radi i na novijim verzijama.

Kako misliš bez instalacije?
[ aleksandarzz @ 18.07.2012. 21:55 ] @
Citat:
Aleksandar...93:
Citat:
aleksandarzz:
Ako me sećanje ne vara, taj modem je radio na ubuntu 10.10 bez instalacije, niti je trebalo išta podešavati. Pretpostavljam da tako radi i na novijim verzijama.

Kako misliš bez instalacije?

Moja greška, ima nešto što mu dodje kao instalacija. Pri prvom pokretanju bi trebalo da iskoči prozor network menadžera gde imaš nekoliko next/OK klikova i to je sve.
Napominjem da nisam 100% siguran da je sve kako sam napisao jer sam koristio par različitih modema, pa je moguće da sam nešto pomešao. Najbolje je, kao što je već neko napisao, da podigneš live sesiju i isprobaš
[ Aleksandar...93 @ 26.07.2012. 01:19 ] @
Citat:
aleksandarzz:
Citat:
Aleksandar...93:
Citat:
aleksandarzz:
Ako me sećanje ne vara, taj modem je radio na ubuntu 10.10 bez instalacije, niti je trebalo išta podešavati. Pretpostavljam da tako radi i na novijim verzijama.

Kako misliš bez instalacije?

Moja greška, ima nešto što mu dodje kao instalacija. Pri prvom pokretanju bi trebalo da iskoči prozor network menadžera gde imaš nekoliko next/OK klikova i to je sve.
Napominjem da nisam 100% siguran da je sve kako sam napisao jer sam koristio par različitih modema, pa je moguće da sam nešto pomešao. Najbolje je, kao što je već neko napisao, da podigneš live sesiju i isprobaš


Instalirao Ununtu, samo sam ubacio driver i podesio mrezu i radi kao sat.
Samo me zanima, jel mogu nesto da skinem, podesim, ili sta vec, da vidim koliko sam potrosio MB? Posto u standardnom programu za Windows ima merac. Znas i sam koliko je bitno da ne predjes ogranicenje.