[ izida @ 20.07.2012. 14:22 ] @
Treba mi mala pomoc,firmin racunar je u pitanju,legalan windows je u pitanju, Windows XP Profesional Version 2002 Service Pack 2 , na njemu ima Outlook 2003,moje pitanje je da li ja mogu da instaliram neku noviju verziju outlook-a na ovaj windows koji imam ili ova verzije dolazi sa ovom verzijom outlook-a?
[ 3okc @ 20.07.2012. 14:57 ] @
Možeš. Minimum je SP2 za Win XP.

S tim da za tvoj OS mogu samo 32-bitne verzije novi(ji)h Offica: bilo v2007 bilo v2010 -ali ne i taze izašli v2013. Bilo koji od prethodnih može da se instalira paralelno sa onim drugim i, naravno, ne moraš kompletan paket već sam biraš šta ti treba.
[ Jericho @ 20.07.2012. 23:08 ] @
Citat:
3okc: Možeš. Minimum je SP2 za Win XP.
Bilo koji od prethodnih može da se instalira paralelno sa onim drugim i, naravno, ne moraš kompletan paket već sam biraš šta ti treba.


Ovo nije bas potpuno tacno. Tacno je da paralelno mogu da se instaliraju svi delovi Office paketa OSIM Outlook-a, gde ce ostati samo najnovija verzija.
[ izida @ 21.07.2012. 07:49 ] @
Nije mi jasno, zasto onda automatic update ne ponudi nadogradnju?
Ako instaliram tu noviju verziju da li ce ostati podesavanja za outlook? Tehnicka sluzba mi je skoro podesila one stvari za mail,serveri,sifre i ostalo,ja to ne znam da podesavam sam a njih ne mogu da zovem opet da to sve rade. Znaci ako instaliram novu verziju da li ostaju ta podesavanja ili mora sve sve opet da se popunjava?
[ Jericho @ 21.07.2012. 10:18 ] @
Nadogradnju ne nudi jer se taj upgrade placa. Kao sto ne mozes sa XP preci na 7 bez doplate, tako ne mozes ni preci na noviji Office bez doplate (bar ne legalno).
Ako ne odradis backup, ogromna je mogucnost da ces izgubiti i kontakte i mailove, iako bi teoretski trebalo da ostanu. Moras eksportovati kontakte u CSV fajl, a za mailove moras bekapovati PST fajl, pa na novoinstaliranom Outlooku ili pregaziti postojeci (novi) PST ovim, ili podesiti lokaciju bekapovanog PST fajla za default. Podesavanja e-mail naloga takodje moras ponovo uneti, ne znam za neki nacin da se bekapuju.
[ izida @ 21.07.2012. 13:59 ] @
Nisam mislio da se ceo Office nadogradi nego samo Outlook,jel to moze bez doplate?
[ Miroslav Jeftić @ 21.07.2012. 14:54 ] @
Ako firma ima neki ugovor sa Microsoftom (OLP i slično), imaš pravo na besplatne nadogradnje, ali to najbolje vidi sa IT/tehničkim odeljenjem, ne možeš to sam
[ izida @ 21.07.2012. 16:20 ] @
Ok,hvala puno.
[ izida @ 23.07.2012. 10:04 ] @
Da ne otvaram novu temu,kako namestiti ovaj moj outlook da mi stoji ikonica pored sata i da kad stigne novi mail da se cuje zvuk i da pise 1 ili 2 ,3 ,sve zavisi kolko novih mail-ova imam. Trenutno kad proveravm postu kliknem na ikonicu od outlook-a,otvori se program,pogledam mail i kad odem na iksic za gasenje prozora outlook se ugasi. Kako ga namestiti da se prozor skloni ali da radi u pozadini? Vidim da kod ostalih u firmi to radi ali niko od njih ne zna kako se to podesava?
[ Jericho @ 23.07.2012. 10:09 ] @
http://www.howtogeek.com/?post_type=post&p=1330
[ izida @ 23.07.2012. 13:01 ] @
Bravo.

Ajde jos neko pitanje da postavim.
Jel moze nekako da se organizuje kalendar,dakle,primer,radim u firmi koja proizvodi lekove,na stanju imamo 50 razlicitih preparata,svaki od preparata sadrzi jednu do 6 serija. Svaka serija se razlikuje po tome do kad kojoj seriji vazi rok trajanja,skrenuta mi je paznja da moram da vodim racuna o tome da kad nekom leku istek roka dodje do 9 meseci da obavezno moram da ih obavestim o tome.
Da li je moguce u outlook-u to sve ubaciti da mi izbacuje upozorenje o tome,znaci tu ce sigurno trebati bar 50 unosa da bude stalno aktivno? Kad dodje do tog kriticnog devetog meseca da dobije neko obavestenje o tome...
[ Jericho @ 23.07.2012. 13:47 ] @
Ti to ozbiljno? Cemu ti sluzi reminder u Outlook-u?
[ izida @ 23.07.2012. 16:31 ] @
Prvi put koristim Outlook ako mi verujes,za ove moje kucne potrebstine koristim X-notifier i on mi je zavrsavao posao,video sam da ima reminder,nadam se da ne postoje ogranicenja u proju postavljenih stavki?
[ Hackman @ 23.07.2012. 17:50 ] @
Da li će ovo raditi i na winmail ili je samo za ofisov Outlok?
[ colke77 @ 23.07.2012. 20:54 ] @
Da li si "lupio" primer za lekove ili je to realna poslovna potreba?
Ako je realna poslovna potreba, u firmi koja se bavi proizvodnjom ili prodajom lekova, trebao bi da se koristi neki poslovni softver koji ima takve mogućnosti.
Outlook nije softver namenjen za te svrhe.
[ izida @ 02.08.2012. 13:56 ] @
Ma kakav poseban softver,nema se para za to...
Jos jedno pitanje,kako namestiti da se outlook dize sa windows-om?
[ Jericho @ 02.08.2012. 15:29 ] @
Start->nadjes Outlook->prevuces ga u Startup folder.
[ izida @ 03.08.2012. 11:06 ] @
A jel mogu da pristupim tom folderu n neki drugi nacin posto tako kako ti kazes ne moze da se ubaci?
[ Jericho @ 03.08.2012. 20:59 ] @
Pretpostavljam da moze, no svakako se moze ubaciti u folder onako kako sam opisao. Evo jos detaljnije - prevuces Outlook na Startup folder, i kad se pojave drugi programi (ili "empty") prevuces tu desno, u grupu programa, tj. umesto "empty" ako nema drugih programa.
[ izida @ 06.08.2012. 11:39 ] @
Snasao sam se,hvala.
[ izida @ 06.09.2012. 09:52 ] @
Jos jedno pitanje,da li moze nekako da se namesti da se Outlook ne gasi,ili da kad se klikne na iksic za gasenje prozora da se program i tad minimizira?