[ CiM0beTa @ 21.07.2012. 12:53 ] @
Napisao sam funkcije u php-u za validaciju polja pre kontakta sa bazom, prosta validacija, duzina stringa, dozvoljeni karakteri i slicno... Znam da je mozda bolje javascript, ali mi je ovo bilo lakse, nije u pitanju veliki sistem. medjutim funkcije umesto true i false mi izbacaju komentare u vidu niza:
$info[] = $STRING_TO_LONG;
pa u svim tim funkcijama koristim global $info i global ostale promenljive koje se koriste unutar.. E negde sam cuo da koriscenje global varijabli u okviru funkcija usporavaju kod. Ja to nisam primetio. Ali u jednom video tutoriali, narator tako kaze :) Istina, laz?
[ PHPovac @ 21.07.2012. 22:19 ] @
To je jako jako neprimetno. Osim ako ne radiš benchmark neće se primetiti. Ako ne praviš sajt kao blicov, nema potrebe da brineš. Inače ako ne koristiš OOP, onda je sa global jedini način da pristupiš promenjivoj unutar funkcije ili petlje
[ Predrag Supurovic @ 22.07.2012. 07:58 ] @
Radiće ti to samo nije zdravo raditi bilo šta kompleksno na taj način.

Drži se zlatnog pravila: fuinkciaj je crna kutija: sve što joj je potrebno od podataka prima kao parametre a rezultat obrade vraća kao rezultat funkcije. Ako je rezultat obrade kompleksan onda napravi i rezultat funkcije koji je kompleksan, na primer niz ili objekat.