[ sashadpb @ 21.07.2012. 18:16 ] @
Telekom je konacno resio da mi promeni telefonsku centralu iz 1467. godine i ubacio digitalnu centralu, pa sad moram da menjam telefonske kablove u kuci. Posto vec imam TTV, hteo bih da uzmem TotalMix i da uzmem TotalTV kucu u jos 2 sobe. Znaci u 2 sobe bih imao dodatne risivere za TTV kucu, a u jednoj sobi bi mi bio glavni risiver i ADSL.

Da li neko moze da mi da predlog kako da sprovedem kablove po kuci i koje kablove da koristim (da li je dovoljno 2-zilni ili mora 4-zilni). Da li treba da obratim paznju na nesto prilikom razvodjenja kablova?

Hvala
[ adamovici @ 25.10.2012. 15:18 ] @
Slican problem imam i ja ne bi bilo lose da neko ko se bolje razume napise sta je sve neophodno da se to sprovede.
[ RiciSambora @ 19.11.2012. 23:02 ] @
Pa potreban vam je UTP kabl sto vece kategorije, ali recimo da ne pretjerujemo mislim da ce vas zadovoljiti Cat6. Odredite mjesta gdje su vam potrebne uticnice i odatle vucete po zidu do jedne koncentracione tacke gdje cete staviti neki mini orman (znaci svi kablovi idu od uticnice do iste tacke - nemojte k'o nasi elektricari "brikovati" vodove - ici od uticnice do uticnice). Sto se provlacenja tice - zavisi od prethodnih istalacija da li su podne ili zidne. Pretpostavljam da su zidne - u tom slucaju za fizicko polaganje ovih vodova (NAGLASAVAM SAMO POLAGANJE, NE I POVEZIVANJE - ZNACI NEMA RAZVODNIH KUTIJA) vaze ista pravila kao i za provlacenje EE instalacija, s tim sto ove idu 10cm od ruba (plafona) dok su EE 20. To je to ukratko. Poz