[ Smireni Magnet @ 03.03.2004. 09:39 ] @
Imam problem. Imam bazu u Accessu 2000 i ne bih voleo da ona moze da se prebacuje na neki drugi racunar i koristi. Pitanje je jednostavno: kako to da postignem?

Skupo bi mi bilo prebacivanje na SQL Server.

Pozdrav,
SM
[ Simke @ 03.03.2004. 10:49 ] @
Nevidim kako bi to mogao da postignes, jer je access baza samo fajl koji moze da se kopira kao i svaki drugi. Ako zelis da se zastisis od neovlascenog koriscenja, postavi security, napravi u njoj users & groups.
[ Smireni Magnet @ 03.03.2004. 12:17 ] @
Citat:
jer je access baza samo fajl koji moze da se kopira kao i svaki drugi


Znam da je ona samo fajl, ali da li postoji mogucnost da se citanjem nekih parametara (npr nekog fajla, necega, nemam pojma sta bi to bilo) dozvoli/zabrani startovanje iste?

SM
[ Simke @ 03.03.2004. 18:29 ] @
Ako govoris o aplikaciji napravljenoj u accessu (ne samo fajl sa tabelama) onda bi recimo mogao da proveris ime kompjutera prilikom starta aplikacije.
[ Smireni Magnet @ 05.03.2004. 08:53 ] @
OK, uspeo sam. To je otprilike to...

Provera serijskog broja harddiska, malo je u VB-u kriptujes i to se sve nalazi u MDE bazi.

Ipak, hvala puno!

SM
[ mika @ 18.03.2004. 11:34 ] @
Jel možeš bar neki detalj o tome, kako čitaš serial hard diska (pri instalaciji ili drugačije, eksternim programom ili iz VB-a)? Drugo, da li informacije o serialu čuvaš u istom fajlu kao i tvoja originalna baza!? Pojasni malo, molim te, zato što bi takvu nekakvu rutinicu trebalo i ja da napravim.

Pozdrav i hvala unapred!
[ bojinovic @ 27.03.2004. 07:07 ] @
Mika je upravu...Ako nije priblem jel moze neki detalj o tome kako da provjeri ime racunara ili HDD?
Ako je problem nikom nista, pa to su autorska prava :)
[ Zidar @ 29.03.2004. 17:55 ] @
Cini mi se da sam na ovom forumu video pre nekoliko nedelja isto pitanje - kako procitati serijski broj HD, u istom kontekstu. Bio je i odgovor, ali ne mogu da nadjem taj post. Potrazi malo po forumu, verovatno ces naci. Ako ne, idi na Serbian caffe, oni imaju diskusiju Baze Podataka pa vidi tamo.

http://www1.serbiancafe.com/diskusije/
[ degojs @ 29.03.2004. 18:00 ] @
Gotov dll bi trebao da je na .NET forumu takođe, pa potražite i tamo.