[ milanftn @ 25.07.2012. 11:31 ] @
Pozdrav svima!!!
Zamolio bih cenjene forumase da mi pomognu oko instalacije drajvera,moje znanje je jako skromno tako da bih molio da mi ne zamerite ako nesto ne budem razumeo ili pogresim oko terminologije.
Naime podigao sam sistem,pa sam zapeo oko instalacije drajvera.Drajvere za maticnu plocu sam nasao na sajtu proizvodjaca ali muku mucim kada ih skinem i raspakujem,jer kako mi se cini nije standardna instalacija...
Radi se o ploci MS-7235 koja se vodi cini mi se pod nazivom P965 Neo-F V2.
Adresa proizvodjaca sa drajverima za winxp 32 je http://www.msi.com/product/mb/...ml#/?div=Driver&os=XP%2032
E sad od ovih silnih drajvera cini mi se da mi trebaju:
1)Intel INF Drivers for 945/955/965/975/Q3x/P3x/G3x/X3x Chipsets
2)Realtek Gigabit Ethernet Drivers
3)Realtek High Definition Audio Driver
4)i naravno drajver za graficku kartu

E sad me prvo interesuje da li mi je za normalan rad potreban jos koji drajver ili cak sa ovog spiska ima i viska drajvera?

Po ovom spisku sa kojeg sam hteo da instaliram drajvere imao sam problem sa drajverom Realtek Gigabit Ethernet Drivers i Intel INF Drivers for 945/955/965/975/Q3x/P3x/G3x/X3x Chipsets ,jer kad ih raspakujem iz zip formata dobijem neke fajlove koji nemaju onaj standardan exe faj koji normalno instaliram vec sadrzi neke mini programcice sa kojima nemam predstavu kako da rukujem...
Tako da bih vas zamolio da pogledate te drajvere i ako neko zna sta treba da mi objasni,unapred hvala!!!
[ calexx @ 25.07.2012. 11:54 ] @
Kod INF drajvera vidim samo jedan .exe fajl pa ne znam gde je problem. Prvo to instaliraj pa tek onda ostalo, kada ih instaliraš otvori device manager pa gde god vidiš problem tipa nema drajvera, žuti uzvičnik ... izaberi update drajvera pa ga navedi na folder gde si raspakovao, tu će on sam da pokupi šta mu je potrebno. Daj da vidimo šta pokazuje device manager, možda neće da bude mnogo problema.