[ I-designer @ 25.07.2012. 14:22 ] @
Pozdrav da vas pitam valja li sto ovaj sajt ,pozeljne su bilo kakve konstruktivne kritike..

Web dizajn i izrada web sajtova
[ PHPovac @ 27.07.2012. 14:49 ] @
Loše margine, dosta elemenata su iz tutorijala, ovaj epl menu je prekopiran potpuno samo je izmenjen logo. Logo je lošiji. Boje nisu uklopljene, mutne slike, gramatičke greške, negde je font običan times new roman, futer je na nekim stranicama pobegao udesno. Takođe koristi se ošišana latinica što je ekstremno neprofesionalno.
[ mulaz @ 27.07.2012. 15:28 ] @
ne radi sa iskljucenim javascriptom
[ PHPovac @ 27.07.2012. 15:43 ] @
To nije loša stvar. Kaži mi ko još ima isključen js?
[ I-designer @ 28.07.2012. 19:20 ] @
Paa sad baš i ne znam šta je loše u tome što ne radi sa isključenim js(ovo nisu 90-te :D).
Što se tiče "ćelave latinice" i grešaka -sredio sam to. I futer sa sredio(valjda).
Pa tutorijali i imaju svrhu da se koriste..a ne da ih samo čitamo.. :)
[ pajaja @ 28.07.2012. 20:25 ] @
Svrha im je da pomognu pri ucenju, ako planiras da prodajes usluge na zalost sajt ovako ne moze da izgleda. Necu mnogo da se osvrcem na sam PHP/HTML/CSS/etc, imas neke sintaksne greske, nisi footer sredio (osim na pocetnoj strani), u meniju na jendom mestu imas los url za "Cijene/Paketi" link a na drugim ne, sto ukazuje da u svakom php fajlu imas poseban meni, sto je losa organizacija sajta i masenje cele poenta za sta php sluzi itd. Pretraga ne radi. To moze relativno jednostavno da se ispravi, ali ono sto ti je najveci problem je dizajn. Dizajn je vrlo los, posebno za sajt koji ima "design" u domenu. Jedini deo koji je dizajniran dobro je meni za navigaciju, koji sudeci po ostatku strane i onome sto je PHPovac rekao nisi ti napravio. Konkretno sta ne valja:

- Fontovi. Los izbor fontova i mesanje velikog broja razlicitih fontova. Izaberi par fontova koje ces koristiti, i pokusaj da to ne budu oni koje si koristio na slikama.
- Tipografija (Nadovezuje se na fontove). Los prelom teksta, od margina, velicine fonta, preko odsustva poravnjanja teksta do loseg pravopisa i pogresne upotrebe interpunkcijskih znaka.
- Boje. Iako nisu "na sve strane" i postoji srebrno-cijan sema koju koristis na sajtu, nijanse boja nisu konzistentne i moraju biti uskladjene.
- Preterani efekti. Bevel & emboss, outer glow, drop shadow, stroke, gradijenti itd su korisni za stilizovanje elemenata ali ako se pravilno koriste. Ovo izgleda izuzetno lose.
- Rezolucije i kvalitet slika. Ne mozes jednostavno proizvoljno menjati odnos visine i sirine neke slike tako da ti se uklopi u neki element kao sto si to uradio sa onom slikom sijalica. Takodje moras imati sliku dovoljno velike rezolucije, i koja nije mutna.

Ne znam da li si sada tek poceo da ucis ali obzirom na usluge koje se reklamiraju na sajtu stvari stoje tako. Ako jesi poceo skoro da ucis onda je ovo gore ono sto moras da ispravis pre nego sto odlucis da naplacujes usluge. To te nece naciniti dobrim dizajnerom, ali je pocetak. To sto si naucio HTML/CSS ne znaci da si web dizajner, tako da pokusaj da nadjes negde knjige koje se bave generalno dizajnom i tipografijom.

[ I-designer @ 23.09.2012. 10:00 ] @
|Jel sad malo bolje?

Web dizajn
[ I-designer @ 16.10.2012. 21:39 ] @
Jel sad bolje?

Web dizajn
[ D4n1L0 @ 14.11.2012. 09:04 ] @
E ovako :)) Po meni sajt ne mora da bude prenabudzen kojekakvim animacijama, da ima puno .js-a...

Ono sta je vazno po meni je:

-brzina kojom se sajt otvara ( sa tom kolicinom js-a neko ko ima los net ili racunar ce teze i sporije da to otvori sto ga odvraca od sajta)
-preglednost je takodje jako bitna (jednostavan i pregledan sajt ume da bude mnogo lepsi i zanimljiviji od sajtova koji sadrze razne animacije)
-i najbitnija stvar su korisne informacije

Moras jos mnogo da ucis, i ne mozes da na sajtu napises "Profesionalna izrada web sajtova" a da koristis necije radove iz tutorijala, a jos manje da to nekome naplatis :)

Ono sto meni bode oci , pored navedenog, je i nesrazmerna velicina slova.. I ono uvlacenje teksta sa spejsom me je odusevilo :D


P.S. ovo za nesrazmernu velicinu slova ti je vec skrenuo paznju "pajaja" samo sto sam to tek sad primetio :)