[ 42951 @ 25.07.2012. 15:28 ] @
Postovani prijatelji,
da li neko slucajno ima raspored pinova na 9 pinskom konektoru sto ide iz desnog kontrolnog zvucnika u subwoofer. Naime o cemu se radi. Sluzajno sam zapeo nogom i povukao desni zvucnik(ovaj je kontrolni na njemu su potenciometri i prekidac) i ovaj je sleteo sa stola na zemlju. Kada sam ga vratio nazad video sam da je njegov konektor sto ide u subwoofer sav iskezecen. Kada sam ukljucio zvucnike i pustio neku muziku zvucnici su mi poceli da prekidaju. Pomeranjem tog kabla to prekidanje je prestalo. Shvatio sam da su zice u konektoru pukle i da ih treba samo prelemiti.
S obzirom da je taj konektor zaliven u neku gumu rasekao sam ga pazljivi i skinuo ga. Tada videh da su idioti od proizvodjaca toplkjivom plastikom zalili konektor. Duvaljkom za topli vazduh poceo sam da topim plastiku da bih je uklonio od zica. No tom prilikom su mi neke zice potpuno otpale. Neke sam zabelezio gde su bile ali 4 nisam uspeo da zabelezim. Ako neko slucajno ima taj raspored ili ako ima neispravne te zvucnike (Altec Lansing model VS4121) ja bih ih otkupio samo zbog tog konektora. Evo slike tog konektora [img]http://imageshack.us/photo/my-images/845/slikakonektora.jpg/[/img]

Ako neko ima raspored konektora bio bih mu zahvalan da ga posalje na moj mail [email protected] a ako bi hteo da proda neispravne zvucnike neka me nazove na 023-526-115

Puno hvala na svakoj vrsti pomoci