[ markodz @ 26.07.2012. 09:27 ] @
Ne znam da li sam na pravom mestu za postavljanje ovog pitanja , ali ... Upload-ovao sam neke fajlove na sajt i sad bi AVG blokira pristup sajtu . Jel moguce da sam prebacio neke viruse ? Server je firem 1 und 1 . I kako da to resim ?
[ valjan @ 27.07.2012. 02:52 ] @
Citat:
markodz: Jel moguce da sam prebacio neke viruse ?


Ili to, ili imaš keylogger, pa si prilikom povezivanja na FTP server nevaljalim momcima poslao username & pass, pa su se oni u međuvremenu poslužili istim. Sve u svemu, najpre temeljno očisti svoj računar (za pomoć se javi na forum Zaštita), pa onda očisti fajlove od sajta i pregazi ono na serveru, ili kreni direktno da čistiš po serveru odgovarajućim skriptama (bilo je već raznih primera ovde na ES-u, pa iskoristi pretragu). I naravno, kad sve očistiš, promeni FTP šifre...

E da, ako je na serveru uključen detaljan FTP log, možeš tačno videti da li je tačna tvoja pretpostavka ili si imao "goste"...
[ markodz @ 03.08.2012. 20:25 ] @
Hvala na odgovoru , resio sam problem tako sto sam pocistio viruse - snimajuci deo po deo stranica dok nisam dosao do toga koji je deo virus , a onda sam se obratio AVG-u da me skinu sa 'crne liste' . I sad je sve ok . Hvala jos jednom .