[ digisat @ 29.07.2012. 22:42 ] @
Rec je o javnom preduzecu Emisiona Tehnika i Veze, i samovolji zaposlenih, imao sam razgovor sa sefom zaduzenim za rad " REPETITORA " kojeg ovom prilikom necu da imenujem , i na moje pitanje zasto sa sobnom antenom ja na 1.2 km od repetitora ne mogu da imam signal , a on mi kaze da ne priznaje nikakve sobne nego samo kroivne antene. Na pitanje sa kojom trenutnom snagom radi repetitor u Mirijevu " Stojcino Brdo " receno mi je da je trenutno aktuelna snaga 12,5 w a na pitanje koja je maksimalna snaga , dobio sam informaciju da je 25 w. Sto se poklapa sa dokumentima koji se mogu naci na internet stranicama JP ETV. I posle zavrsenog razgovora cije delove ne iznosim ovom prilikom, stekao sam utisak da je takozvani sef JP ETV izneo stav u fazonu ja mogu ali necu da pojacam predajnik jer tako mi se hoce i moze a ti nemoj da se bekces sa sobnim antenama nego stavi krovnu antenu, stim sto se iz razgovora moglo doci do zakljucka ako nemas ko da ti postavi antenu mogu i ja jer ja ( sef ) sam uradio do sad 100 takvig instalacija. Poruku smo razumeli i vama citaocima ovog foruma prenosimo.

Kolko je los rad ekipa u JP ETV desilo se sledece, ovo je ekskluzivna informacija iz pouzdanih izvora.

Crko je predajnik DVB-T2 za Vrsac i okolinu na vrsackom bregu.

Prema izvorima iz JP ETV posto je predajnik u garanciji treba da dodju Nemacki strucnjaci da ga poprave.

Pa se sad ja pitam da li je izabrana kvalitetna Emisiona tehnika ili je i ovde bilo I.M.T. Ili nasi nazovi novi strucnjaci koji su radili instalaciju pomenute lokacije nisu posao odradili savesno i posteno ili je to posledica JP ETV je angazovao pod izvodjaca radova za instalaciju predajnika i druge opreme pa taj pod izvodjac nema dovoljno kvalifikovan i strucan kadar, jer seticemo se da je 21.3.2012 minstar pustio zvanicno u rad sistem za emitovanje DVB-T2 signala , sto ce reci da je oprema stara oko 2-3 meseca a ovi su vec uspeli da je spale, kvar je nastao u subotu 28.7.2012. kad nije bilo nikakvog nevremena ili grmljavine i slicno , bio je lep letnji dan sa temperaturom preko 30 stepeni celzijusa.

I bas me zanima da li neko kontrolise rad JP ETV.

JP ETV treba da bude predusretljiv i da radi za gradjane a ne da neki zaposleni sprovode sopstvenu samovolju, i love u mutnom.

Danas nije uspeo da prodje signal na lokaciji Vozdovac ispod vozdovacke crkve , zato sto predajnik sa Stojcinog Brda ne radi u punoj snazi inace je samo taj predajnik opticki vidljiv, jer avalski toranj se ne moze od susednih kuca i onih velikih solitera ni videti.
[ kale @ 30.07.2012. 08:19 ] @
Citat:
Crko je predajnik DVB-T2 za Vrsac i okolinu na vrsackom bregu.


Nije to nista.
Predajnik Priboj-Bic je tek od skoro proradio.
Imam utisak da ih nisam pritiskao da poprave da taj predajnik jos ne bi radio.
Oni racunaju da niko nije obavesten o dvb-t2 i da ako ne radi predajnik to niko nece primetiti narocito u manjim gradovima.
Isto je bio kvar predajnika i u razgovoru sa tim istim tipom mi je receno da je oprema Ciscova i da je broj kvarova jako veliki iako je renomiran proizvodjac opreme.
E sad, moze biti da ovi nasi strucnjaci ne znaju da na pravi nacin rukuju opremom pa da nastaju kvarovi ili uvaljuju fals opremu.
Inace, izvodjac radova je SAGA.

Ja sam morao da menjam antenu jer stara nije hvatala signal.
Doduse, i analogni kanali su bili losi jer je najverovatnije otisla bila plocica ali ja sam, za svaki slucaj, promenio antenu i nasao signal.
Direktno gledam predajnik ali ne emituje punom snagom jer je to test faza.
[ digisat @ 30.07.2012. 08:49 ] @
Nema sad nikakve test faze, jer test faza ja bila kada su emitovali signalu DVB-T standardu i kad su imali nekolko progama. Po ranijim izjavama nadleznih u aprilu je trebalo da kerne DVB-T2 u full , sa punom snagom , posto imamo strucnjake i inzinjere kakve imamo moze jos svasta da se desava. Glavna fora je da se njihovi inzinjeri ogradjuju, pokrivaju svoje sefove, a svi zajeno prebacuju odgovornost na drzavu, tako je procurela informacija da Vrsacki Breg nema UPS uredjaj i zbog cestih promena napona i kratkotrajnog gubitka struje misli se na delic sekunde, dolazilo do resetvanja uredjaja. I nije cudo sto je na kraju predajnik na pomenutoj lokaciji crko.

A ta firma SAGA ako je nastala iz ranije firme saga computers i nije neka firma sa referencama i renomiranim strucnjacima, nego je neko ko je konkurisao na nazovi tender i dobio posao od izuzetnog drzavnog i nacionalnog znacaja. Bolje je da su taj posao radili strucnjaci JP ETV nego neke privatne firme.


Jos jedan taze otkriveni detalj, je da sam sinoc video da program TV PRVA, uzima preko satelickog downlinka od total tv, cak sam imao srecu da snimim momenat gde jasno pise da nema saignala, i poruka na ekrenu koju upucuje total tv. Znaci juce kad je bilo nevreme i naoblacilo se satelitska antena na JP ETV nije bila adekvatna da i po takvom vremenu primi signal nego je risiver izbacio poruku i tako razotkrio sta i kako rade ovi iz JP ETV.
[ yt7pwr @ 30.07.2012. 10:11 ] @
Citat:

Isto je bio kvar predajnika i u razgovoru sa tim istim tipom mi je receno da je oprema Ciscova i da je broj kvarova jako veliki iako je renomiran proizvodjac opreme.

Cisco je renomirani proizvodjač mrežnih rutera/switch-eva i tu je toliko moćan da nameće svoja rešenja kao svetske standarde. Sve ostalo što se prodaje pod njihovim imenom su proizvodi kupljenih kompanija koji po renomeu nisu ni blizu svetskom vrhu ( npr. Wimax su napustili jer Indijski Navini nije bio ni prineti konkurentima). Računica je prosta: otvara se cela istočna Evropa za posao digitalizacije TV pa se adhoc kupi firma koja proizvodi DVB-T2 opremu i valja se novim tržištima po "renomiranoj" ceni. Dok se kupci osveste prošao je garantni rok. Predajnici za TV su danas gotovo kao konzumna elektronika pa se zbog čestih promena tehnologije emitovanja više ne insistira na dugotrajnosti opreme (nema garancija kao ranije 5-10godina) već se potencira što niža cena. Isti taj Cisco je pokušavao da od države izboksuje subvencije za proizvodnju DVBT-2 prijemnika u Srbiji i da ga plasira kao domaći proizvod.
Uzgred rečeno domaći Imtel je konstruisao DVB-T predajnik ali ga nije mogao plasirati kod nas zbog drugih "jakih" igrača koji su gurali svoje favorite.

[ kale @ 30.07.2012. 13:47 ] @
Citat:
Nema sad nikakve test faze, jer test faza ja bila kada su emitovali signalu DVB-T standardu i kad su imali nekolko progama. Po ranijim izjavama nadleznih u aprilu je trebalo da kerne DVB-T2 u full , sa punom snagom , posto imamo strucnjake i inzinjere kakve imamo moze jos svasta da se desava.

Ovo je test faza i zato se zove pilot projekat.
Ti planovi koji su bili za april su prolongirani tako da jos nista od toga.
Cinjenica je da sad mogu da rade sta hoce jer zvanicno nista nije krenulo i niko ih ne moze pozvati na odgovornost zbog posla koji rade ili bolje reci otaljavaju.
Slika na Prvoj je mutna i ima problema sa aspect ratiom tako da ne sumnjam da uzimaju sa Totala.
Na Avali emituje 2 puta mono zvuk. :D
[ mmiodrag @ 30.07.2012. 14:16 ] @
Koliko ja znam, kupljeni su predajnici Rhode&Schwartz koji zasigurno važe za najbolje na tržištu i tu se nadam da neće biti problema, pogotovu što u ovoj još uvek test fazi rade smešno malom snagom.

Problem su lokacije koje teško da zadovoljavaju standarde za takvu opremu, mrežna oprema kojom se signal dotura i nestručnost ljudi koji sve to rade.

No valjda će do isključenja analogije ovladati tehnologijom, i otkloniti dečije bolesti...
[ vladanet @ 30.07.2012. 14:44 ] @
da li se zna da li prokleto stojcino brdo radi ili ne radi,ja sam od njega udaljen ni 500 metara a sa sobnom antenom sa pojacivacem imam nula signala.
[ kale @ 30.07.2012. 19:53 ] @
Zar ti je toliki problem probati sa spoljnom antenom?
Slaba je sobna za ovu fazu.
[ digisat @ 30.07.2012. 23:23 ] @
@vladanet

Stojcino brdo radi 100% ja gledam tv svaki dan preko stojcinog brda i preko DVB-T2 prijmenika.

p.s. ukoliko ti treba razresenje problema mozes me kontaktirati preko privatne poruke.
[ zivanovic @ 31.07.2012. 20:21 ] @
Mene su mnogo iznervirali što nisu pustili za Kragujevac sa Žeželja. 200.000 ljudi. I jo kažu imali smo slobodnu frekvenciju ali izgleda smeta nekom lokalnom moćniku pa ništa do sledeće godine.
[ digisat @ 01.08.2012. 00:10 ] @
Ja mislim da nije stvar da smetaju nekom mocniku, bas njih briga za mocnika, kad rade za JP ETV ali ih je briga za Mito, pa im je izgovor da navodno smataju mocniku. Koji to mocnik moze protiv drzavnog Javnog Preduzeca Emisiona Tehnika i Veze.

Danas sam bio u marini kod bloka 70 i zbog toga sto nije pusten u punoj snazi repetitor na kosutnjaku, avali. nije moguc prijem DVB-T2 signala.

Neko od gradjana treba da isprica sva ova desavanja na radio Fokus od 10:00 -12:00 na frekfenciji 101.4 da vidimo sta ce da kaze vlada djukanovic, a da napomenem da ljudi iz vladajuce stranke slusaju ovaj radio.

Mozda se pod necijom intervenciom sa vrha ubrza digoitalizacija tv programa u Srbiji. Pa odjedanput se ispostavi da nema nikakvih mocnika koji nesto koce ili se bune, jer bo moze nako da im presipita imovinu kako su stekli.

A svi mi ostali dobijemo maksimalne signale sa lokacijama koje su pustene u rad a preostale lokacije budu znatno brze izgradjene ili instalirana oprema, sve se moze kad se naredi i hoce sa vrha.

Kolko ljudi iz JP ETV nemaju smisla utisali su signale i tako narodu uskratili mogucnost da gledaju olimpijadu koja je sad pa za 4 godine. Ili su ljudi iz JP ETV pare od kablovskih operatora koje reklamira RTS HD kao kod ovih kablovskih operatora mozete gledati olompijadu u HD tehnici.
[ digisat @ 01.08.2012. 19:56 ] @
Evo slike i prilike da se vidi kako radi repetitor stojcino brdo, sad kad je prenos utakmice i olimpijade veceras posle 20h na svim tv kanalima frejzuje slika i ako je signal maximalan i kvalitet signala 100% i antena na vrh zgrade u optickoj vidljivosti sa poredajnom antenom a udaljenost od antene 1.2 km mereno google earth programom.
[ djricky @ 01.08.2012. 20:04 ] @
Edi, sta si poludeo bre? bice signal kad bude... polako... uce se ljudi

a Djuku na Fokusu mozes sutra da zoves, sad sam mu javio da bude upoznat s pricom
[ digisat @ 03.08.2012. 23:05 ] @
Evo majstori iz JP ETV udesili TV Avalu da uopste ne radi (crn ekran ) dok ostali programi rade na DVB-T2 za podrucije Mirijeva.
[ digisat @ 20.04.2013. 09:36 ] @
HA HA HA


Vec dva dana im ne radi internet stranica www.etv.rs
[ zilenk @ 20.04.2013. 09:54 ] @
Verovatno je pripremaju da objave nešto epohalno.
[ cukovanny @ 25.09.2013. 11:43 ] @
da se nadovežem : tema je još uvek aktuelna.

predajnici "Bitovik" i "Cvetnjak" (Prijepolje, Nova Varoš) za T2 ne rade iako je oprema doneta još u februaru 2012.god.
samo treba neko da ode da "cakne" prekidač. frekvencije više nisu problem, oteli su od "TV Avala".
[ DvbT-manijak @ 29.09.2013. 21:04 ] @
Ne može da "cakne" dok ne dobije od nadležnih dozvolu.

A nadležni su raspisivali konkurs za frekvencije bivše tv Avale i bavili se još raznim drugim zamlaćivanjima.

Čim se napišu dozvole kreću sa "caktanjem"


A frekvencije nisu "otete" već su oduzete mnogo kasnije nego što su postojali zakonski uslovi.
[ notaboo @ 17.02.2014. 11:41 ] @
Jesu proradili Bitovik i Cvetnjak?
[ cukovanny @ 09.09.2014. 22:13 ] @
Citat:
notaboo: Jesu proradili Bitovik i Cvetnjak?


nisu kralju moj :)
zvao sam ih, pa dok dođeš do nekoga ko je obavešten da to ne radi i nikad nije ni radilo - jaja da ti se otegnu...

rekli su da će biti 2012.
onda su rekli 2013.
pa 2014.

sad će i 2015. a ja još uvek gledam modulaciju nastalu pedesetih godina prošloga veka ...
[ notaboo @ 09.09.2014. 22:21 ] @
Citat:
cukovanny: nisu kralju moj :)
zvao sam ih, pa dok dođeš do nekoga ko je obavešten da to ne radi i nikad nije ni radilo - jaja da ti se otegnu...

rekli su da će biti 2012.
onda su rekli 2013.
pa 2014.

sad će i 2015. a ja još uvek gledam modulaciju nastalu pedesetih godina prošloga veka ...


Ja koliko znam (licno testirao), Bitovik i Cvetnjak su pusteni 20.8.2014. i rade sasvim lepo.

Odakle ti info da nisu? Odakle pises?
[ cukovanny @ 27.11.2014. 17:37 ] @
izvinjavam se, tek videh da je ova tema još "živa".

lokacija Bitovik, Prijepolje, radi od pre 50ak dana. mislim da je okolo 700Mhz (nisam pri opremi da vidim tačno).
da potvrdim , lično sam video da je oprema jako kvalitetna Rhode&Swartz. imaju neku malu autonomiju sa par baterija ali generalno kad nema struje, odma nema slike.

lokacija Cvetnjak, Nova Varoš je funkcionisala 10ak dana i onda stala. ne radi do današnjeg dana. išla je na oko 580Mhz.

javljam iz Nove Varoši.
[ notaboo @ 27.11.2014. 21:10 ] @
Cvetnjak radi bez problema nedeljama unazad na 34 kanalu (578 MHz). Bitovik je na 200MHz vise (59 kanal, 778MHz).