[ Obby @ 30.07.2012. 13:26 ] @
Treba da uradim bratu za njegov restoran dizajn jelovnika i kartu pica. Posto je u pitanju jako mali tiraz (svega 5-6 komada koji ce stajati na svakom stolu zaglavljeni u onaj plasticni drzac) ne isplati mi se da to nosim u stampariju vec hocemo da pripremljeni dizajn odnesem u kopirnicu i uradim obicnu kolor laser stampu. To je vise nego dovoljno za nase potrebe.

E sad, zamisljeno je da to bude dimenzija 20x20cm sa savijanjem po sredini. Na unutrasnjoj levoj strani treba da bude spisak jela, na desnoj spisak pica a na spoljasnjoj strani treba da stoji veliki logo, adresa, telefon, bla, bla, bla...

Kako da podesim radni list i kako da centriram crtez da kad ga odnesem na stampu to izadje sve lepo namesteno i potrefljeno Da li mi savetujete da uzmem neki template ili da na obicnom A4 formatu postavim kvadrat 20x20 pa na jednom listu da radim dizajn unutrasnje strane a na drugom dizajn spoljne?

Nadam se da sam bio jasan sta mi treba.

Hvala na svakoj pomoci.
[ dswalk @ 31.07.2012. 12:52 ] @
Moj prijedlog je da sve radiš na A4, jednu stranu na jednom a drugu na drugom listu.
Stavi kao što si rekao 20x20 cm i to je to. Do štamparije je kako će ti odštampati a
da se poklapaju stranice. Ti ionako ne možeš znati kako će oni to štampati ... Zato
ne primiči tekst ivicama više od 5 mm.
Pozdrav.