[ mish_ns @ 31.07.2012. 08:32 ] @
Pozdrav svima.
Interesuje me kako mogu na ruteru HG552a1, blokirati neku mac adresu.
Primetio sam da neki ljudi pristupaju Wlan-u, ali za sada firma ne dozvoljava promenu šifre...pa sam razmišljao ako je moguće blokirati te adrese...

HVALA
[ calexx @ 31.07.2012. 09:07 ] @
Da li u Wireless Lan delu postoji nešto tipa Wireless MAC Address Filter? Mada ... zar nije lakše da odgovornom u firmi kažeš da se neko kači i da bi bilo dobro da se to spreči (još bolja je pismena prijava) pa ako odbiju, neka se kači ko hoće, ti si probao da to sprečiš?
[ Miroslav Jeftić @ 31.07.2012. 09:41 ] @
Blokiranje MAC adrese ti je još malo pa nikakva zaštita, to se zaobiđe za minut
[ mish_ns @ 31.07.2012. 09:44 ] @
Nasao sam WLAN filtering sekciju, i u blacklist ubacio adresu (uređaj) koja se neovlašćeno kači na net.
Uspeo sam i da objasnim da je najbolja varijanta promena lozinke...

E sad nadam se da će to uspeti...HVALA
[ samo_da_pitam @ 31.07.2012. 11:58 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Blokiranje MAC adrese ti je još malo pa nikakva zaštita, to se zaobiđe za minut :)

Ovakvi komentari su od uvek bili jako kontruktivni i pozeljni, najcesce moderatorima da ih brisu.
[ Miroslav Jeftić @ 31.07.2012. 13:10 ] @
Ne vidim u čemu je problem? Mada ako neko misli da se dobro zaštitio filtriranjem po MAC adresi i time rešio bezbednosne probleme, nemam ništa protiv
[ flighter_022 @ 31.07.2012. 13:22 ] @
Ne nego ako se kaze da nesto ne valja, to ima svrhe (kazati da ne valja) iskljucivo ako se objasni i zasto ne valja, a onda i ponudi bolje resenje :)
[ whitie2004 @ 31.07.2012. 13:29 ] @
Vidi Milose,

ako u firmi imate insajdera , koji jos ima i podrsku uprave ....

i ne pokusavaj za zatvoris tu bezbedonosnu rupu - nema šanse!
[ Miroslav Jeftić @ 31.07.2012. 14:43 ] @
Citat:
flighter_022: Ne nego ako se kaze da nesto ne valja, to ima svrhe (kazati da ne valja) iskljucivo ako se objasni i zasto ne valja, a onda i ponudi bolje resenje


Rekao sam zašto ne valja, zato što je veoma jednostavno za zaobilaženje. E sad kako rešiti, što kaže post iznad mene, možda je bolje ništa ne dirati
[ flighter_022 @ 31.07.2012. 17:31 ] @
Mnogo bolja varijanta bi bio neki matori PC ali koji i dalje moze da tera MikroTik :)

Onda bi likovi mogli da se zakace na mrezu, ali samo to, ne i da idu dalje (osim ako im se ne odobri).
[ Ma banujte jaka stvar @ 01.08.2012. 00:55 ] @
Jeste da mac filter nije neka zastita ali za dileje koji samo znaju da se uloguju na facebook i otvaraju youtube to je i te kako dobra zastita.
Citat:
flighter_022: Mnogo bolja varijanta bi bio neki matori PC ali koji i dalje moze da tera MikroTik :)
Onda bi likovi mogli da se zakace na mrezu, ali samo to, ne i da idu dalje (osim ako im se ne odobri).

Pa zasto mora Mikrotik kad je wpa2 veoma dobra zastita i nema potrebe za tim barem ja tako mislim.
[ dragancesu @ 01.08.2012. 07:58 ] @
Politika firme je cudo, i tako bi se najbolje resilo

Zastiti wireless moze na vise nacina, blokiranje MAC adrese je jedno, ali ima i mogucnost da se mreza ne vidi, jednostavno i elegantno

E sad, ko hoce i zna uspece
[ Ma banujte jaka stvar @ 02.08.2012. 19:52 ] @
Ma sve je to ok ali ne razumem zasto vode takvu politiku ? :) To sve moze da se napravi automatski (mislim na konektovanje) i da niko ne brine .Ovako ako je neka ozbiljnija firma postoji mofucnost i hakovanja pa moze da nastane dzumbus .
[ whitie2004 @ 03.08.2012. 07:54 ] @
Ovde se ocito ne radi o ....

Citat:
dileje koji samo znaju da se uloguju na facebook i otvaraju youtube


vec o korisniku koji poseduje sve potrebve podatke i programe da se konektuje na datu mrezu. Sta god da radis, on ce i dalje biti skroz legalan korisnik u tom preduzecu. To sto uprava zna, a ne reaguje, znaci da ima razloga za tako postupanje. To sto ti neznas zasto je to tako ... čuj, mnogo toga ti neznas u firmi i opet nista!

A razlog? Ima previse razlicitih razloga da bi se to radilo i svi su smrtno ozbiljni i realni!

*** Definitivno smo odavno ispali iz price o ADSL-u!

[Ovu poruku je menjao whitie2004 dana 03.08.2012. u 10:00 GMT+1]
[ dragancesu @ 20.08.2012. 19:51 ] @
Potrazite program Whos On My WiFi
ne stiti samo informise