[ cobragangsta @ 31.07.2012. 12:21 ] @
pozz ljudi.
interesuje me mogu li se nekako skinuti podaci (avi, tj video) sa DVD roma ako ga player ne prepoznaje, tj pun disk vidi kao prazan. a kada ukljucim da reze vidi ga kao error. postoji li program koji moze makar da pokaze koje fajlove imam na disku?
pretpostavljam da bi NASA ili makar BIA bez problema mogla da procita te verujem da je moguce.
ima li neko ideju?

imam Lg (deo kompjutera a ne za TV, da ne bude zabune) dvd player koji i nije neki, ali uglavnom cita diskove.


hvala unapred za svaki trud
[ KrkaCiC @ 31.07.2012. 13:46 ] @
Za pocetak probaj problematicni disk u nekom dobor citacu (rezacu). Ako ga ni on ne procita nda mrka kapa
ne secam se tano naziva,ali postoje neki programi za ocitavanje ostecenih diskova (vidi na guglu ) ali ako kvalitetan opticki uredjaj vidi DVD kao prazan mislim da nema leba
Probaj neki program iz Nero paketa,mozda pomogne.
Pozdrav
[ calexx @ 31.07.2012. 15:32 ] @
Nema tu mnogo rešenja, probaj na raznim uređajima dok ga neki ne pročita, ako je to uopšte moguće. Postoje programi koji izvlače sve što je moguće da se izvuče ali u slučaju DVD video diskova, gde postoji nekoliko velikih fajlova ... možda ne bude previše uspeha. Sad vidim da si napisao da su na disku avi fajlovi što znači više manjih pa možda nešto i uspe.
Ako je u pitanju neki nonejm disk, onda je još manje šanse, oni možda jesu jeftiniji ali zato vrlo brzo prestanu da budu čitljivi i onda je teško da se nešto spasi.
[ Lavlja_Jazbina @ 31.07.2012. 16:15 ] @
Ja sam diskove koji su bili spakovani i nijedanput upotrebljeni,izgubio zbog tih noname.
JVC storage,skuplji ali su full.Evo ti jedan od mnogih programcica da probas.Imas kod hrvata BUG.



EDIT SLOVA

[Ovu poruku je menjao Lavlja_Jazbina dana 31.07.2012. u 17:55 GMT+1]
[ cobragangsta @ 01.08.2012. 00:34 ] @
U pitanju su Verbatim i Maxell DVD. Najgore od svega je sto ne znam sta je na diskovima. Bilo bi mi dovoljno da znam sta ima pa cu vec da nadjem negde.

Recover Disk nije dao rezultate posle 10 casova skeniranja.

Ima li neki bolji program? npr, lupam, za sudsku forenziku ...
Pa to su sve "nule i jedinice ("nagorele" doduse :) )" a disk je verovatno sam negde ostecen a ne ceo, trebalo bi da moze da procita delove pa da spaja u celinu?

[ calexx @ 01.08.2012. 01:24 ] @
Ako drajv slabo čita, neće mnogo ni da nađe. Jedino rešenje je da obilaziš sve koji imaju optiku i svuda probaš. Ako su diskovi baš oštećeni ... onda možda i nema spasa.

Ako ne znaš šta je na njima, baci to i ne muči se. Možda su diskovi koji su pukli pa i nije nešto narezano.