[ artdec @ 05.08.2012. 03:58 ] @
Pozdrav.

Moželi mi neko objasniti kako napraviti redirekciju u dns zapisima:
imam registrovanu domenu i hostin www.mojadomena.com i na njoj su mi svi mailovi
Firma mi nudi besplatno svoj cms ali zahtijeva da napravim redirekciju domene u dns zapisima i ja šta god a uradim u cpanelu neradi
mada imam od njih ip adresu 192.xxx.xxx.xxx
imali neko uputu kako ovo treba ispravno napravit a da mailovi budu na mom hostingu a kad ukucam
adresu www.mojadomena.com da mi se otvori njihov cms

Napomena: hosting ima CPANEL okruženje za upravljanje sadržajima pa neko zna kako se to podesi.
[ Predrag Supurovic @ 05.08.2012. 09:55 ] @
Treba da editujes DNS zonu i podesis A slogove za tvojdomen.com i www.tvojdomen.com da pokazuju na IP adresu hosta gde je je taj CMS.

Ne znam da li to mozes odraditi preko CPanel-a.

[ artdec @ 05.08.2012. 10:20 ] @
Hvala
Ja u Cpanelu imam ovu opciju
jeli ovde unesem parametre - mada kad unesem parametar u polje Name: automatski mi se na ime domene doda sljedeće
mojdomen.mojdomen.com. / i cpanel potvrdi mi da je ok ali ni tada nista ne finkcionise redirekcija...


Simple DNS Zone Editor
DNS is the component of the Internet which converts human-readable domain names (e.g. mojdomen.com) into computer-readable IP addresses (e.g. 167.226.2.134). It does this according to DNS zone files that reside on your server which tie domain names to IP addresses.

There are several different types of records in a domain's zone file. This feature allows you to create and edit A and CNAME records.

Add an A Record
Name:
Address:


Add a CNAME Record
Name:
CNAME: