[ Nemanja.Ciric @ 08.08.2012. 13:41 ] @
Privodim studije kraju, nosim se mišlju da naučim neki strani jezik i treba mi savet šta da uzmem da učim. Kriterijumi su mi: upotrebljivost (možda je tu glavni kandidat mađarski, obzirom da živim u Subotici), lakoća učenja (pretpostavljam da bi španski verovatno najlakše išao a mađarski ili mandarinski najteže), dostupnost udžbenika i kurseva, atraktivnost jezika (Nemački i Ruski su mi nekako zanimljiviji). Za nekoliko meseci bi trebalo da budem diplomirani inženjer telekomunikacija i odlično se služim engleskim jezikom (imam C2 sertifikat), a Ruski sam učio u srednjoj 4 godine, ali sam vrlo klimav. Voleo bih da radim ili u Srbiji ili što bliže (definitivno ne van granica Evrope). Cilj mi je da u sledećih 6-12 meseci naučim što više, ali makar dovoljno za svekodnevnu komunikaciju i da dobijem međunarodno priznati sertifikat o tome. Mišljenja?
[ Miroslav Jeftić @ 08.08.2012. 13:51 ] @
Ako nameravaš da ostaneš u Subotici ili okolini onda verovatno mađarski Mada ako si dobar inžinjer, engleski ti je sasvim dovoljan, neće te niko ispitivati Anu Karenjinu na stranom jeziku Eventualno ruski ako imaš nameru da radiš negde u Istočnoj Evropi.