[ milanzemunac @ 12.08.2012. 12:19 ] @
Pozdrav,

vec izvesno vreme imam problem sa sajtovima koje hostujem na Bluehostu, konstantno bivaju zarazeni malwerom. Da li moze neko da mi preporuci neki firmu (ako je moguce domacu, ako ne, moze i strana) koja se bavi ciscenjem sajtova i njihovom zastitom (monitoringom)?

Hvala unapred,

Milan
[ CiM0beTa @ 15.08.2012. 14:06 ] @
Pojasni kakav malware je u pitanju, tj, koji su simptomi?
[ milanzemunac @ 15.08.2012. 23:51 ] @
Pa dolazi do izmene u .htaccess fajlu koji radi redirekciju na citav niz .ru sajtova i zbog toga mi je Google blokirao sve sajtove koji se nalaze na tom hostu.
Ukoliko izmenim sadrzaj .htaccess fajla, on se na svakih 40ak minuta ponovo promeni. Ako ga izbrisem, ponovo se pojavi i ponovo radi redirekciju.
[ mulaz @ 16.08.2012. 00:45 ] @
Staticki sajtovi ili php? mozda neka neupdejtana joomla ili wordpress?


Ili ti upada preko sajtova (pogledaj dali imas neku rupu na sajtu, ako nesto nije upateovano,...
Ili ti upada preko ftp-a (menjaj password,i ocisti i svoj kompjuter, posto imas verovatno trojanca ili neku drugu gamad, preko koje je dobio ftp password.
Ili je neko provalio hosting provideru, ali onda bi vec bilo vise buke, i vise hakovanih sajtova.
[ milanzemunac @ 16.08.2012. 01:15 ] @
Php...
Moj kompjuter nije problem, problem je sto su to sajtovi jedne izdavacke kuce na kojoj oni drze sajtove za svoje casopise, i tim sajtovima (admin panelima i ftpu) pristupa gomila urednika, saradnika.... menjao sam ja mesecno lozinke, updateovao i wordpress i joomla sajtove, ali nista nije vredelo, na kraju se zarazise sajtove. U svakom slucaju, ja ocistiti ne mogu jer nisam ni priblizno dovoljno strucan za tako nesto, niti mi jednokratno ciscenje resava stvar, jer ce se ovo verovatno opet dogadjati, zato i trazim firmu koju bih mogao angazovati da stalno vodi racuna o bezbednosti ovih sajtova (odnosno da rednovno uklanja malware)....
[ Danilo Cvjeticanin @ 16.08.2012. 08:54 ] @
Poslao sam ti privatnu poruku.
[ Ivan.Markovic @ 16.08.2012. 12:07 ] @
Postoji vise nacina ulaska malware na web sajtove i za to je potrebno izvrsiti detaljnu analizu okruzenja i web aplikacija. Ukoliko zelite mozemo nastaviti diskusiju preko email-a ili privatnih poruka. Za reference proverite moj potpis.

Ivan